Myth - History in the Making

AEON

Retromaniax Founder
Διαχειριστές
Joined
6 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.797
Αντιδράσεις
1.769
Τι να πρωτοπεί κανείς για αυτήν την παιχνιδάρα της System 3! Πολλές πίστες με θεούς και ήρωες από όλη την παγκόσμια μυθολογία, αλλά και ενδιαφέροντες γρίφους. Θυμάμαι είχα κολλήσει στην Αίγυπτο... Ευτυχώς που υπάρχει - έστω και μετά από 17 χρόνια - το λυσάρι:

 
το είχα ξεχάσει εντελώς αυτό το παιχνίδι. να σαι καλα που μας το θύμησες. πρέπει να το είχα παίξει κανα δυο φορές αλλά το εγκατέλειψα σύντομα...
 
O,τι και να πεί κανείς για το Myth, είναι μάλλον λίγο !! (Aeon, εντελώς συμπτωματικά, και εγώ στην Αίγυπτο είχα κολλήσει !! :D ).

Πάντως αν και ζόρικο, αξίζει και με το παραπάνω τις ώρες που θα του αφιερώσετε.

(Review στο τεύχος 63 του Pixel).
 
Το επαιξα στον Amstrad και το παιχνιδι ειχε καταπληκτικα γραφικα .

Τοο much detail. :D

Οριστε παρτε ματι.

mythams2.gif


mythams.gif


myth5.gif
 
Το είχα ξεχάσει εντελώς. BTW, η λέξη λυσάρι μου θύμισε τον Πατάκη :D
 
Κι εγώ στην Αίγυπτο είχα κολλήσει... δεν έχανα απλά δεν ήξερα τι να κάνω... είχα φάει τόσες ώρες στο ίδιο σημείο που νόμιζα ότι το παιχνίδι είχε bug...
 
καλο παιχνιδακι αν και λιγο δυσκολο τουλαχιστον στον amstrad που το παιζω αυτες τις μερες!!!!!!θυμαμαι τοτε τον παλιο καιρο ειχε γινει παταγος με δαυτο!! :)
 
ontws paixnidara to eixa parei kai mou kollouse mallon tha prepei na to balw kai ayto sthn lista me ta paixnidia pou thelw opws kai to pegasus..to thymaste?
 
εγώ πάντως το είχα ξεχωρίσει στα "καλά" WHDLoad παιχνίδια που έχω, αλλά έχει ΑΘΛΙΟ χειρισμό (για εμένα και στην amiga που το έπαιξα) ...
 
Πίσω
Μπλουζα