New Channel

Τελικά ολο μορφές, έχει δώσει το κανάλι. Από εκεί ξεκίνησε και αυτός ο τύπος με τα ασπρισμένα δόντια :D , που κράζει συχνά ο λαζόπουλος στην εκπομπή του. Νομίζω, τότε παρουσίαζε βίντεοκλίπ από ελληνικά τραγούδια...
ειναι ο αλεξανδρος πετριδης,κανει ακομα εκπομπες στο high tv
 
απο το 1995 στο κομματι της trash tv ειχε μεγαλο συναγωνισμο με το καναλι 5(που μετεπειτα εγινε alter) με τις εκπομπες τα παιδια της νυχτας,λινατσες και αστερια, καρακορταδα
 
Πιο πολύ new channel είχα δει τέλη 1990 (στις γιορτές συγκεκριμένα όταν είχαμε κατέβει στις θείες μου να περάσουμε Χριστούγεννα και Πρωτοχρονιά μαζί) όταν ήταν φρέσκο κανάλι. Δεν είχε τότε εκπομπές τύπου trash tv, θυμάμαι όμως πως έβαζε πολλές ξένες ταινίες (παλιές και άγνωστες πιο πολύ , αλλά πολλές με Orson Welles για κάποιον λόγο), καθώς και κάποιες γερμανικές σαπουνόπερες (οι κληρονόμοι νομίζω λεγόταν μια από αυτές,πρέπει να έπαιζε ο γέρος στο Oliver Maas ή μαγικό βιολί στην ελληνική μετάφραση). Μια άλλη γερμανική αστυνομική σειρά που πρόβαλε το New Channel θυμάμαι εκείνη την εποχή, ήταν το "Ντετέκτιβ Πήτερ Στρομ"
 
Πίσω
Μπλουζα