My Spectrum Collection

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.881
Αντιδράσεις
3.854
Eνα μηχανακι ελειπε για να συμπληρωθει το καρε ,τα υπολοιπα υπηρχαν κατι χρονια και ενας ψυκτρας δεν θα με χαλαγε αλλα ας πουμε οτι ειναι complete για τα δικα μου θελω.


Αmstrad η μεγαλη αγαπη,Atari το ονειρο που δεν πραγματοποιηθηκε και Spectrum ωραιες αναμνησεις,ολα αυτα καμμια 25αρια+ χρονια πισω.


 

 

 


Ξεκιναμε με τον 48αρη μαζι με ενα ZX Interface 2 για παιχνιδι της προκοπης.


 


attachment.php


 


Συνεχιζουμε με εναν Plus.


 


attachment.php


 


Απο εδω και κατω τα μηχανηματα μπηκαν σε μια ταξη με την εμπλοκη του Sugar και γινανε καλυτερα.



Eνας Plus2A η Β δεν εχω ιδεα.


 


attachment.php


 


Και τελειωνουμε με μια φωτο που ομοια της δεν υπαρχει στο νετ,ενας +3 ο πιο ομορφος μουσταρδας παρεα με ενα 2ο drive και μερικα +3 παιχνιδακια,δυο απο τις δισκετες ειναι compilation Games Pack απο 20 παιχνιδια εκαστη.





attachment.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καταπληκτικά και ακόμα πιο καταπληκτική η "τζούρα" Atari στο φόντο!!!

Πήρες Mega βρε θηρίο;;;

Θα μου πει οτι είναι εξωτερικό drive τώρα...
 
Οχι σκληρος ειναι Dino.

 


 
That was close....

Έπρεπε να το καταλάβω οτι ήταν Megafile...
 
SH205 ειναι και καταφεραμε να πιασουμε την αταροκουβεντα σε σπεκτρουμοθρεντ,για αυτο μας παω εδω μεσα. :supergrin:
 
:fafoutis:

Παρακαλώ, οι σπεκτρουμάδες, συνεχίστε!
 
Ωραία κομμάτια Aardy. Αξιοζήλευτα θα έλεγα :)
 
Σου ευχομαι ο Αγιος Βασιλης να σου χωσει εναν ψυκτρα στην καλτσα αυτα τα Χριστουγεννα
 
Μπαίνεις στον σωστό δρόμο σιγά σιγά, εύγε!
 
η αλήθεια είναι ότι μόνο ο ψύκτρας σου λείπει για να είσαι κομπλέ
 
Kαι ενας ZX80 και ενας 81 και ολα τα TIMEX με τα περιφερειακα τους και ενας QL ,ασε αν δεν πεις enough εκλεισα,δεν τελειωνεις ποτε.


Να'χες ενα μετωπο μονο να το κλεινες καλα και κομπλε,εγω δυστυχως εχω ανοιχτα 40.
 
είπες σπέκτρουμ και όχι σινκλερ συνολικά ;)
 
Εχεις δικιο ,μετα απο λιγο το καταλαβα,οντως συμφωνα με τον τιτλο ενας ψυκτρας λειπει. :)


Aν ειναι ετσι ισως το κοιταξω το θεμα.
 
Ωραια συλλογουλα aardy σου λειπει ο ψυκτρας αλλα θα τον βρεις..παντως ο +2 ειναι μαλλον ο +2Α..
 
Α ειναι Β ειναι μονο o Sugar τα μετραγε κατα τα αλλα συλλογουλα μεν αλλα εχει κανα δυο καινοτομιες που περιμενα να εστιασετε εσεις και οχι εγω καραλολ ,μια ειναι πρωτη φορα εδω μεσα παρουσιαζετε φωτο 48αρη με ZX Interface 2 μαζι, αποπειρα του Clive να κανει την Μουσταρδα κονσολα με το να παιζει Cartridges και να δεχεται Joysticks και η αλλη ειναι πρωτη φορα παρουσιαζεται στο Νετ φωτο +3 παρεα με το DD1 του Ζαχαρη.


Στα χαρτια ολοι το λεγανε οτι γινεται και ειναι μια απο τις πρωτοποριες για ενα Spectrum να δεχεται εξωτερικο drive αλλα κανεις δεν το ειχε τολμησει ως τωρα.
:D


Iεροσυλια για καποιους;;...ισως ,η ιστορια θα αποφασισει.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Nα βαλουμε και το manual του +3,του καλυτερου spectrum.

 

 


zx3.JPG

 


 
Πίσω
Μπλουζα