No sacrifice, No victory.

pooky(1)

MultiDimensional RetroDivinitY
Joined
14 Ιουν 2006
Μηνύματα
9.122
Αντιδράσεις
209
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!

Στις 23 Φεβρουαρίου έρχεται το νέο album των Hammerfall με τίτλο:

"No sacrifice, No victory".

Οι Hammerfall, μακράν το πιο αγαπημένο μου metal συγκρότημα θα χτυπήσουν με ένα album σταθμό, από το οποίο περιμένουμε πολλά. Καιρός ήταν.

Η μουσική τους απίστευτα πορωτική, αποτελεί πραγματική υμνολογία, υπέρ της ελευθερίας, υπέρ του ασυμβίβαστου πνεύματος, υπέρ της αλλαγής που θα έρθει μόνο από μέσα από τη ψυχή μας.

Ο τίτλος του album πέρα για πέρα αληθινός. Χωρίς θυσίες δεν υπάρχουν νίκες. Αν δεν προσπαθήσεις να αλλάξεις τη ζωή σου μόνος σου, κανείς δεν θα σου δώσει τίποτε. Όλα είναι δράση και αντίδραση.

Tracklist!

01. Any Means Necessary

02. Life is Now

03. Punish and Enslave

04. Legion

05. Between Two Worlds

06. Hallowed be my Name

07. Something for the Ages

08. No Sacrifice, No Victory

09. Bring the Hammer Down

10. One of a Kind

11. My Sharona(The Knack cover)

Περιμένω πως και πως την άφιξη του δίσκου. Αναμένεται να είναι το καλύτερο που έχουν βγάλει μέχρι τώρα, αν και, συγχωρέστε με που θα το πω, μετά το Crimson Thunder ο πήχης πιστεύω έχει ανέβει πολύ, πάντα από τους ίδιους.

Δεν μπορώ να περιμένω............
 
Να δούμε, το Crimson Thunder πάντως όντως είναι από τα πολύ καλά Heavy Metal (ή Power Metal αν το θες) albums που έχουν κυκλοφορήσει.
 
Οι hammefall με τρέλαναν με το πρώτο τους glory to the brave!

Μετά απο αυτό μόνο επιλεκτικά κάποια κομμάτια!

Τους παρακολουθώ και υποστηρίζω πάντως,αγοράζοντας κάθε album τους... ;)
 
To album το άκουσα προσεκτικά και με όλη μου τη προσοχή στραμένη σε αυτό.

Όπως το περίμενα. Απλά καλό. Crimson Thunder δεν είναι ούτε για αστείο.

Ο ήχος των Hammerfall μου φάνηκε αρκετά "σπασμένος" σε σχέση με το ένδοξο παρελθόν τους. Αρκετά αλλαγμένος, ίσως πιο εύπεπτος από μεγαλύτερο και ευρύτερο κοινό.

Προφανής κίνηση να αποκτήσουν περισσότερους οπαδούς ή κορεσμός; Εδώ θα δείξει, δεν μπορώ να απαντήσω.............
 
epicades αμαν τι κοινο ειστε και εσεις.....ποιος ακουει ........hammerfall?
 
pitsunami είπε:
Οι hammefall με τρέλαναν με το πρώτο τους glory to the brave!Μετά απο αυτό μόνο επιλεκτικά κάποια κομμάτια!

Τους παρακολουθώ και υποστηρίζω πάντως,αγοράζοντας κάθε album τους... ;)
Είναι όλα θέμα γούστου!!!!! Απλά το "Crimson Thunder" για μένα είναι ένα από τα καλύτερα metal albums ever!

Χωρίς να θέλω να μειώσω τη βαρύτητα του "Glory to the brave" βεβαίως - βεβαίως!!!!!!
 
Πίσω
Μπλουζα