New Era Starts αγορά NES :)

Εγω παλι μονο το Contra ηξερα απο τα famiclones! :p

Πολυ αργοτερα εμαθα οτι υπηρχε το Probotector που ηταν το ιδιο παιχνιδι.
 
να το χαρείς Γιάννη όπως θα το χαιρόσουν αν το αποκτούσες μικρός!
 
Σ ευχαριστώ πολυ Παναγιωτη. Μπορώ να πω ότι οσο ασχολούμαι με την κονσόλα τόσο μου αρέσει...
 
Καλορίζικο και από εμένα, αν και καθυστερημένα!

Εξαιρετική αγορά! :thumbup:
 
johnny19818 είπε:
Να'σαι καλά Billy,ευχαριστώ. Το Elite στη συγκεκριμένη κονσόλα τι το ιδιαίτερο έχει;
Ευτυχώς που ξαναβγήκε στην "επιφάνεια" το thread, διότι μου διέφυγε εντελώς το post σου !! :banghead:

H ιδιαιτερότητα έχει να κάνει με το ότι πρόκειται για μία απο τις πολύ καλές 8-bit versions του παιχνιδιού. Αν και γενικά δεν υπάρχει έκδοση που να είναι καλύτερη απο τις υπόλοιπες σε --όλα-- τα σημεία, η συγκεκριμένη version συγκεντρώνει πολλά θετικά στοιχεία. (καθώς είναι άλλωστε και η τελευταία εμπορική οκτάμπιτη κυκλοφορία).

Μπορώ να κάνω συγκεκριμένη ανάλυση κάποιων χαρακτηριστικών, αλλά θα ήταν δύσκολο χωρίς να βγώ off-topic. :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

1@DINO[/USER] Σ'ευχαριστώ Κων/νε να'σαι καλά.

1@billy[/USER] Ευχαριστώ πολύ για τη διευκρίνιση. Λογικά όπως λες θα είναι ανάλογα υψηλή και η τιμή του...

 
Nα πω την αλήθεια, δεν το έχω ψάξει απο άποψη τιμής (καθότι γενικά είμαι άσχετος απο αγορές carts για NES), αλλά υποθέτω ότι ίσως και να μην είναι πολύ ακριβή η τιμή του, μιά και δεν είναι απο τα παιχνίδια με μεγάλη ζήτηση - πάντα όσον αφορά το NES (και τις κονσόλες γενικότερα), οι χρήστες των οποίων "κυνηγάνε" περισσότερο παιχνίδια τύπου arcade/action platformer, jrpg, κλπ.

Η άλλη περίπτωση να είναι ακριβό, έχει να κάνει με το θέμα της "σπανιότητας" - όπου δυστυχώς και πάλι δεν ξέρω μετά βεβαιότητας τι παίζεται (...αν και το ότι κυκλοφόρησε μόνο [?] στην ευρωπαϊκή ΝES αγορά, πιθανότατα το καθιστά σχετικά σπάνιο) :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σ'ευχαριστώ πολύ Γιώργο!
 
Νέο απόκτημα, σφραγισμένο και ελληνικό! image_144961.jpg

super mario 3 (1).jpg

super mario 3.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλοριζικο! Παιχνιδαρα! Ισως το πιο αγαπημενο μου Μαριο.
 
Ευχαριστώ Γιάννη! Λίγο το έχω παίξει αλλά σίγουρα είναι πολύ καλό!
 
johnny19818 είπε:
Νέο απόκτημα, σφραγισμένο και ελληνικό!
Ωραιος! Το βρηκες εσυ ξεχασμενο καπου, η το αγορασες απο μεταπωλητη; Δεν ειχα δει ποτε παιχνιδια της σειρας Classic Series για το NES, καθε μερα κατι καινουργιο μαθαινεις τελικα!
 
Getta Robo είπε:
Ωραιος! Το βρηκες εσυ ξεχασμενο καπου, η το αγορασες απο μεταπωλητη; Δεν ειχα δει ποτε παιχνιδια της σειρας Classic Series για το NES, καθε μερα κατι καινουργιο μαθαινεις τελικα!
Να'σαι καλά! Το βρήκα από μεταπωλητή. Μου είπε ότι είχε αγοράσει κάποια παιχνίδια από μαγαζί που έκλεινε στην επαρχία και έχει 4 ακόμη ίδια SMB3 και άλλα "ελληνικά" παιχνίδια όπως Shadowgate, Manic Mansion Aerowolf κτλ.
 
Τα τελευταία αποκτήματα.

153554.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
WOW! :eek:

Εκλεκτα κουτατα κομματια! Καλοπαικτα Johnny!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σ'ευχαριστώ πολύ Γιάννη. Κάνω επιλεγμένες αγορές είναι η αλήθεια :D
 
Πίσω
Μπλουζα