(New) Super Mario Bros [Wii]

circleag

RetroJunkie™
Joined
14 Οκτ 2008
Μηνύματα
2.405
Αντιδράσεις
517
φανταστικό... πρέπει να πάρω πάλι wii
 
παραδεχομαι οτι ειναι εντυπωσιακο
 
To 2D platformer ξαναζεί... επιτέλους!! Φαίνεται τρομερό από το review. Μαλλον θα αποτελέσει λόγo για πολλούς να πάρουν Wii.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Επιτέλους 2D και gameplay!
 
Χα χα! Εξαιρετικό! Να που μια κονσόλα σήμερα δεν χρειάζεται απλά να έχει HD γραφικά και ένα σωρό μαρκετίστικες χαζομάρες για να δίνει εντυπωσιακότατα αποτελέσματα βασισμένη στο χτες!!!!!

Wii FTW!!!!!!!!!!!!!
 
Αν και συμφωνω εν μερει με τον reviewer σχετικα με το multiplayer (εκει ειναι ετοιμο, καντε ενα κλικ παραπανω και βαλτε ενα ρημαδι channel οπως στο mario kart), η ευκολία του παιχνιδιου και τα hints δεν ειναι τυχαία. Το wii εχει αγοραστεί από πολλούς non-gamers που δεν εχουν την ιδία εξοικείωση με μας.

http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20080910133855AA2U785

(αμαν πια αυτοι οι RPGers, σωνει και καλα να πιανουν τη παρλα σε καθε game :p)
 
και αργησε...
 
....που όμως δεν νομίζω να προσφέρει κάτι ριζικά καινούργιο...(πέρα απο τη πολλαπλή συμμετοχή).

Υπόψην και εγώ περιμένω σαν "τρελός" το παιχνίδι αυτό..
 
Dimitrios είπε:
....που όμως δεν νομίζω να προσφέρει κάτι ριζικά καινούργιο...(πέρα απο τη πολλαπλή συμμετοχή)...
Από την εμπειρία που είχα πάντως στην gamescom τον Αύγουστο (έπαιξα καμιά ωρίτσα), το multi φαντάζει τόσο φρέσκο που αρκεί για να θεωρείς ότι προσφέρει κάτι καινούριο...

Βέβαια και το single από μόνο του, μπορεί να μην είναι κάτι πρωτοποριακό, αλλά είναι σίγουρα ένα πάρα πολύ καλό 2D platform...

Όμως επιμένω, η αξία του φαίνεται κυρίως στο multi και εδώ που τα λέμε, δεν νομίζω να το έβγαζε καν η Ν αν δεν υπήρχε...

//Άντε να έρθει η Παρασκευή να το πάρω, γιατί αν περιμένω να μας το στείλει η ελληνική αντιπροσωπεία για review, άσε καλύτερα... ας κάνω πρώτα το Super Mario Galaxy 2...
 
masbass είπε:
Αν και συμφωνω εν μερει με τον reviewer σχετικα με το multiplayer (εκει ειναι ετοιμο, καντε ενα κλικ παραπανω και βαλτε ενα ρημαδι channel οπως στο mario kart), η ευκολία του παιχνιδιου και τα hints δεν ειναι τυχαία. Το wii εχει αγοραστεί από πολλούς non-gamers που δεν εχουν την ιδία εξοικείωση με μας.
http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20080910133855AA2U785

(αμαν πια αυτοι οι RPGers, σωνει και καλα να πιανουν τη παρλα σε καθε game :p)
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!

Αν δεν κάνει πλάκα είναι ο πιο πόντιος gamer του πλανήτη.
 
Darth21 είπε:
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!Αν δεν κάνει πλάκα είναι ο πιο πόντιος gamer του πλανήτη.
SUPER MARIO LOLS.

//Μεταξύ μας πάντως, η χλεύη νομίζω πως ταιριάζει περισσότερο στους από κάτω που τον πήραν στα σοβαρά, αφού ο ίδιος είναι νομίζω ξεκάθαρο πως κάνει πλάκα...
 
Απλά ΜΑΜΑΤΟ THE BEST OF THE BEST

Υ.Γ:ΑΝΑΜΕΝΟΥΜΕ SUPER MARIO GALAXY 2 2010:)
 
Famitsu 40/40

1259045331112.jpg
 
Να πώ και εγώ με τη σειρά μου πως αγόρασα και έπαιξα το πολυαναμενόμενο ΝSMBWii και θέλω απλώς να πώ μια μικρή γνώμη πάνω σε αυτό.

