Nα βαλω win7 ή να κατσω στ αυγα μου?

Τελικά το συστηματάκι σου δουλεύει τι εντυπώσεις έχεις ? έβαλες 6GB (2+4) μνήμης?

Σίγουρα το μηχάνημά σου, τα σηκώνει άνετα όπως και η περεταίρω χρήση του θα είναι αρκετά άνετη ... (ιντερνετ, παιχνίδια, μουσική, καμιά ταινία κλπ...)

με αφορμή το θέμα μου ήρθαν κάποιες σκέψεις.....

ΥΓ. Τα 7 Starter όπως προείπε και ο Pooky, σε συνδυασμό με 1Gb είναι ικανοποιητικά αλλά μέχρι εκεί.

Η γνώμη μου είναι ότι όταν πάμε σε ένα νέο λειτουργικό, πλατφορμα όπως το βλέπει κανείς πρέπει να έχει πρώτα απόλα στο νου, ποια θα είναι η χρήση του μηχανήματος.

Η Microsoft κατάφερε με τα 7 , σιγά σιγά να "χαλάσει" πολλά dual boot xp-vista, και να φέρει ένα λειτουργικό για όλα. Games-Applications.

YΓ. Προσωπική γνώμη όσο αφορά την αναβάθμιση, όταν πάμε σε ένα νέο λειτουργικό δεν αρκεί να το σηκωνει το σύστημά μας τσίμα τσίμα, αλλά να έχουμε κατα νου ότι με την πάροδο του χρόνου η πραγματική αλλά και η φαινομενική ταχύτητα αρχίζει και πέφτει. Επίσης πάνω στο λειτουργικό αυτό σε έναν μέσο χρήστη θα εγκατασταθούν αρκετά προγράμματα εφαρμογές, ο σκληρός δίσκος θα βαρύνει κλπ κλπ .. τα οποία όλοι ξέρουμε..... Που θέλω να καταλήξω...

Πρέπει όταν προχωράμε σε μια αναβάθμιση λειτουργικού συστήματος να έχουμε κάποια "μπόσικα" στο hardware!
 
Πίσω
Μπλουζα