Oράματα σκληρότητας (Ιαπωνία)

Dominion

RetroMasteR
Joined
17 Μάρ 2006
Μηνύματα
1.463
Αντιδράσεις
528
Δεν χρειάζεται να υπάρχει σε αυτό το φόρουμ (κατά πως φαίνεται)

Συμμορφόνομαι με τους κανόνες του φόρουμ και των mods (μόνο και μόνο για να συνεχίσω να μοιράζομαι γνώσεις με άλλα μέλη που δεν έχω αντιπαρατεθεί ποτέ, μιας και δεν παίζει κάτι προσωπικό με αυτ'α)

δεν θέλω να ξαναέρθω σε αντιπαράθεση με τα μέλη (τα συγκεκριμένα) ούτε να μου ξανακάνουνε παρατήρηση... αν δούνε ότι μπαίνει κάτι (κάποια παράγραφος που τους θίγει) ας την κόβουνε κατευθείαν και να μην με ρωτάνε (βαριέμαι να δίνω εξηγήσεις μόνο να μοιράζομαι γνώση)

Αυτά που λέω τα υπογράφω και τονίζω αν τυχόν δούνε κάτι που να τους θίγει να το κάνουνε κατευθείαν delete (όχι μόνο την παράγραφο αλλά και όλο το κείμενο). Σε μερικά κείμενα μου φεύγει ο κω...ος να τα γράψω δεν μπορώ και να χαλάω άλλο τόσο χρόνο να τα διορθώνω κατά τα γούστα του καθενός. Όταν το κάνουνε delete θα το καταλαβαίνω - αφού θα το βλέπω - και όλα μέλι γάλα δεν θα ρωτάω γιατί έγινε - αφού στην ουσία δεν με ενδιαφέρει, όποιος θέλει να μοιραστεί γνώση θα μοιραστεί και από άλλα πολλά κείμενα που γράφω

αυτά και το θέμα για μένα είναι λήξαν

μετά μπορείτε να το διαγράψετε όλο σαν να μην υπήρχε (και τους διαλόγους μας)
 
Καταρχην συγχαρητηρια για τις γνωσεις σου πανω στο θεμα.

Για αλλη μια φορα ομως αγνοησες τις οποιες συστασεις σου εχουν γινει κατα το παρελθον σχετικα με τις αναφορες σου (και κυριως για την αποτυπωση τους) σε θεματα σεξουαλικοτητας.

Καταλαβαινω οτι το κειμενο σου ηταν ηδη ετοιμο, ομως μιας και αυτη τη στιγμη postαρεις σε ενα forum με αντικειμενο το retro στοιχειο της δεκαετιας του 80 θα επρεπε να ησουν πιο προσεκτικος.

Η αναφορα σου πχ στο "ερωτικο τελετουργικο δεσιμο" μπορει να ειναι αποδεκτη απο οποιοδηποτε BDSM forum στον κοσμο αλλα οχι εδω στο GRM.

Οπως και παλαιοτερα οταν ειχες postαρει τις φωτο με τις ρομαντικες (αλλα δεμενες) Γιαπωνεζες σου ειχαμε πει να κρατησεις τα χουγια σου για το δικο σου κρεββατι και να μην τα φερνεις στο δικο μας - ετσι και τωρα σου λεω ξεκαθαρα οτι το αρθρακι σου ειναι πληρες σε αναφορες και υλικο αλλα εχει υφος (η ελευθερια λογου που αναφερεις συχνα) που δεν προοριζεται για το χωρο μας.

Δεν το πειραζω προς στιγμην - μεχρι να συνεννοηθουμε ολοι οι mods - και θα σε παρακαλουσα να μην τρεξεις να ανοιξεις threads γεματα απειλες και χαρακτηρισμους με οργιλο υφος, μιας και το αποτελεσμα θα ειναι το ιδιο οπως και τις προηγουμενες φορες που το διεπραξες.
 
Είναι άδικο για τις όποιες προτιμήσεις μου (και μόνο έχοντας αυτό στο μυαλό ΣΟΥ ΤΕΛΑΜΟΝΑΣ) να βάλομαι την στιγμή που έχουνε αναφερθεί άλλες τόσες βίαιες ταινίες και μάλιστα με εικόνες και λινκς σε βίντεο ΚΑΙ από αλλα μέλη.

