Oι Dreamcast fans ειναι ακομα εδω!!!!

300+ playable παιχνίδια (δεν θα μετρήσω τα εντελώς Japanese) δεν τα θεωρώ περιορισμένο αριθμό...

Μερικές ακόμα ιδέες που δεν έριξε κανείς λοιπόν:

Metropolis Street Racer, F355 Challenge και Le Mans 24 Hours (Test Drive Le Mans) για σοβαρά racers.

Daytona USA 2001 για arcade racer.

Confidential Mission και House of the Dead 2 για τα απόλυτα lightgun games.

Τα 2 Crazy Taxi.

Virtua Tennis 1+2 (όλοι λένε "μπλιάχ, τέννις" μέχρι να τα παίξουν....)

Mr Driller. Πολύ εθιστικό puzzle.

Dead or Alive 2 για 3D fighter (bouncing boobs too!)

Capcom vs SNK 2, Vampire Chronicle, Guilty Gear X, Garou-Mark of the Wolves και Last Blade 2 για μερικά υπέροχα 2D fighters.

Grandia 2 για άλλο ένα εξαιρετικό RPG.

Και μερικές αιρετικές προτάσεις. Αντίθετα με τα προηγούμενα που είναι κοινώς αποδεκτά, δεν θα δεις πολλούς να τα προτείνουν, αλλά εγώ προσωπικά τα έχω απολαύσει.

NBA Showtime. Αδιάφορο σε single player, αλλά τρελή διασκέδαση αφού παίζεις και με φίλους (think ΝΒΑ Jam^2)

Tokyo Highway Challenge (Tokyo Xtreme Racer). Μου αρέσει το modding των αυτοκινήτων και οι κόντρες.

Airforce Delta (Deadly Skies). Πολύ ψυχαγωγικό arcade flight simulator και με αρκετά ενδιαφέρον σενάριο.

Sega Marine Fishing. Το να ψαρεύεις ακούγεται άκρως χαζό, αλλά το συγκεκριμένο είναι κόλλημα.

Dynamite Cop και Zombie Revenge. Πολύ διασκεδαστικά scrolling beat 'em ups, απλώς διάλεξε αν προτιμάς να τσακίζεις τρομοκράτες ή ζόμπι.

Stupid Invaders. Πολύ αστείο point & click adventure.

Looney Tunes Space Race και Wacky Races. Πολύ polished cartoon racers αλα Mario Kart.
 
ENNOEITAI Under Defeat και Rez, τα καλύτερα shoot-em-ups (μαζί με το Raiden) που έχω παίξει ποτέ, για διαφορετικούς λόγους.
 
Έχω παίξει το Rez και το Space Channel 5 τα οποία τα βρίσκω βαρετά.Εδώ έβρισκα το Elite Beat Agents βαρετό αυτά δεν θα έβρισκα :p

Τέσπα,από fighters είμαι καλλυμένος έχω και το Soul Calibur και το DOA 2 και το Street Fighter το 2nd impact όμως.

Τώρα Adventure σε κονσόλα καλύτερα όχι :p

Too much loading.Εντάξει το Shenmue έχει πλακίτσα αλλά τρώει 80BLOCKS!!!

FFS :p

Τα Crazy Taxi έχουν πλάκα για 10 λεπτά αλλά ναι μετά τι;

Το Jet Set Radio έχει πλακίτσα αν και δεν ξέρω εαν θα το αντέξω με εκνευρίζει ώρες ώρες :p

Κάτι 2K2 σε μπασκετάκι που έπαιξα ήταν φοβερό.Με έψησε άσχημα!Virtua Tennis είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ

Επίσης μου άρεσε το Sega Extreme Sports!

Το Grandia 2 το έχω και στο PC από τότε που βγήκε και το έχω λιώσει.

Μάλλον είχα μεγάλες προσδοκίες για την κονσόλα αλλά δεν με έχει δυσαρεστήσει μέχρι στιγμής.Άσε που είναι γλύκα :p

Όσο για Sonic Adventure που είπε κάποιος λυπάμαι που το λέω αλλά με έχουν στεναχωρήσει πάρα πολύ.Ξεκινάνε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΑ και ιδιαίτερα το 2 και τελικά φτάνουν να είναι μέτρια προς καλά.Γενικά το παλιό καλό 2D gameplay δεν μεταφράζεται το ίδιο καλά σε 3D. :(

Γούστα είναι αυτά.

Κάποιος είπε για Half Life.Από όσο ξέρω δεν κυκλοφόρησε παρα μόνο κάποιο leak και ήταν έτοιμο right;

Ε όσο να ναι τώρα FPS σε κονσόλα;Λυπηθείτε με 13 ίντσες οθόνη έχω :p

Πήγαμε να παίξουμε 2 άτομα Unreal Tournament και δεν βλέπαμε την τύφλα μας :p

Με 4 πως θα ναι; xD /emoticons/laugh@2x.png 2x" width="20" height="20" />
 
Θα ήθελα να προσθέσω κάποια παιχνίδια που έπαιξα αρκετά και μάλλον δεν είχαν και την ανάλογη αναγνώριση:

Evil Twin (Euro only release)

Outrigger (FPS)

Εxtreme Sports
 
Το Evil Twin action Adventure είναι;

Θέλω να τερματίσω και το Rayman 2 επιτέλους ύστερα από πολλά χρόνια.
 
f2bnp είπε:
Το Evil Twin action Adventure είναι;Θέλω να τερματίσω και το Rayman 2 επιτέλους ύστερα από πολλά χρόνια.
Είναι από τους δημιουργούς του Rayman 2 και είναι platform.
 
Το κατεβάζω όπως και δήποτε τότε :p
 
μπορεις να δοκιμασεις και το Dragonriders της ubisoft

dragonriders_screen007.jpg


dragonriders_screen011.jpg


το Illbleed

illbleed_0418_screen004.jpg


illbleed_0418_screen019.jpg


Record of Lodoss War (diablo style)

bg10_640w.jpg


bg12_640w.jpg


Draconus: Cult of the Wyrm

bg44_640w.jpg


bg30_640w.jpg


Macross M3

bg10_640w.jpg


bg11_640w.jpg


Blue Stinger

bg06_640w.jpg


bluestingerfeb242_640w.jpg


Mortal Kombat Gold

bg02_640w.jpg


bg05_640w.jpg


για adventure υπαρχει το Stupid Invaders της ubisoft οπως ανεφερε και ο Maddog σε προηγουμενο post

stupidinvaders_a17_640w.jpg


stupidinvaders_a18_640w.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα