New game: Sudoku Master!

voxfreax

RetroWannaBe
Joined
2 Mαϊ 2007
Μηνύματα
65
Αντιδράσεις
1
Γειά χαρά παιδιά!!! :)

Ένα νέο παιχνίδι εμφανίστηκε στον CPC!



Cedric Quetier aka CeD (Graphism)

William Bourgeois aka Napo (Sound)

Olivier Floquet aka Eliot (Code)

δούλεψαν σε ένα τεράστιο project και το αποτέλεσμα είναι ένα τρομερό και addictive Sudoku!!!!

Μιλάμε για fullscreen, για τρομερά γραφικά, για chill μουσικούλα, για 128 levels, για κουτάκι που σχεδιάστηκε από τα χεράκια του CeD!!!!

DSCF4218.JPG


DSCF4226.JPG


Η έκδοση του game είναι συλλεκτική και θα διανεμηθεί σε 128 κουτιά (όσα και τα 128Κ που χρειάζεται ένας CPC για να το τρέξει) μαζί με το παιχνίδι, προς 6 ευρώ το καθένα!!!

Αν κάποιος από τους Amstrad-άδες εδώ θέλει να το αποκτήσει ή να δει περισσότερες φώτογραφίες, PM me!!!!

Τα αξίζει!!!! For sure :)

Πάρτε και μερικές φώτο τώρα από το game!!!! ;)

sudokumaster1.bmp


sudokumaster2.bmp


we speak,

voXfReaX
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολύ ωραία νέα φίλε voxfreax !! :thumbup:

Noμίζω είχα πετύχει κάπου πρώιμες εικόνες του παιχνιδιού, όταν ήταν ακόμα "υπο κατασκευή".

Αν και προσωπικά δεν είμαι και ο μεγαλύτερος fan του sudoku σαν παιχνίδι, το συγκεκριμένο "πακέτο" είναι απαραίτητο σε κάθε αμστραντόβιο sudokuλάτρη !!
 
Ποιος θα το πουλάει; Πότε; ΘΕΛΩ!!!

Είχα παίξει τις αρχικές beta, από τότε κι όλας έλεγε πολύ...
 
billy είπε:
Πολύ ωραία νέα φίλε voxfreax !! :thumbup: Noμίζω είχα πετύχει κάπου πρώιμες εικόνες του παιχνιδιού, όταν ήταν ακόμα "υπο κατασκευή".

Αν και προσωπικά δεν είμαι και ο μεγαλύτερος fan του sudoku σαν παιχνίδι, το συγκεκριμένο "πακέτο" είναι απαραίτητο σε κάθε αμστραντόβιο sudokuλάτρη !!
Γεία σου Billy!

Νομίζω αναφέρεσαι σε αυτό το site...

Ούτε εγώ είμαι τρελός fan, απλά έχει την πλάκα του η φάση!!!

Αν αλλάξεις γνώμη πές μου! :)

we speak,

voxfreax

Gryzor είπε:
Ποιος θα το πουλάει; Πότε; ΘΕΛΩ!!!
Είχα παίξει τις αρχικές beta, από τότε κι όλας έλεγε πολύ...
OK OK OK :)

Θα έρθει και σε σένα :)

we speak,

voxfreax
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
voxfreax είπε:
Γεία σου Billy!
Νομίζω αναφέρεσαι σε αυτό το site...

Ούτε εγώ είμαι τρελός fan, απλά έχει την πλάκα του η φάση!!!

Αν αλλάξεις γνώμη πές μου! :)

we speak,

voxfreax
Πράγματι φίλε μου, αυτό ήταν το site !! (ήταν όταν έψαχνα να κατεβάσω το groops :D )

Nα 'σαι καλά !! :)
 
Hello friends!

Επειδή έχω αργήσει γενικά να ξαναποστ-άρω, ενημερώνω τους υποψήφιους αγοραστές ότι δε έχουν φτάσει ακόμα τα κουτιά!

we speak,

voxfreax

PS: Επειδή δε το ανέφερα καθόλου και είναι αρκετά σημαντικό!!! Το game θα είναι σε 3.5'' inch disk!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Νόμιζα σε CDROM θα ήταν :p
 
Όχι ρε συ, απλά περιμένουμε την έκδοση σε SD.
 
Lol! Καλύτερα σε 3,5" γιατί το σκεφτόμουνα χθες, ρε συ άμα είναι 3" δεν δουλεύει το παλιό μου drive πια. Ουφ!

Βασικά sudoku δεν έχω ιδέα και βαριέμαι συνήθως να ασχοληθώ. Ίσως είναι καιρός να μάθω. Χεχε,. δεν έχω ξαναπάρει παιχνίδι σε κουτάκι κυριλέ από CPC scener. Θα έχει πλάκα! Πότε θα μας έρθει άραγε;
 
Έμαθα ότι το πακέτο για Ελλάδα έφυγε... ενημέρωση? :)
 
Γεια χαρά παιδιά!

Ξέρω άργησα πάρα πολύ, αλλά έτυχαν σοβαρά προσωπικά προβλήματα και δε είχα χρόνο για CPC-ing καθόλου!

Ευτυχώς τώρα όλα είναι καλύτερα! Anyway, θα σας ενημερώσω μέσω του post ποια μέρα να βρω τους Αθηναίους για να τους δώσω το Sudoku!!!!

Όσοι δε είναι από Αθήνα, ας μου PM τη διεύθυνσή τους για να τους το στείλω αντικαταβολή!

we speak,

voxfreax
 
Γειά χαρά!!!!

Επιτέλους έφτασαν!

Με πήραν τηλ απο το ταχυδρομείο και μου είπαν ότι αύριο θα τα έχω στα χέρια μου!!!!!!!!

Οπότε αν γίνεται PM me ώστε να κανονίσουμε που και πως!!!!

Και άλλη μια φορά sorry για την ταλαιπωρία και την τρελή καθυστέρηση αλλά είχα σοβαρό τροχαίο και απείχα γενικώς!!!!

we speak,

voxy
 
Εσύ να είσαι καλά και όλα τα άλλα έπονται...
 
Πίσω
Μπλουζα