το παραπάνω είναι μελέτη. Αν δεν το καταλαβαίνεις και μου πέρνεις το υφάκι του διδάσκαλου (σε ποιόν εμένα?) ε τότε τι να σου πω ανθρωπέ μου.

ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΕΙΜΕΝΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ ΒΡΙΣΙΕΣ ΟΥΤΕ ΕΙΚΟΝΕΣ, ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΛΙΝΚΣ ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΡΑΠΕΜΠΟΥΝΕ ΚΑΠΟΥ. Με το να το σβήσεις επιβαιβαιώνεις ότι έχεις πόλεμο μαζί μου (το γιατί το γνωρίζεις μάλλον καλά και όπως εσύ αναφέρεις ελεύθερα ξανά και ξανά τις όποιες τάσεις μου - ενώ πρέπει να το κόψεις -, έτσι και εγώ θα στο πω ευθέος ότι είσαι ΦΑΣΙΣΤΑΣ.

Ούτε οργιλό ούτε τίποτα το ύφος μου.

Άμα θες να το σβήσεις σβήστο δεν μου καίγεται καρφί.

Φένεται όμως ΞΕΚΑΘΑΡΑ ότι είσαι σε πόλεμο (ΜΟΝΟ) με μένα και μου την φυλάς.
 
Φϊλε dominion

Έχει υποθεί ξανά και ξανά. Αν θες να "δώσεις" κάτι στον κοσμο απο τις γνώσεις σου πήγαινε σε άλλο forum σχετικό με το αντικείμενο ή τέλος πάντων μη μπλέκεις το παρόν (forum). Τo να σου γίνονται συνέχεια συστάσεις όπως λες σημαίνει σε εμένα τον τρίτο ότι κάτι δεν πάει καλά με την συμπεριφορά σου εδώ μέσα.

Πράγματι σε μια αναζητηση που έκανα είδα δείγματα γραφής σου που ήταν όχι μόνο ανάρμοστα άλλα απαράδεκτα. Προσωπικές επιθέσεις σε άλλα μέλη με άσχημους χαρακτηρισμούς, "περίεργες" φωτογραφίες κ.α. Αν ήμουν mod θα είχες φάει ban προ πολλού.

Ενώ σου έχει πει ο mod του forum ότι έχεςι κίτρινη κάρτα, εσύ πας και γράφεις ένα post που ναι μεν δεν έχει links και άλλα συναφή, άλλα οποιοσδήποτε νοήμων άνθρωπος το διαβάσει καταλαβαίνει που το πας το πράγμα.

Αυτό που αναρωτιέμαι όμως είναι, γιατί όλα αυτά. Και άλλα μέλη του forum μπήκαν με forum και υφάκι άλλα στην πορεία είδαν ότι εδώ "δεν είναι insomnia". Τα πνεύματα θέλουμε να είναι ήρεμα για να υπάρχει επικοδομικτική συζήτηση και φυσικά δεν προκαλούμε ο ένας τον άλλο. Εσύ γιατί θες να δυναμιτίζεις την ατμόσφαιρα;

Αυτά από ένα απλό μέλος του forum

Υ.Γ Και έλεος πια με τη λέξη "φασίστας".
 
Εισαι απιστευτος :)

Το πιο καλο ηταν το "(σε ποιον εμενα ?)" :biglaugh:

Ξερεις καλα σε ποια πραγματα αναφερομουν - ουτε ειπα οτι εβρισες , ουτε οτι ειχε προσβλητικες εικονες ή links το κειμενο σου.

Σταθηκα σε εκφρασεις (και σου ανεφερα μια) που εσυ τις θεωρεις απλη πρακτικη αλλα ομως δεν ειναι για ολους ετσι. Αυτη η συμπεριφορα σου ειναι που δεν στεκει στο δικο μας forum - και πριν το "κοψω" εγω καλα θα εκανες να το "μετριασεις" εσυ - τουλαχιστον για οσο εισαι εδω μεσα.

Το "Φασιστας" τινει να γινει το μεσαιο μου ονομα - και δεν το λες μονο εσυ (εξου και το επιχειρημα σου για τον προσωπικο πολεμο που υφιστασαι δεν κολλαει) αλλα και οσοι αλλοι ξεπερνουν τα ορια και δεν δεχονται τις συνεπειες.

