Oδηγός μεταφοράς ADF από PC σε A500

Πάτα το κουμπάκι "thanks" κάτω δεξιά στο αρχικό post φίλε μου...
 
@ divined

όταν μεταφέρουμε το ADF γράφετε απευθείας στην δισκέτα δεν αποθηκεύεται στην μνήμη!! , οποτε δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα με την amiga σου!
 
ευχαριστώ παιδιά , και χαίρομαι που βοήθησα και εγώ , και αυτό είναι μονο η αρχή τώρα που πήρα την amiga μου θα πειραματίζομαι συνεχεια! :)
 
αξιος .... τι να πω αξιος..

εγω μεταφερω meσω cf απο την 1200 και φτιαχνω δισκετες απο adf σε 30 sec...
 
@ 0raid

Έχε υπόψιν σου ότι σε Asus μητρικές με Nforce 4 δεν παίζει καλά η σειριακή θύρα.

:)
 
`Ευτυχώς που έχω ακόμα μια AMIGA 500 και χιλιάδες ADF αρχεία να διαλέξω.Ευχαριστώ να είσαι καλά!
 
πολυ καλη μεθοδος φιλε μου αφου την εφαρμοζω απο 1998-97 με αυτο το καλοδιο.

και επειδη η amiga με το pc ηταν στου διαολου τη μανα το ειχα κανει και 5 μετρο.

οποτε για οσους θελουν μεχρι τα 5 μετρα το trasfer rate παει καλα. δοκιμασμενο :)
 
δηλαδη παιδια στο pc δεν μπορουμε να γραψουμε τις δισκετες και μετα να τις βαλουμε στην amiga και να τις τρεξουμε?

μου φαινεται με το alcohol120 υποστηριζει αρχεια adf.
 
SCORPIOS_X είπε:
δηλαδη παιδια στο pc δεν μπορουμε να γραψουμε τις δισκετες και μετα να τις βαλουμε στην amiga και να τις τρεξουμε?μου φαινεται με το alcohol120 υποστηριζει αρχεια adf.
Χμ... η σύντομη απάντηση είναι "όχι" - εκτός βέβαια αν έχεις catweasel οπότε τότε είναι μια άλλη ιστορία...

Α, να πω απλώς για όσους θέλουν να φτιάξουν μόνοι τους το σειριακό καλώδιο (γιατί απλά μπορεί να μην βρίσκουν πια), η συνδεσμολογία είναι η εξής:

25pin (Amiga) 9pin (PC)

---------------- ----------

2......................2

3......................3

7......................5
 
γνωρίζετε κανένα ηλεκτρονικό κατάστημα, κατά προτίμηση από ελλάδα

για να παραγγείλω τα απαραίτητα καλώδια, αντάπτορα κτλ?
 
Ξηρουχάκης, ράδιο κατουμά ακόμα και τα δικά μου σου δίνω (αμισθί) αν θες να συναντηθούμε
 
ευχαριστώ πολύ, αλλά δεν είμαι από αθήνα.
 
Πίσω
Μπλουζα