Nintendo Switch

Xιλιες φορες να εβγαζε κονσολα η sega παρα να βλεπουμε για χρονια ακομα την microsoft με τα xbox αλλα οσο πιθανο ειναι να παρει το champions league o απολλων σμυρνης τοσο πιθανο ειναι να βγαλει η sega νεα κονσολα με τα χαλια που εχει σημερα.Προσωπικα θεωρω πως σε λιγα χρονια η microsoft θα την κανει με ελαφρα πηδηματακια γιατι το μονο που τους νοιαζει ειναι ποιος την εχει πιο μεγαλη και απο παιχνιδια τιποτα.Ειναι λες και ζουνε σε δεικο τους συμπαν και δεν βλεπουν πως σημερα που μιλαμε αυτος που θα αγορασει μια κονσολα δεν βλεπει μονο τα third party που σχεδον ολα τα καλα τα εχουν ολοι αλλα βλεπει κυριως τα first party γιαυτο και η N σαρωνει σαυτο και το ps4 πουλαει παρα πολυ καλα γιατι της N τα ξερουμε αλλα και τo ps4 εχει περισσοτερα και καλητερα απο το xbox.Θα βγαλει και το νεο xbox ακομα καλα καλα δεν κυκλοφορησε το xbox one x θα περηφανευεται για την δυναμη του και αντε ξανα μανα κανα forza και κανα Halo και εχει ο θεος.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αυτό που εγραψες με την nvidia ισχυει. Με λίγο ψάξιμο είδα οτι τα μόνα netbook που μπορείς να παίξεις έστω ένα doom 3 αξιοπρεπώς χωρίς να τα βάλεις όλα 480p και στο low είναι αυτά που φοράνε τσιπ της nvidia. Έχει δηλαδή την καλύτερη τεχνολογία για συσκευές που πρέπει να έχουν μικρή κατανάλωση ρεύματος 
 
Συμφωνα με το Famitsu  το Switch περασε τα Lifetime sales του Ps4(+ps4 pro)  στην Ιαπωνια  σε μονο 2 χρονια και κατι που ειναι στην αγορα! 
Να δουμε που μπορει να φτασει σε πωλησεις μεχρι το τελος της ζωης του. 

https://www.playstationlifestyle.net/2019/05/15/nintendo-switch-lifetime-sales-outsold-ps4-in-japan/

Επισης χτες ειχε Direct για το επερχομενο Super Mario Maker 2 :

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
38 minutes ago, Ajax87 said:

Συμφωνα με το Famitsu  το Switch περασε τα Lifetime sales του Ps4(+ps4 pro)  στην Ιαπωνια  σε μονο 2 χρονια και κατι που ειναι στην αγορα! 
Να δουμε που μπορει να φτασει σε πωλησεις μεχρι το τελος της ζωης του. 

https://www.playstationlifestyle.net/2019/05/15/nintendo-switch-lifetime-sales-outsold-ps4-in-japan/

Επισης χτες ειχε Direct για το επερχομενο Super Mario Maker 2 :


;) ;) ;)
 
1@metalcandyman[/USER]  Δεν ειχα δει το ποστ σου Βασίλη  :fafoutis:

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Final trailer για το Pokemon Sword and Shield.Μιλαμε θα γινει της ρουσλανας το καγκελο την παρασκευη που κυκλοφορει σε ολο τον κοσμο ταυτοχρωνα.

 
Final trailer για το Pokemon Sword and Shield.Μιλαμε θα γινει της ρουσλανας το καγκελο την παρασκευη που κυκλοφορει σε ολο τον κοσμο ταυτοχρωνα.