Οι οποιες συνεπειες ειναι απλα μια συσταση - και οχι η αμεση διαγραφη , οπως πολυ συγκεκριμενα αναφερουν οι Κανονισμοι Λειτουργιας.

Εχεις γραψει και πει παρα πολλα - για το ιδιο το forum και για τα μελη του και για μενα προσωπικα - ακομα και οτι θα μας δυσφημισεις σε οσους σε ρωτουν για μας. Παρα ταυτα εισαι ακομα εδω και ασχολεισαι - φροντισε λοιπον μιας και σου αρεσει η παρεα μας (και σε μας η δικια σου) να εισαι πιο προσεκτικος στην επιλογη των χαρακτηρισμων σου.
 
Ούτε για όλους είναι ο ξεβράκωτος που μου μοστράρεις στο abatar σου telamonas (με τα όποια του υπονοούμενα), αλλά τι να κάνουμε.

Έτσι είναι η ζωή.

Αν νομίζεις ότι μένω για εσάς (2-3 συγκεκριμένους που έχω αντιπαρατεθεί) είσαι γελασμένος.

Ο κόσμος γουστάρει γνώση σχετικά με ρετρό θέματα, εγώ γουστάρω ρετρό θέματα και ποστάρω ρετρό θέματα (όπως το έχεις κατανοήσει άλλωστε).

Δεν μπένω για σένα και για κανένα συγκεκριμένα, όσον αφορά την δισφύμηση που αναφέρεις ΝΑΙ την φάγατε, αλλά όχι όλο το φόρουμ, τα μέλη με τις συγκεκριμένες πολιτικές θέσεις.

shock και telamonas σας συνιστώ και στους 2 να γράφετε συχνότερα κανένα ρετρό κείμενο (και δή μελετημένο όπως τα δικά μου) παρά να ψαχνόσαστε με το να το παίζετε αυστηροί. Ομοιώς και εγώ αν είμουνα mod και διάβαζα τα περί πολιτικών σας τοποθετήσεων (εντελώς σάπιες και σε ρετρό site) θα άρχιζα το πετσόκομα στα κειμενάκια σας.

Μερικά πράματα είναι τέχνη (όπως κάτι στο εν λόγο κείμενό μου που σας θίγει, παρόλο που σας έχω δει να γράφετε θετικές απόψεις σε ταινίες με σαφέστατο "διαστροφικό" και καλά υπόβαθρο όπως θέλετε να το αποκαλείτε ΑΛΛΑ ΤΙΣ ΒΛΕΠΕΤΕ, όποια υποκρισία).

τelamonas αυτός που γελάει δεν είμαι παρά εγώ.

Ήξερα πως θα σε βρω μπροστά μου (θα έμπενες επίτηδες) για να το παίξεις ηθικός διδάσκαλος (guess what) δεν σου πάει καθόλου το ρολάκι ούτε και το υφάκι manga μου.

shock όσο για σένα έχω να πω περαστικά μάλλον κόλλησες τον ιό του MOD (δηλαδή το παίζεις ηθικός και καλά σε άλλωνών κείμενα ενώ σε κάνα σπλατεράκι πρώτος και καλύτερος). Αλήθεια δεν θυμάμαι αγαπητέ shock είχα αντιπαρατεθεί ΚΑΙ μαζί σου στο παρελθόν πολιτικά με την ομηρική μάχη (που ξεχάσατε) στο θρέντ μπάτσοι και ξήλο? Απλά λύσε μου αυτή την απορία.
 
Ούτε για όλους είναι ο ξεβράκωτος που μου μοστράρεις στο abatar σου telamonas (με τα όποια του υπονοούμενα), αλλά τι να κάνουμε.
Προκειται για τον Ηρακλη και την Λερναια Υδρα - δεν ξερω τι υπονοουμενα βρισκεις αλλα παντως οπως γραφω συχνα - αρκει ενα pm (με μια απλη αιτιολογηση) για να το αλλαξω. Δεν ειναι κανεις πανω απο τους Κανονες Λειτουργιας.

