Nέο retroπεριοδικό από το Amigaplanet.gr

Nα πάρει! Τώρα πήρα χαμπάρι για την ύπαρξη του εν λόγω περιοδικού. Που το πουλούσαν;
 
Υπάρχει άλλη μέθοδος επικοινωνίας ή πρέπει να γραφτούμε στο Amigaplanet?
 
Καταρχην συγχαρητηρια για τη κυκλοφορια του περιοδικου....απο εκει και περα θεωρω τελειως λαθος το τροπο που και προωθησατε το νεο περιοδικο αλλα και τον τροπο που διαθεσατε τα λιγα τευχη που εκτυπωσατε.

Ελπιζω στο 2ο τευχος να ειναι πιο οργανωμενα τα πραγματα και η διαθεση του περιοδικου να μην γινει μεταξυ φιλων και συγγενων...

Οπως και να εχει καλη επιτυχια....
 
@ hellraiser : μην ανυσηχεις για ολους θα βρεθει ενα τευχος. Μπορω να σου δωσω εγω ενα.

Πραγματικα δεν ηξερα ποσα τευχη θα τυπωθουν και οτι θα εχουν τοσο μεγαλη ζητηση. Εαν το ηξερα, θα ειχα προπαραγγειλει περισσοτερα.

Το Νο2 θα εχει καλυτερη διανομη.
 
Ρε παιδια τι λεμε τωρα?

Σε τετοιους δυσκολους καιρους, ενα εκτυπωμενο θεματικο περιοδικο αποτελει ενα τεραστιο οικονομικο ρισκο!

Δεν μπορεις ευκολα να πας να τυπωσεις ΕΓΧΡΩΜΑ αντιτυπα με τις ντουζινες και ποσο μαλλον στο πρωτο τευχος που κανεις δεν ξερει ποια θα ειναι η πραγματικη υ/αποδοχη του!

Μπραβο στα παιδια που τολμησαν κατι τετοιο
 
Καλο ειναι να ανακοινωθει και εδω γιατι και εγω θελω...
 
Κι εγώ! Κι εγώ! Εννοείται!

@mike: ναι, αλλά όλοι θέλουμε το #1 :)

@Waly: υπάρχουν και οι προπαραγγελίες... δεν είναι και τόσο δύσκολο να το στρώσεις.
 
Wally είπε:
Ρε παιδια τι λεμε τωρα?
Σε τετοιους δυσκολους καιρους, ενα εκτυπωμενο θεματικο περιοδικο αποτελει ενα τεραστιο οικονομικο ρισκο!

Δεν μπορεις ευκολα να πας να τυπωσεις ΕΓΧΡΩΜΑ αντιτυπα με τις ντουζινες και ποσο μαλλον στο πρωτο τευχος που κανεις δεν ξερει ποια θα ειναι η πραγματικη υ/αποδοχη του!

Μπραβο στα παιδια που τολμησαν κατι τετοιο

Οπως ειπε και ο Gryzor πρωτα το διαφημιζεις σωστα,μετα βλεπεις το ενδιαφερον και αναλογα κινεισαι....Μιχαλη ναι θα ηθελα ενα τευχος πιο πολυ για να συνδραμω οικονομικα στην ολη προσπαθεια.
 
Να ξαναρωτήσω... πρέπει να γραφτώ στο ΑΡ ή υπάρχει κι άλλος τρόπος;
 
Απο οτι ξερω (χωρις να εχω ασχοληθει με την διανομη) δεν χρειαζεται να εισαι μελος σε κανενα φορουμ για να το παρεις.

Ετσι ειναι πιστευω το σωστο, οποιος θελει να μπορει να το παρει.
 
Σύμφωνοι, αλλά από πού το παραγγέλνω; :D
 
Εξαιρετικά νέα, αν και μείναμε κάποιοι με την απορία πότε κυκλοφόρησε και δεν το είδαμε!

Βασικά περίμενα οτι θα το δώ στα Κέντρα Τύπου και News stands και ψιλοείχα το νου μου όλο το καλοκαίρι... (Ο.Κ. είμαι ρομαντικός).

Μπράβο και ξανά μπράβο στους εμπλεκομενους! :thumbup:
 
Aπο οτι μου ειπαν οι υπευθυνοι (ΛΟΛ) μπορει οποιοσδηποτε να παρει ενα τευχος απλα στελνοντας ενα mail. Το στελνουν και ταχυδρομικα επαρχια και οπουδηποτε. Απο το επομενο τευχος θα ανεβει και σαιτ για απευθειας παραγγελια.