Το έχω προπαραγείλει, καίγομαι με την eevee αυτή τη στιγμή
 
Που σαι ρε αλανι χρονια και ζαμανια.Nice to see you again ρε μαγκα:cool::thumbup:
 
Πήρα στον γιο μου για τα γενεθλια του το καινουργιο luigi, εξαιρετικό παιχνίδι!!!
Δεν με αφήνει να παίζω, βεβαίως, αλλά αν προλάβω να κατσω για παιχνίδι, παίζω mame...
Έχω όμως στην λίστα καμια 10 zelda, αλλά από χρόνο, δεν...:p
 
Eιναι δεδομενο πως θα δουμε Switch Pro οπως και με την στενη σχεση που εχει η NINTENDO με την Nvidia ειναι επισης δεδομενο πως θα εκμεταλλευτει την τεχνολογια της.Για το μονο πραγμα που αμφιβαλω πολυ ειναι πως θα δουμε την νεα κονσολα το μεσα στο 2021.Μιλαμε η κονσολα ξεσκιζει καταριπτει το ενα ρεκορ μετα το αλλο και στην ιαπωνια δεν υπαρχει τιποτα αλλο εκτος απο Switch οποτε δεν βλεπω λογο υπαρξης αυτη την στιγμη για ενα Switch Pro.Οταν αρχισει να πεφτει καπως αυτη η παρανοια και οι τρελες πωλησεις τοτε μονο πιστευω πως θα υπαρξει ανακοινωση για Switch Pro αν αναλογιστουμε και πως η κονσολα εχει φοβερη third party υποστηριξη σε συνδιασμο με της παιχνιδαρες της NINTENDO και ειδικα που απο δω και περα εχουμε να περιμενουμε ειδησεις η ανακοινωσεις για το Breath of the wild 2 το metroid prime 4 το τι θα κανουν για τα 35 χρονια της σειρας Zelda και τα 35 χρονια της σειρας metroid και γενικα πολλα και διαφορα.

Παρακατω βιντεο με το τελευταιο Direct που ειδαμε πριν λιγες μερες.

 
Διαθεσιμότητα xbox-ps για τους μη ταγμένους δεν υπάρχει, και χλωμό το κόβω να υπάρξει.

Αν η Nintendo παρουσιάσει σύντομα κάτι καλό (αντίστοιχο DLSS δεν έχει ακόμα παρουσιάσει η AMD, και μέχρι τώρα είναι σημαντικά πίσω σε σχέση με την Nvidia -> DLSS/RT=FPS ), νομίζω ότι αρκετοί θα στραφούν προς Ν πλευρά.

Γνώμη μου...
 
Συμφωνω απολυτα και αν το εκανε αυτο αυτη ακριβως θα ηταν η καταληξη θα τους ειχε παρει τα σωβρακα.Απλα επειδη για την NINTENDO μιλαμε και για το ποσο μεγαλη ειναι η ζωη μιας κονσολας της και κυριως οταν ειναι πετυχημενη δυσκολα να γινει κατι τετοιο τωρα.Αυτο που θελω εγω ειναι να την ανακοινωση και ας μην κυκλοφορησει συντομα αν και να σε πω την αληθεια πιστευω πως θα την ανακοινωσουν μαζι με καμια ημερομηνια κυκλοφοριας για παραδειγμα του Zelda Breath of the wild 2 η με κανενα Metroid Prime 4 η με καποιο αλλο αντιστοιχο μεγαλο παιχνιδι τελως παντων.
 
Pokemon Presents αυριο στης 5 το απογευμα με της φημες να μιλανε για ανακοινωση Remake-Remaster των Pokemon Diamond και Pearl μαζι και με καποιες αλλες ανακοινωσεις φυσικα.

 

Persona 5 Strikers - Launch Trailer​


Rogue Heroes: Ruins of Tasos - Launch Trailer​


Blizzard Arcade Collection - Launch Trailer​


FUSER - Demo Trailer​

 
Μου ηρθε την παρασκευη το Monster Hunter Rise , ξεκινησα σιγα σιγα, εχω καιρο να ασχοληθω με MH ( απο το Monster Hunter Tri HD που ειχε βγει στο Wii U ). Εχουνε βαλει μπολικα εξτρα πραγματακια, να δουμε πως θα παει γιατι ειναι παιχνιδι που θελει πολυ χρονο και δεν τον εχω τον τελευταιο καιρο. Το πηρε κανεις αλλος ;
 
Πίσω
Μπλουζα