όσον αφορά την δισφύμηση που αναφέρεις ΝΑΙ την φάγατε, αλλά όχι όλο το φόρουμ, τα μέλη με τις συγκεκριμένες πολιτικές θέσεις.
Υποδειξε μου που τις ειδες γραμμενες τις πολιτικες μου θεσεις - αλλιως ξαναδιαβασε τους Κανονισμους Λειτουργιας και συνειδητοποιησε επιτελους που βρισκεσαι.

shock και telamonas σας συνιστώ και στους 2 να γράφετε συχνότερα κανένα ρετρό κείμενο (και δή μελετημένο όπως τα δικά μου) παρά να ψαχνόσαστε με το να το παίζετε αυστηροί.
Δεν προλαβαινω Dom - ασχολουμαι συνεχεια με καποιους κακομαθημενους και τα θιγμενα δικαιωματα που νομιζουν οτι εχουν σε ενα ξεκαθαρα retro χωρο οπως ειναι ο δικος μας.


Μερικά πράματα είναι τέχνη
Φυσικα και μερικα πραματα ειναι - και χρειαζονται ελευθερια λογου και εκφρασης για να αναδειχτουν - εδω ομως δεν ειναι το καταλληλο μερος για να καλυψει ολες τις πτυχες της τεχνης. Δοκιμασε σε καποιο αλλο σχετικο forum.

σας έχω δει να γράφετε θετικές απόψεις σε ταινίες με σαφέστατο "διαστροφικό" και καλά υπόβαθρο όπως θέλετε να το αποκαλείτε ΑΛΛΑ ΤΙΣ ΒΛΕΠΕΤΕ, όποια υποκρισία
Το τι κανω σπιτι μου - και αν μου αρεσει να βλεπω ταινιες που συγκινησιακα φορτισμενοι Serial Killers σφαζουν σε μικρα κομματακια ανυπερασπιστες Γιαπωνεζες και μετα τις περνουν απο τη μηχανη του κιμα ΔΕΝ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ και ουτε κανεναν αλλον σε αυτο το forum. Δεν ειμαι υποκριτης οταν σβηνω posts που βγαζουν τα εσωψυχα του καθενος στο ταμπλο του forum - απλα εφαρμοζω τους κανονες. Το πως την βρισκω σπιτι μου ΔΕΝ ΑΦΟΡΑ κανεναν εδω.


Ήξερα πως θα σε βρω μπροστά μου (θα έμπενες επίτηδες) για να το παίξεις ηθικός διδάσκαλος (guess what) δεν σου πάει καθόλου το ρολάκι ούτε και το υφάκι manga μου.
Αφου το ηξερες λοιπον - ησουν γνωστης οτι θα κανεις κατι που δεν συμφωνει με τη λογικη του forum - αρα δεν το εκανες κατα λαθος ή κατα την εκφορα του λογου - ουτε για χαρη της τεχνης. Απλα "παρανομησες" και εχεις το θρασσος να μου κανεις κυρηγμα και να πετας χαρακτηρισμους στο προσωπο μου.


τelamonas αυτός που γελάει δεν είμαι παρά εγώ.
και συνεχισε να το κανεις εμενα προσωπικα δεν με χαλαει , καλο σου κανει.
 
ΕΛΕΟΣ.

Ξεβράκωτος ο Ηρακλής........

Τι θα ακούσω ακόμα!

Telamon διέγραψε το thread. Αφού είσαι που είσαι φασίστας στα λόγια κάντο και στις πράξεις.

Άκου πολιτικές πεποιθήσεις............ Στο κάτω κάτω Dom, δημοκρατία έχουμε, ποιό το πρόβλημά σου; Πρέπει όλοι να έχουμε τις δικές σου προτιμήσεις για να είμαστε αρεστοί;

Εγώ πάντως είμαι φασίστας και το δηλώνω, πρέπει να διαγραφώ από το φόρουμ;

Προς αποφυγή παρεξηγήσεως δεν είμαι φασίστας λόγω πολιτικών πεποιθήσεων, αλλά γιατί είμαι φανατικό φασιστο-nintendo-μουτρο. Μην πιαστείς από καμιά λέξη και αρχίσεις και γράφεις.

Και μάλλον φασίστες δεν είναι οι mods αλλά όλοι όσοι έρχονται μέσα εδώ και σώνει και καλά θέλουν να το παίξουν "προοδευτικοί" και τα λοιπά με το ζόρι γράφοντας τα υπόλοιπα μέλη στα παλιά τους τα παπούτσια με το 'ετσι θέλω.

