New Star - Dark Side collection

manos426f

The King of Retro®
Joined
9 Οκτ 2006
Μηνύματα
5.388
Αντιδράσεις
157
Δε γνωριζω αν εχει γραφτει καπου αλλου αυτο,αν και δεν ειδα κατι,ουτε αν ειναι γνωστο κι εγω τοσο καιρο απλα κοιμομουν ορθιος,αλλα παιδες,οι αγαπημενες μας gore-splatter-Cannibal-Vodoo-zombie κτλ κτλ ταινιες κυκλοφορουν ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΚΟΦΤΕΣ σε DVD ποιοτητα και 16/9 καδρο αρκετες εξ' αυτων,υποτιτλισμενες στα ελληνικα ασφαλως,και με καποια extras παρακαλω,απο την DARK SIDE και τη NEW STAR..!!

Αλλα δεν ειναι μονο αυτο!Το θεμα ειναι οτι τα VIDEORAMA φερνουν τη σειρα αυτη και την ενοικιαζουν..!!

Στη Ν.Φιλαδελφεια παντως εχουν αρκετες ταινιες,γυρω στις 50,και επεται συνεχεια...!!

Αναφερω καποιες εξ αυτων που ειδα οτι εχει:

-DEEP RIVER SAVAGES

-MOUNTAIN OF THE CANNIBAL GOD

-MEN BEHIND THE SUN

-MEN BEHIND THE SUN II:LABORATORY OF THE DEVIL

-ORGASMO NERO I

-ORGASMO NERO II

-ORGASMO NERO III

-ZOMBIE: DAWN OF THE DEAD

και εχει κι αλλες πολλες που τωρα δε θυμαμαι....

Μια βολτα απο το VIDEORAMA της γειτονιας σας θα αποβει χρησιμη... :thumbup:

Εξαιρετικα αφιερωμενο στους.... ''συμπασχοντες'',exetlaios και telonio..... :D :D
 
Την σειρά την ανακάλυψα πριν μερικ΄΄α χρόνια.

Μόνο που δε δάκρυσα μόλις είδα τι έργα έφερνε και σε ΤΙ ΠΟΙΟΤΗΤΑ εικόνα !

Επίσης ΚΑΡΓΑ extras, όπως οι εκδόσεις του εξωτερικού (Blue Underground κλπ).

Οι άνθρωποι κάνουν ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΜΑ !
 
Γιατί άραγε, δεν βγάζει καινούργια dvd η darkside; Παλιά έβγαζε ταινίες με το τσουβάλι, αλλά τώρα έχει πολύ καιρό να φέρουν κάτι καινούργιο στα βιντεο κλάμπς...
 
Ισως να επεσε θυμα της οικονομικης κρισης και του download.
 
Aardvark είπε:
Ισως να επεσε θυμα της οικονομικης κρισης και του download.
Άλλων πραγμάτων έπεσε θύμα, αλλά η θέση μου δεν μου επιτρέπει να μιλήσω....

Η αλήθεια είναι ότι κανονικά και τυπικά ποτέ δεν έπρεπε να έβγαζε αυτές τις ταινίες....και όποιος κατάλαβε κατάλαβε....

η συγκεκριμένη εταιρεία σταμάτησε να υπάρχει αρκετά πριν την κρίση και για λόγους όχι ακριβώς οικονομικούς... ;)
 
Plink είπε:
Η αλήθεια είναι ότι κανονικά και τυπικά ποτέ δεν έπρεπε να έβγαζε αυτές τις ταινίες....και όποιος κατάλαβε κατάλαβε....
Εγώ δε κατάλαβα τίποτα πάντως... :xm: :xm:
 
manos426f είπε:
Εγώ δε κατάλαβα τίποτα πάντως... :xm: :xm:
αχ κουτέ :p :p

έλα βρε αφού το λέω καθαρά...τυπικά η εταιρεία δεν έπρεπε να έβγαζε τίποτα...

κοινώς - από όσο είμαι σε θέση να γνωρίζω (και πιστέψτε με γνωρίζω για το συγκεκριμένο θέμα καλά) ούτε για μία από τις ταινίες δεν είχαν επίσημα αγοραστεί δικαιώματα...

και διάφορα άλλα που αφορούν καθαρά επαγγελματικές σχέσεις και δεν θα ήθελα να επεκταθώ......
 
Κρίμα πάντως, γιατί έκανε πολύ καλή δουλειά από άποψη σπάνιων ταινιών και ποιότητα εικόνας. μακάρι να γίνει κάτι ανάλογο

(και νόμιμο) στο μέλλον..
 
Αυτό που λέει ο Πλινκ είναι προφανές.

Αν θυμάμαι καλά, οι πρώτες εκδόσεις της, έβγαιναν σε 600-700 αριθμημένα αντίτυπα.

Οπότε, θεωρώ αδύνατο η κάθε BLUE UNDERGROUND (που χάλασε τα κέρατά της να κάνει restoration την κόπια,

να βάλει ψηφιακό ήχο και να αναζητήσει ημιθανείς συντελεστές για να γυρίσει εξτρας),

να μπήκε καν στον κόπο να συζητήσει περί πώλησης δικαιωμάτων, για τέτοιο χαμηλό τηράζ.
 
Ωστε αυτο εγινε κ ειχα απορισει κ εγω!!!Κριμα που εκλεισε γιατι πραγματικα εκανε κοινωνικο λειτουργημα σε εμας τους horror fans!!

Κ η silver star κανει πολυ καλη δουλεια αλλα εχω χασει τα ιχνη της τελευταια ξερει κανεις τιποτα ?

Πολυ γυφτια παντως τοσες ταινιες κ καμια ελληνικη εταιρεια να μην αξιωνεται να κυκλοφορει εστω κ χωρις extras ενω να βγαζουν blue ray πρωτοι ειναι απορω ποιος τα αγοραζει κιολας!!

Ενω παλια μεχρι κ η τελευταια cult ταινια εβγαινε σε vhs!!!
 
Χαιρετώ. Είδα τυχαία τη σελίδα αυτή [edit] Διακίνηση υλικού που υπόκειται σε πνευματικά δικαιώματα [edit]

Τα λέμε
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Deather είπε:
Χαιρετώ. Είδα τυχαία τη σελίδα [edit] Διακίνηση υλικού που υπόκειται σε πνευματικά δικαιώματα [edit]Τα λέμε
Καλώς όρισες! :)

Αυτό που αναφέρεις όμως στο ποστ σου, έχει να κάνει με διακίνηση υλικού που υπόκειται σε πνευματικά δικαιώματα και απαγορεύεται από τους κανόνες του φόρουμ! :)

Σ' ενημερώνω ότι το ποστ σου θα τροποιηθεί κατάλληλα από τη διαχειριστική ομάδα.
 
Πίσω
Μπλουζα