NiGHTS into Dreams 15η επετειος - OverClocked ReMix

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.785
Αντιδράσεις
4.254
Πριν 15 χρονια κυκλοφορησε το αξεπεραστο NiGTS into Dreams.

Η εμπειρια του να πρωτοπιανεις στα χερια σου το χειρουργικο Saturn 3D pad και να μπουταρεις το συγκεκριμενο τιτλο ηταν απλα μαγεια.

Η απολυτη τομη μεταξυ 2D και 3D, υπεροχα γραφικα, ευφανταστα σκηνικα, καταπληκτικη καμερα, ομορφη ιστορια και υπεροχη μουσικη που ντυνει καταληλα καθε πιστα.

Στα πλαισια μαλιστα των 15 ετων απο τη κυκλοφορια οι OverClocked Remix συνεθεσαν ενα ρεμιξ του soundtrack και το ανεβασαν στο site τους. ;)

Επισης υπαρχει και ενα petition για να κυκλοφορησει το NiGHTS σε σοβαροτερη nextgen κονσολα (στο PS2 πηγε απατο αφου ηταν ενα παιχνιδι εντελως διαφορετικης κουλτουρας απο τα μεσα playstation2 παιχνιδια).

 
Μου θυμίζει το Pandemonium το οποίο ήταν επίσης ένα πολυ διασκεδαστικό παιχνίδι για PC.
 
Θυμάμαι ότι μου έκανε εντύπωση τότε το Box Art και ήθελα να το παίξω τρελά. Δυστυχώς, δεν διέθετα Saturn.
 
Ποτε δεν ειναι αργα! Δεν εχει γερασει ασχημα το παιχνιδι αυτο! Αλλωστε ενα Saturn (μην πω τρια) παντα χρειαζεται!

BTW η εκδοση για Wii δεν εχει ουδεμια σχεση με το original παιχνιδι και καλο να την αποφυγεις.
 
Κανένα παιχνίδι δε γερνάει άσχημα, μόνο οι παλιές μας συμμαθήτριες! :diablotin:
 
dr_slump είπε:
Κανένα παιχνίδι δε γερνάει άσχημα, μόνο οι παλιές μας συμμαθήτριες! :diablotin:
(trello οφτοπικ μοουντ)

Εγώ πάντως στην μάζωξη που κάναμε πριν λίγους μήνες, ομορφότερες τις είδα τις περισσότερες. :p
 
βρηκα 2 σφραγισμενα satyrn με αρκετα σφραγισμενα παιχνιδια :D

αθανατη κονσολα αθανατη sega
 
Ξεσφραγισε και λιωσε!
 
Ξεσφραγισε και λιωσε!
 
δεν ξεσφραγιζω τα λυπαμε....(αλλωστε θα αργνησει η στιγμη που θα ξεσφραγισουμε κονσολα σεγκα στο μελλοον...) εχω καβατζωσει ενα μεταχειρησμενο κ πολυ σκισμενο μαλιστα πολυ ταλαιπορημενο αλλα δουλευει ρολοι... δεν ειναι πλαιστασιον που να ο ερμησ ειναι αναδρομος δε(ν διαβαζει τα σιντι.....
 
Oταν πηρα την πρωτη μου μτχ κονσολα μετα το 2600 ,προσπαθησαν να μου πασαρουν το PSX με την αιτιολογια οτι το Saturn τι να το κανεις δεν παιζει αντεγραμμενα ,οχι εγω η σονυ να κατσει στις τηλεορασεις τις στα παιχνιδια Sega που εχει παραδοση.
Αφου διαλεξα το Saturn 30.000 δρχ τοτε στο πακετο εγινε η 2η προσπαθεια να μου δωσουν μαζι και ενα φανταστικο παιχνιδι ονοματι Nights και το 3d pad που θα με αφηνε ...αναυδο.
Εγω το μονο που ειδα τοτε ηταν ενα ζωακι να κανει τουμπες και ως γνωστο ο ααρντυ δεν παιζει ζωακια* και δεν το επαιξα ποτε, προτιμησα το Road Rash με τις ροκιες.
Το μετανειωσα ναι γιατι εχασα την εμπειρια αλλα τουλαχιστον δεν πηρα Playstation οπως ολοι τοτε,χαχα.


*με μερικες εξαιρεσεις στα disney,lol.
 
Πίσω
Μπλουζα