Προοδευτικοί του πληκτρολογίου και της DSL...........

Να σας δούμε σε καμιά 20αριά χρόνια αν έχετε τις ίδιες "πεποιθήσεις", όταν έχετε γίνει σκάβοι σε αφεντικά και τράπεζες και έλα πές μου.
 
Dominion είπε:
τώ και στους 2 να γράφετε συχνότερα κανένα ρετρό κείμενο (και δή μελετημένο όπως τα δικά μου) παρά να ψαχνόσαστε με το να το παίζετε αυστηροί.
Ότι μπορούμε κάνουμε. Αλλοι πολύ, άλλοι λίγο. Το να γράφουμε λιγότερα retro posts μας κάνει εριστικούς, σε νευριάζουμε μήπως;

Dominion είπε:
Ομοιώς και εγώ αν είμουνα mod και διάβαζα τα περί πολιτικών σας τοποθετήσεων (εντελώς σάπιες και σε ρετρό site) θα άρχιζα το πετσόκομα στα κειμενάκια σας.
Καταρχήν δεν σου μίλησα σαν mod. Αν ήθελα να κάνω τον mod θα το είχα κάνει ήδη και όπως είπα θα είχες φάει ban. Και αλήθεια τι σχέση έχουν οι πολιτικές τοποθετήσεις μας, και πόσο μάλλον εμένα αφού αναφέρεσαι σε εμένα.

Dominion είπε:
shock όσο για σένα έχω να πω περαστικά μάλλον κόλλησες τον ιό του MOD (δηλαδή το παίζεις ηθικός και καλά σε άλλωνών κείμενα ενώ σε κάνα σπλατεράκι πρώτος και καλύτερος). Αλήθεια δεν θυμάμαι αγαπητέ shock είχα αντιπαρατεθεί ΚΑΙ μαζί σου στο παρελθόν πολιτικά με την ομηρική μάχη (που ξεχάσατε) στο θρέντ μπάτσοι και ξήλο? Απλά λύσε μου αυτή την απορία.
Αφού δε θυμάσαι γιατί δεν πας πρώτα να δεις και να checkάρεις πριν αρχίσεις να γράφεις;

Και τέλος πάντων τι γράφεις πρωί-πρωί; Σκέφτεσαι πριν πατήσεις submit; Σου κάνει ένας mod παρατήρηση ξανά και ξανά και εσύ του κάνεις επίθεση? Ακόμα δεν καταλαβαίνεις ότι είσαι φιλιξενούμενος εδώ και ότι εκείνος έχει το πάνω χέρι; Ετσι δουλεύει το πράμα εδω και να λες και ευχαριστώ γιατί το grm έχει (χάρη στον Τελαμόνα) ένα από τα καλύτερα moderation στον τόπο μας. Αν έχεις αντίρηση καλό είναι να μας υποδέιξεις κάποιο forum με καλύτερο moderation., να πάμε και εμείς να βγάλουμε τα αποθημένα μας.
 
Dominion..συστάσεις ακούω και εγώ από τους mods για δικά μου λάθη..Συστάσεις δίνω και εγώ και στους ίδιους αλλά και στα μέλη..Μπορεί να παρεξηγηθώ από τα λεγόμενα τους αλλά μπορεί και να καταλάβω αν τελικά φταίω η να καταλάβουν οι άλλοι ότι έχουν άδικο...Επομένως ΌΛΟΙ μας τα ακούμε από κάπου και?

Το κείμενό σου πέρα από τα σεξουαλικά υπονοούμενα ήταν πλήρες πράγμα που σημαίνει πως το δούλεψες με κέφι και μπράβο σου αλλά...Έχουμε βάλει κάποιους αυστηρούς και απαράβατους κανόνες οι οποίοι δεν πρόκειται να αλλάξουν επ ουδενί..

Πρώτον απαγορεύονται οι βρισιές για όλους πάει και τελείωσε νομίζω συμφωνείς.

Δεύτερον απαγορεύονται οι συζητίσεις φράσεις λέξεις η κείμενα με σεξουαλικό περιεχόμενο η εικόνες με τα επίμαχα σημεία..Πάλι πιστεύω να συμφωνείς ούτως συ αλλιώς αυτό το φόρουμ έχει μια ωραία αίγλη στις αναμνήσεις των retro micros..