Olorin είπε:
Βέβαια και το single από μόνο του, μπορεί να μην είναι κάτι πρωτοποριακό, αλλά είναι σίγουρα ένα πάρα πολύ καλό 2D platform...
Άν και φάν του μάριο (απο τα πρώτα παιχνίδια), προσωπικά αυτό το παιχνίδι δεν μου άρεσε, δεν με γοήτευσε καθόλου. Τις λίγες αυτές μέρες που παίζω το έν λόγω παίγνιο (έχω φτάσει αισίως τον 5ο κόσμο-χωρίς να μαζεύω τα νομίσματα κτλ) πραγματικά η ενασχόλησή μου μαζί του, μου φαντάζει πραγματική αγγαρεία και το ξαναπιάνω στα χέρια μου όταν δεν έχω κάτι να κάνω.
Δεν ξέρω άν είναι ιδέα μου αλλά οι κόσμοι του είναι κατα πολυυ μικρότεροι απο τα προηγούμενα platform-ειδή Super Mario...Αυτό το αρχίζω και άμα "φορτσάρω", σε κανα δεκάλεπτο έχω φτάσει στο τελευταίο κάστρο. Και άμα είμαι και λίγο τυχερός, έχω τελείωσει και την πίστα.

Δεν μου άρεσαν ούτε τα γραφικά του, ούτε η μουσική του ούτε ο σχεδιασμός κόσμων του (το κάθε επίπεδο μου φάνηκε πολύ μικρό).

Βέβαια γούστα είναι αυτά και νομίζω πως διαβάζοντας το παραπάνω μου κειμενάκι, κάποιοι διακατέχονται έντονα απο την επιθυμία να με λυντσάρουν για τα βλάσφημα μου λόγια... :p

Πάντως πέρα απο την πλάκα νομίζω πως το άρμεγμα που κάνουν στο francise, αρχίζει να κουράζει και να ξεφτίζει. Ένα άλλο παράδειγμα το Mario Kart Wii. Άν και λάτρης του Mario Kart 64, αυτό εδώ...δεν ξέρω...δεν με "τρέλανε" κιόλας...

Επιμένω πως το απόλυτο μπάμ στην κονσόλα (όσο αφορά τα παιχνίδια με τον υδραυλικό) το έκανε το Super Mario Galaxy όπου και προσωπικά περιμένω με αγωνία το δεύτερο μέρος της σειράς.
 
Εμενα παντως το NSMB Wii μου αρεσει περισσοτερο απο το NSMB στο DS. Αν και οι πρωτοι κοσμοι ήταν καπως βαρετοι, το δευτερο μισο του παιχνιδιου ηταν πολυ καλο, με ωραιες πιστες, πιο δυσκολες και πιο ενδιαφερουσες.

Το multiplayer εχει τρελό γελιο και οι χαρακτήρες έχουν collision detection μεταξύ τους (αντίθετα απο το Little Big Planet, οπου ευκολα ο ενας παικτης περνουσε μεσα απο τον αλλον), αλλα οποιος εκνευρίζεται ευκολα καλύτερα να μην παιξει.
 
New Super Mario Bros

Η γνωστή περιπέτεια του αγαπημένου μας υδραυλικού! Διαλέξτε τον αγαπημένο σας χαρακτήρα από το Μανιταρένιο Βασίλειο, όπως τα γνωστά αδέρφια Μάριο και Λουίτζι και τα δύο Μανιτάρια! Μπορείτε να παίξετε συνεργατικά με τους φίλους σας, κουβαλώντας τους στις πλάτες σας για να προσπεράσετε μαζί εμπόδια ή ελευθερώνοντάς τους από παγίδες, ή παίξτε ανταγωνιστικά, προσπαθώντας να μαζέψετε πρώτοι τα νομίσματα και τα power-ups της κάθε πίστας! Πολλοί γνωστοί ήρωες από το Μανιταρένιο Βασίλειο κάνουν την εμφάνισή τους, ενώ έχουν προστεθεί νέα αντικείμενα, όπως το Propeller Suit για να μπορείτε να πετάτε και το Penguin Suit για να παγώνετε τους εχθρούς σας! Υπάρχει demo play για να μπορείτε να κάνετε παύση, αλλά και για να βρίσκετε πιο εύκολα την λύση εάν κολλήσετε σε κάποια πίστα...

 
Όχι και ρετρό θα έλεγα αλλα εδώ τα σφάζουμε όλα ορισμένες φορές και πάλι άλλες όχι.

Το έχω πάρει μαζί με το κόκκινο Wii και ούτε που το άγγιξα ακόμα.
 
Πως να είναι ρετρό αφού είναι για Wii ? :p Εγώ το αγόρασα όταν κυλοφόρησε και μ'άρεσε πολύ σαν παιχνίδι!
 
Πίσω
Μπλουζα