NextGen μεταφυσικες ανησυχιες

telonio

Immense Cult RetroFigure
Joined
19 Ιουλ 2006
Μηνύματα
4.524
Αντιδράσεις
2.386
Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά; Τι στο καλό είναι αυτό το πράγμα με το PS3; Πραγματικά δεν έχω καταλάβει. Δεν έχει ωραία και καλά παιχνίδια σαν το 360; Δεν αξίζει τα λεφτά του; Έχει τόσο μεγάλες διαφορές στο hardware με το 360; Εγω όσες φορές το έχω δει, στο ίδιο επίπεδο με το 360 μου κάνει. Γιατί τόσο μίσος για αυτή τη κονσόλα; Απαντήστε μου αν θέλετε για να καταλάβω κυριολεκτικά όχι παιδιάστικα σχόλια του στυλ είναι sony κλπ. Σημειώσατε πως έχω ένα 360 που κάθεται και μαζεύει σκόνη. Δεν υποστηρίζω καμία εταιρία. Εξ'αλλου ακόμα rainbow islands και bubble bobble παίζω στην AMIGA και στο mame.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
telonio είπε:
Δεν αξίζει τα λεφτά του;
Ε,δε ξέρω πόσο κάνει τώρα ακριβώς,αλλά,εδώ που τα λέμε,από τότε που βγήκε,όχι,δεν άξιζε τα λεφτά του...!

telonio είπε:
Έχει τόσο μεγάλες διαφορές στο hardware με το 360;
Και διαφορές να έχει στα χαρτιά,η ουσία μετράει στο τέλος,δηλαδή τι παιχνίδια βγάζει...

Μάριε,εγώ που δεν κατέχω καμία εκ των δύο κονσολών και δε με νοιάζει να αποκτήσω κιόλας,θα σου πω ότι το PS3 κατά τη γνώμη μου είναι καταρχήν το χειρότερο εκ των τριών PS μέχρι στιγμής.

Άργησε τραγικά να αρχίσει να βγάζει παιχνίδια της προκοπής,ήταν πολύ ακριβό όταν κυκλοφόρησε,έκανε κι η Sony το λάθος να αρχίσει να βγάζει πετσοκομμένες εκδόσεις του,αντί να φθηνύνει την αρχική,ε δε τα πήγε και πολύ καλά η κονσόλα εδώ που τα λέμε...

Επίσης,το PS3 (αλλά και το 360 εδώ που τα λέμε) πρωτοδιαφημίστηκαν και πλασαρίστηκαν ως PC gaming-killers.Καλά,ας μη πω τι σκοτώσανε από το PC gaming και αυτολογοκριθώ μετά ! :D

Λάθος επίσης,κατά τη γνώμη μου...

Εδώ ρε συ "πέθανε" το ΗD-DVD και ούτε αυτό δε μπόρεσε να χρησιμοποιήσει η Sony προς όφελός της !!!

Ποιος να εμπιστευτεί τη Sony πλέον,ή έστω αυτή τη στιγμή,και να αγοράσει PS3,τη στιγμή μάλιστα που τα σχέδια για το PS4 έχει ξεκινήσει ;

Αχ,τι ωραία που είναι τελικά να έχεις ένα PC απλά....! :D :D :D
 
βασικα για μενα το ps3 το εφαγε το υπερβολικο hype και η αλλαζονεια της sony.σε γενικες γραμμες κανει οτι περιπου και το 360 αλλα ειναι πιο ακριβο και τα γραφικα του μου φαινονται λιγο χειροτερα.το ζητημα ομως ειναι οτι δεν χανει απο το 360 το οποιο φαινεται οτι θα το πιασει σε πωλησεις καποια στιγμη αλλα εχει καταποντιστει απο το wii
 
NextGen μεταφυσικες ανησυχιες

συνεχιζουμε εδω...μας ευχομαι μια ευχαριστη κουβεντα :D
 
:rofl: :rofl: :rofl:

Ωραίος τίτλος thread Πάνο !
 
Αν και ειναι νωρις ακομα,οι κυριοι λογοι για την πορεια του PS3, κατα τη γνωμη μου, ειναι:

*η αλλαζονεια απεναντι στους developers με αποτελεσμα το "bye bye exclusives"

*το SDK πακετο οπου και ελλειπες (software-ικα) ηταν αλλα και ισχυροτερο (hardware-ικα) απο το τελικο PS3

*η απιστευτη εμπιστοσυνη (στα ορια της εμμονης) στον Cell που αποδειχτηκε φρουδα και εβλαψε τη τελικη hardware συνθεση(βασικος εκπροσωπος αυτης της τασης ηταν ο Kutaragi ο οποιος πηρε αρον-αρον το δρομο για τα αποδυτηρια)
 
Wally είπε:
μπλα μπλα μπλαμπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα ,οι μπλα μπλα λογοι για την πορεια του PS3, μπλα μπλα μπλαμπλα μπλα μπλα μπλα , ειναι:*μπλα μπλα μπλαμπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα

"

*μπλα μπλα πακετο οπου και ελλειπες μπλα μπλα μπλαμπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα απο μπλα μπλα PS3

μπλα μπλα μπλαμπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα Cell που μπλα μπλα μπλαμπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα ηταν ο Kutaragi ο οποιος μπλα μπλα μπλαμπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα )


............. :D
 
Καλά δεν παίζεστε κύριοι! :D
 
Κακά τα ψέμματα, 3 κονσόλες υπάρχουν όλες και όλες εκ των οποίων η μία δέν είναι nextgen σου μένει να διαλέξεις 2 για σετάκι με την FullHD τηλεόρασή σου. (Εκτός και άν δέν έχεις, και δέν σε νοιάζει η FullHD ανάλυση, τα blu-ray και οι γραφικάρες, που σαφώς και είναι μία υπαρκτή παράμετρος για πολλούς, αλλα λέμε τώρα το μαρκετίστικο τρύκ ποιό είναι)

Το μόνο καλό που βλέπω στο PS3, είναι ότι παίζει blu-ray, οπότε δέν μπαίνεις σε περίσσια έξοδα. (απ'τη στιγμή που θα μπείς στο τρυπάκι)Τα παιχνίδια απ'οτι βλέπω λιγο ώς πολύ τα ίδια είναι με του Xbox 360. Λίγα αποκλειστικά απο κάθε στρατόπεδο, π.χ Halo, Fable, Dead Rising έναντι Μetal Gear Solid, Grand Turismo και Tekken (Τυχάια τα λέω τώρα)

Αυτό που σκέφτηκα, με μεταφυσικό τρόπο βέβαια, είναι ότι η επιλογή PS3 ή Xbox 360, είναι δίλλημα τύπου Ολυμπιακός - Παναθηναικός, Πασόκ - ΝΔ κλπ...Λίγες ουσιαστικές διαφορές, πολύ βαβούρα για το τίποτα, ένα τσούρμο εφημερίδες και περιοδικά που σου λένε σαχλαμάρες, σε δουλειά να βρισκόμαστε...

Και επειδή το PS3 λοιπόν μου φέρνει αυτή τη σκέψη, έχει γίνει το "icon" της εμπορίλας στο μυαλό μου, αυτό είναι το αρνητικό του. Σαν gamer, 1000 φορές να φτιάξω minitower PC για gaming, με τα ασύρματα συναφή :)
 
Πίσω
Μπλουζα