Τρίτων απαγορεύονται οι προσβολές σε θρησκείες οποιαδήποτε μορφής..

Τέταρτον απαγορεύονται οι πολιτικές συζητήσεις γιατί είναι εκτός θέματος και δημιουργείται φανατισμός...Για εσένα μπορεί να μην είναι τόσο τρανταχτό το κείμενό σου και να το βλέπεις φυσιολογικό οκ!!!Αλλά για τον telamonas και για τους άλλους αυτό δεν ισχύει.καταλαβαίνω πως αισθάνεσαι αλλά πως να το κάνουμε ας προσπαθήσουμε όλοι μας να είμαστε ποιο σεμνοί έως πουριτανοί αν το θέλεις.μην ξεχνάς πως τα ποστ δημοσιεύονται σε όλους και μπορούν να τα διαβάσουν και πολύ μικρά παιδιά..σκέψου το..Αν συμφωνείς καλώς άν πάλι όχι μπορείς αυτά που γράφεις να τα γράψεις κάπου αλλού φόρουμ υπάρχουν πολλά και να γράφεις εδώ μόνο τις απόψεις που επάγονται μέσα στους κανόνες!
 
Επίσης..Χωρίς να χαλάμε το thread και να μαλώνουμε..Αν θέλεις κάνε ένα κόπο και άλλαξε το πρώτο σου ποστ να γίνει λίγο ποιο σεμνό και τελείωσε το θέμα γιατί τόσο εγωισμός...

Και ένα τελευταίο..ο ξεβράκωτος στο avatar του telamona είναι η ιστορία μας και όχι τα magna..άσε που ούτε καν φαίνεται..
 
The conclusion is in the eye of the beholder.

Τα forums, τα ελέγχει το σύνολο των αναγνωστων (μεσα σε αυτο και οι mods & admins) και όχι ανεξάρτητα μελη.

Προσωπικά μου άρεσε το κειμενακι και πιστεύω οτι δέν αστόχησες πολύ στο thread στο οποίο το έβαλες, αλλα το να αρνείσαι την γνώμη των υπολύπων σε θέμα που αφορά τους κανονισμούς, δέν το κανει valid.

Αφου οι υπόλοιποι λένε οτι δέν πρεπει να γράφουμε threads σεξουαλικού περιεχομένου, τοτε δέν πρεπει να γράφουμε.

Αυτή είναι η δικη μου αποψη και δέν τακάνω πλακάκια με τους admins για "καλλυτερη" μεταχείρηση.
 
Mπορει να μην ειδα το κειμενο σου,καθοτι δεν το προλαβα,εξ'ου και δεν μπορω να το κρινω,αλλα αυτο που ειδα για μια ακομη φορα φιλε Dominion,ηταν το ξεσπασμα απο μεριας σου απεναντι στο GRM,τον τροπο που λειτουργει,τους ''φασιστες'' (τι ταλαιπωρημενη λεξη αληθεια εδω μεσα..!!!) mods του....

Καταρχην φιλε μου,και αυτο στο λεω με κανενα ιχνος ειρωνειας απεναντι σου,δεν εισαι καθολου πιο ελευθερο πνευμα απο πολλα παιδια εδω μεσα,πιστεψε με...!

Αυτο το λεω διοτι με τον τροπο που γραφεις,δινεις την εντυπωση οτι με καθε ευκαιρια κι αφορμη,θες να σηκωσεις τη σημαια της επαναστασης απεναντι στους καταπιεστες,φασιστες mods,και να ''λυτρωσεις'' και ολους εμας που υπομενουμε αυτην την κατασταση...!

Ε,δεν ειναι καθολου ετσι,δεν εχουμε καμια τετοια αναγκη,αλλα εσυ δυσκολευεσαι πολυ να το καταλαβεις αυτο τελικα....

Σου φαινεται επισης πολυ δυσκολο να καταλαβεις οτι ολοι σχεδον εδω μεσα εχουμε αποδεχτει τους κανονες λειτουργιας του forum αυτου,εχουμε εναρμονιστει με αυτους και κυριως,ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΙ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΟ ΤΟΠΟ.....