Για τα περιπτερα, κρεμασμενο απ'εξω, δεν γνωριζω!

Οσο για το 1ο τευχος, επειδη ηταν καπως "δοκιμαστικο" θα ελεγα εγω, για αυτο μαλλον δεν βγηκε σε απειρα αντιτυπα. Αλλα επειδη ετυχε να δω ενα τευχος απο κοντα (!) οχι το δικο μου δυστυχως, μπορω να πω οτι η ποιοτητα της εκτυπωσης, τα χρωματα, η κατανομη της υλης και γενικα το DTP ειναι αριστο/επαγγελματικο, καμια σχεση με ρετρο και pixel/user και λοιπα εντυπα. Λογικο ειναι μετα απο 2 δεκαετιες!
 
Πού στέλνουμε email? :)
 
Χμμμ... Κατ'αρχάς τεράστιο μπράβο για την προσπάθεια :) Μακάρι να μπορέσουν να το κρατήσουν τα παιδιά!!! Σαν συνδρομητής 3 χρόνια τώρα του Retro Gamer χάρηκα άπειρα που θα έχουμε και δικό μας έντυπο κι εδώ..

(παρόλα αυτά να σημειώσω πως όσο πιο πολλά συστήματα καλύπτονται τόσο καλύτερα, δεν διάβασα τπτ για PC retro κάλυψη - ελπίζω οι Amigάδες (και STάδες) να μην μας κρατάνε ακόμα κακία :p :p :D :D :D (j/k) )

Το θέμα είναι πως απότι κατάλαβα το πρώτο τεύχος στην ουσία δεν κυκλοφόρησε κανονικά .. Αν υπάρχει πάντως κάποιο extra τεύχος να πω ότι το θέλω φυσικά αααααν έχει μείνει κανένα.. Ελπίζω το 2ο να το πάρουμε χαμπάρι !! :)

(p.s. αν πάντως το 1ο δεν το βγάλετε σε reprint τελικά, δεν θα ήτανε κακή ιδέα να το βγάλετε σε pdf - επί πληρωμή ή μη- )...

Όπως και να έχει congrats και καλή επιτυχία :)
 
@ gryzor : μου απαντησαν οτι θα ανεβασουν σελιδα για τις παραγγελιες ή μπορεις και τωρα να στειλεις μαιλ στο

amigaplanetgreece gmail com

@ΕmperorXIII : εχει ρετροθεμα για pc με remakes κλασσικων παιχνιδιων σε πισι οπως gods, superfrog, street fighter 2 κτλ. Για ΑταριΣΤ δεν προλαβα να διαβασω καποιο εξειδκευμενο θεμα, αλλα στην παρουσιαση ολων των shooters για αμιγκα, υπαρχουν και αναφορες στις διαφορες με τις αταρι εκδοσεις. Στο επομενο τευχος θα υπαρχει ενα ολοκληρο (μεγαλο) θεμα για αταρι ΣΤ.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μιχαλη να κανονισουμε να βρεθουμε για το περιοδικο καποια στιγμη....και ειμαι μεσα και για το δευτερο τευχος οποτε αυτο βγει.
 
Nice thanx Mike ! Είχε δεν είχε βέβαια θα το τιμούσα όπως και να έχει!!! ;) :)

Έστειλα email στα παιδιά-στο παραπάνω mail- , ελπίζω να έχει μείνει τπτ :)
 
Το θέμα είναι πως απότι κατάλαβα το πρώτο τεύχος στην ουσία δεν κυκλοφόρησε κανονικά .. Αν υπάρχει πάντως κάποιο extra τεύχος να πω ότι το θέλω φυσικά αααααν έχει μείνει κανένα.. Ελπίζω το 2ο να το πάρουμε χαμπάρι !!
Φυσικά και κυκλοφόρησε. Απλά το βγάλαμε Σεπτέμβριο -όπως έγκαιρα ανακοινώσαμε-, ενώ το αρχικό πλάνο ήταν να βγει Ιούλη.

Την διανομή την κάνουμε εμείς. amigaplanetgreece [at] gmail [dot] com

Το περιοδικό απλά ξεπούλησε πολύ γρήγορα, υπάρχουν κάποια ελάχιστα τεύχη ακόμα, όποτε βιαστείτε.
 
Πίσω
Μπλουζα