North & South

telonio

Retro PaTRi@RcH
Joined
19 Ιουλ 2006
Μηνύματα
4.488
Αντιδράσεις
2.294
North & South (1).jpg

North & South (2).jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Με κατι τετοια καλογραμμενα κειμενα σου ρχεται η ορεξη να φορτωσεις το παιχνιδι και να ξεχαστεις για ωρες...Να σαι καλα Tel :thumbup:

(θα παρω τους Νοτιους ομως....τρεμε Akmaka :biglaugh: )
 
Ata: Extracts from the American Civil War ενα αξιολογο remake του North & South

[edit] Dead link [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
telonio respect φίλε μου είσαι άψογος..
 
...πολύ καλό το review σου telonio - μου έφερε πάλι στο μυαλό τις ώρες που είχα περάσει παίζοντας αυτό το "όμορφο και χαλαρωτικό" παιχνίδι, όπως πολύ εύστοχα το χαρακτήρισες. :)
 
Απίθανο review από τον απίθανο telonio!!!!To north and south είναι πολύ αγαπημένο μου παιχνίδι αν και μικρό σου δίνει ατελείωτες ώρες πώρωσης!!!

Μπράβο telonie χρειαζόταν το φόρουμ μια τέτοια εξαιρετική παρουσίαση!
 
Χιούμορ! Και πάλι χιούμορ είναι τα χαρακτηριστικά αυτού του διαμαντιού!

Σε ευχαριστούμε telonio για όλα αυτά που μας θύμησες!!!!
 
Απιστευτο review και καταπληκτικο παιχνιδι..!!

Μπραβο telonio,αψογος..!!
 
πολυ ομορφο review, το ειχα λιωσει και στο PC και στην Amiga :)
 
Χεχε! Εγω παντως το φορτωσα, και φυσικα δεν ξεχασα να πατησω με το βελακι πανω στον κ... του φωτογραφου στην οθονη επιλογων!

Πωπω, μια εποχη ειχα φαει τρομερο κολλημα και επαιζα σαν Βορειος αλλα ΚΑΙ Νοτιος αφηνοντας τα χρονια να περνανε να δω μεχρι ΠΟΥ θα φτασει!

Ειχε γινει η επανασταση στην Ελλαδα και εγω ακομα εκανα πολεμο!

Stavropoulos
 
Mε πορώσατε τώρα, το έπαιζα στην amiga ενός φίλου τότε και ήταν το αγαπημένο μου μαζί με το R-Type και το Gods (νομίζω έτσι λεγόταν ένα παιχνίδι ερωτήσεων με τους 12 θεούς πάνω σε μια σκακιέρα, υπήρχε και ελληνική έκδοση).

Θα το παίξω αμέσως στην Amiga που μου έδωσε ο stee ανταλλαγή με έναν Spectrum, ήταν μέσα στα 3 games που τον παρακάλεσα να μου γράψει :)
 
...εκείνο ήταν το Powerplay, "το παιχνίδι των Θεών". ;)

Θυμάμαι αυτό που είπες περί (και) ελληνικής εκδόσεως, κυρίως επειδή είχαν πάθει... παράκρουση στο Pixel με αυτό το παιχνίδι !! (δυστυχώς δεν το είχα παίξει τότε, αλλά ελπίζω να το κάνω σύντομα).

Οσο για το Gods, ήταν ένα απο τα πιό πορωτικά action παιχνίδια στην Αmiga. Απλά υπέροχο !!
 
gtsamour είπε:
το Gods (νομίζω έτσι λεγόταν ένα παιχνίδι ερωτήσεων με τους 12 θεούς πάνω σε μια σκακιέρα, υπήρχε και ελληνική έκδοση).
Το παιχνίδι λέγονταν PowerPlay - The Game of Gods (μεγά κάψιμο στον Amstrad)

gtsamour είπε:
Θα το παίξω αμέσως στην Amiga που μου έδωσε ο stee ανταλλαγή με έναν Spectrum, ήταν μέσα στα 3 games που τον παρακάλεσα να μου γράψει :)
Καλορίζικη :) :) :)
 
Α ναι ρε παιδιά σωστά, και δε μου καθόταν καλά ο τίτλος Gods. Λατρεμένο το Ελληνικό PowerPlay.

Mετά από ένα μεγάλο σπάσιμο νεύρων σήμερα στην προσπάθειά μου να φτιάξω ένα καλώδιο RGB για τον +3 το οποίο τελικά δεν λειτούργησε στον +3 αλλά όμως ήταν τέλειο για τον +2 γκρί, θα παίξω λιγάκι North&South να καλμάρουν τα νεύρα μου :D

Αν δω μπροστά μου άλλο καλώδιο/αντίσταση/κολλητήρι σήμερα, θα πάθω παράκρουση.

Eυχαριστώ Στέλιο, καλορίζικος και ο Spectrum, ότι χρειαστείς είμαι εδώ :)
 
Υπέρ - αγαπημένο παιχνίδι!!! Μοναδικό!

Και μόνο βλέποντας τα screenshots, σου φτιάχνει η διάθεση!

Καταπληκτικό review φίλε telonio!!! :thumbup:

(Πάω να παίξω!!!) :user:
 
Ακόμη ένα update στο review του North and South για Amiga. Θα ακολουθήσουν και άλλα updates στα υπόλοιπα reviews που έχω κάνει.
 
Πωπω...εξαιρετικό το review...

θυμάμαι είχα χαλάσει απίστευτα πολλά λεφτά παίζοντάς το στα amigaδικα της γειτονιάς μου :)
 
Καταπληκτική δουλειά φίλε telonio! Μπράβο! :thumbup:

Χμμμμ... Τώρα θα πρέπει να κάνω τα δικά μου reviews, Interactive... :D
 
Απιστευτη πλακα, πανεξυπνο gameplay και πνευματωδη μενου και interfaces!!!

Το κακο ηταν οτι οι σκηνες δρασης επρεπε να γινουν τοσο γρηγορα που δεν προλαβαινες να θαυμασεις γραφικα
 
Πίσω
Μπλουζα