Το γεγονος οτι θες να δημοσιευσεις κατι που βρηκες η εγραψες ο ιδιος η σκεφτηκες,ειναι πολυ ομορφο και εποικοδομητικο,αρκει ομως να γινεται σε χωρο που το ''σηκωνει'' το οποιο κειμενο ηταν αυτο,και ο οποιος χωρος προφανως δεν ηταν το GRM στην περιπτωση αυτη....

Εχεις ξαναπαρεξηγηθει,εχει ξαναφωναξει,εχεις ξανακραυγασει,εχεις ξαναδιαμαρτυρηθει,εχεις ξαναχαρακτηρισει ατομα εδω μεσα,αλλα εισαι ακομη εδω....

Αυτο δειχνει σε ολους μας,οτι μαλλον θες κατα βαθος να εισαι εδω μεσα,αλλα με εναν δικο σου τροπο,ο οποιος ομως προφανως δεν σε βγαζει πουθενα...!

Δεν ειμαι αρμοδιος να σου δωσω συμβουλες,ουτε τις χρειαζεσαι ισως,το μονο που μπορω να σου πω ειναι οτι μπορεις πολυ ομορφα νομιζω να συμμετασχεις σε διαφορα θεματα και συζητησεις και παντα με τροπο και υφος που ''σηκωνει'' το κλιμα του GRM και για τα αλλα,forums υπαρχουν πολλα και διαφορα φιλε μου....!

Τελος,σου θυμιζω οτι οι καβγαδες γινονται πολυ ευκολα μεσω forums,στην πραγματικη face to face συζητηση ειναι αλλιως.Μη βιαζεσαι να δινεις ταμπελες σε ανθρωπους,μη βιαζεσαι να τους κρινεις,διοτι ισως και αν καποια μερα παραστεις σε μια συναντηση θα νιωσεις πολυ ασχημα εσυ ο ιδιος,οταν καταλαβεις οτι καμια σχεση δεν εχουν οι χαρακτηρισμοι αυτοι με τα ατομα στα οποια τους αποδιδεις.Κι αυτο επετρεψε μου να πω οτι το γνωριζω καλυτερα απο εσενα καθοτι εχει βρεθει και σε καμια-δυο απο τις συναντησεις δαυτες....

Ο,τι ειπα στο ειπα τελειως φιλικα κι αν θες λαβε το υπ'οψη,αν δε θες,απλα εχασες 1-2 λεπτα διαβαζοντας το post μου αυτο....
 
Συμφωνώ με τον Μάνο.

Να προσθέσω όμως ότι κι εμείς θέλουμε τον Dominion εδώ. Αν κάτι δεν κολάει με το GRM, καλύτερα να μην το τραβάμε. Το GRM δεν είναι φόρουμ γενικής θεματολογίας, από την άποψη του ότι πράγματα που θεωρούνται ακραία καλό είναι να αποφεύγονται.

Φίλε Dom, έχεις να προσφέρεις πολλά και έχεις να δώσεις άπλετη γνώση στους άλλους, αυτό είναι κάτι που δεν αμφισβητείται από κανένα. Μην ξεχνάς όμως ότι το GRM έχει πρωταρχικά συγκεκριμένη θεματολογία και προσανατολισμό.
 
Εγώ αυτό που κατάλαβα είναι πως το ποστ του Dominion ασφαλώς και δεν έγινε εσκεμμένα για να προκαλέσει..Το παιδί απλά ένιωσε πως το ποστ του ήταν χρήσιμο με αρκετά εγκυκλοπαιδικά στοιχεία..Όμως από εκεί και πέρα υπάρχουν κάποια μελανά σημεία τα οποία πρέπει να διορθωθούν δεν χρειάζονται ούτε flames ούτε να συζητάμε με τις ώρες..Σωστός ο Μάνος με κάλυψε απόλυτα.
 
Οχι Dominion - το θεμα δεν εληξε δυστυχως.

Τροποποιησες το αρχικο σου post και μας λες οτι λιγο ως πολυ θα γραφεις οτι θελεις και οπως το θελεις και εμεις θα τρεχουμε να σβηνουμε οσα δεν εχουν θεση στο forum.

Λαθος.

Αν εσυ κατα δηλωση σου

μου φεύγει ο κω...ος να τα γράψω δεν μπορώ και να χαλάω άλλο τόσο χρόνο να τα διορθώνω κατά τα γούστα του καθενός.
τοτε και ο δικος μου κω..ος εχει πολυ σημαντικοτερα πραγματα να κανει απο το να ασχολειται με τον δικο σου.
Στο GRM ειμαστε ΟΛΟΙ ισοι και οτι ισχυει για εναν ισχυει για ΟΛΟΥΣ.

Οι Κανονισμοι λειτουργιας που αρνησε να αποδεχτεις (εξαιρωντας εαυτον απο τα υπολοιπα μελη) αναφερουν σχετικα

ΠΑΡΑΒΑΤΙΚΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ & ΚΥΡΩΣΕΙΣ
Όποιοι χρήστες του GRM κριθούν υπεύθυνοι ή υπαίτιοι ανάρμοστης συμπεριφοράς θα υπάγονται στην ακόλουθη διαδικασία:

Α) Τα κείμενά τους θα επεξεργάζονται / διαγράφονται σε έκταση που εναπόκειται στην κρίση των συντονιστών και του διαχειριστή.

Β) Αν υποτροπιάσουν ή εξακολουθήσουν να φέρονται προκλητικά θα γίνονται banned για το διάστημα μιας εβδομάδας.

Γ) Αν παρʼ όλα αυτά παραμείνουν αμετανόητοι θα γίνονται banned δια παντός και αμετάκλητα από το φόρουμ.

Ιδιάζουσες προκλητικές συμπεριφορές θα οδηγούν κατευθείαν στο βήμα Γ.

Τα παραπάνω ισχύουν πλέον ΕΞΙΣΟΥ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ, ανεξαρτήτως παλαιότητάς τους ή προηγούμενης συνεισφοράς τους στο forum.

Τέλος ας αναφερθεί ότι ο μακράν ευκολότερος και γρηγορότερος τρόπος για να γίνει κανείς διαχρονικά ban είναι να προσβάλλει τον admin και τους moderators ή να επιδωθεί σε trolling.
Εχεις κατ'επαναληψη υποτροπιασει, εχεις κατ'επαναληψη φερθει προκλητικα, εχεις κατ'επαναληψη προσβαλει του Συντονιστες αλλα και το ιδιο το forum.

Τωρα και για αλλη μια φορα εξαιρεις τον εαυτο σου απο τους κανονες που ισχυουν για ΟΛΟΥΣ μας κατω απο τον μανδυα της προσφορας γνωσης - ενω αντιθετα αυτος που θα επρεπε να ειχε αποκομισει γνωση απο την παρουσια του αναμεσα μας εισαι εσυ ο ιδιος.

Η Φιλοξενια εχει σιγουρα και καποια ορια - οπως και η υπομονη του Administrator (ο οποιος σε εχει "καλυψει" καμποσες φορες στο παρελθον).

Απλα σου μεταφερω αυτο που μου ειπε ο ΑΕΟΝ πριν 5 λεπτα, οτι δηλαδη αυτη ειναι η τελευταια φορα που συμβαινει κατι τετοιο.
 
Πω πω , μπαρούτι μου μυρίζει ! ΜΠΑΡΟΥΤΙ ! ! ! Ωραία , θα πέσει και ξύλο ; Μια στιγμή να φέρω τα γάντια μου .

[Και ξαφνικά ένα μπουλούκι από κόσμο :]

Τι θες τώρα και εσύ iliekater ; Ήρθες και εσύ να πουλήσεις μούρη εδωχάμω ; Άμαλάχει να ούμε ! Στα κόμμάτια ! Παιδιά επάνω του . Να πληρώσει τα σπασμένα !

[Γκαπ , γκουπ :takethat: ]

Άου , ουχ , ωχ ,, καλά μη βαράτε . Μη βαράτε λέω . Πλάκα έκανα . Άου !

--------------------------------------------------------------------------

Πάντως ρε παιδιά , εγώ δεν κατάλαβα . Γιατί τσακώνεστε ;

Τέλος πάντων , για να πέσουν οι τόνοι , κοιτάξτε εδώ για λίγο γέλιο :

http://www.wimp.com/bushcomedy/
 
Πίσω
Μπλουζα