O φάκελος του νηπιαγωγείου - Χειροτεχνίες, ζωγραφιές - 1981-82

pardalotzatziki

RetroNuts!
Joined
1 Δεκ 2012
Μηνύματα
2.019
Αντιδράσεις
331
Μετα το ανοιγμα του φακελου για το Watergate, ηρθε η ωρα για το ανοιγμα του φακελου του νηπιαγωγειου.

Καιρος να μαθει η CIA που ημουνα και τι εκανα το 1981-82. Εχουν σκασει οι ανθρωποι τοσα χρονια.

Οτι βλεπετε ειναι οι χειροτεχνιες και οι ζωγραφιες που καναμε και τις οποιες στο τελος της χρονιας μας τις δωσανε σε φακελο.

Οι ζωγραφιες ειναι ειτε ελευθερες, ειτε με σφραγιδα, ειτε με καρμπον, με το χερι(τα σχεδιαζανε οι δασκαλες)...

Μας δωσανε και ενα σημειωμα, αυτο με το καραβακι, αλλα κατα λαθος μαλλον το εκοψα. Το διορθωσα ψηφιακα...

Enjoy...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωραίες αποκαλύψεις παρδαλέ! Το σκίτσο κάτω από τον Άγιο Βασίλη με τις κορδελίτσες από τα κεντήματα μου θύμησε την αδερφή μου που τα έφτιαχνε αυτά τα κεντήματα και πέφτανε οι κλωστές. Στη 2η φώτο το άμοιρο το ελαφάκι γιατί είναι με τη μούρη κάτω;
 
johnny19818 είπε:
Ωραίες αποκαλύψεις παρδαλέ! Το σκίτσο κάτω από τον Άγιο Βασίλη με τις κορδελίτσες από τα κεντήματα μου θύμησε την αδερφή μου που τα έφτιαχνε αυτά τα κεντήματα και πέφτανε οι κλωστές. Στη 2η φώτο το άμοιρο το ελαφάκι γιατί είναι με τη μούρη κάτω;
Δεν το τελειωσα αυτο με τις κλωστες.. #)

Για το ελαφακι.....ετσι βολευε η φωτογραφιση.. :D

Συνεχεια με τα σχεδια απο σφραγιδες ή καρμπον...

P1120065.jpg

P1120068.jpg

P1120070.jpg

P1120072.jpg

P1120074.jpg

P1120075.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αυτα ειναι threads!!
 
Πλάκα πλάκα ωραία ζωγραφίζεις ή μήπως είναι ξεπατητούρα!
 
Wally είπε:
#)

Συνεχιζω με τα χάλια μου...οι ελευθερες ζωγραφιες...

Με συνεχη βελτιωση στα σχεδια...απο ανθρωπους νεκροκεφαλες σε τσολιαδες και πεταλουδες...

johnny19818 είπε:
Πλάκα πλάκα ωραία ζωγραφίζεις ή μήπως είναι ξεπατητούρα!
Γραφω...σφραγιδες και σχεδια της δασκαλας..

Τωρα ειναι τα δικα μου...

P1120077.jpg

P1120078.jpg

P1120079.jpg

P1120082.jpg

P1120083.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πλάκα πλάκα ωραία ζωγραφίζεις (Μουαχαχαχα). Welcome to the club κι εγώ μια από τα ίδια στη ζωγραφική...
 
Τέλειο! Σε ζηλεύω που τα έχεις ακόμα. Μπράβο και στη μαμά που τα κράτησε!

Πέρα από τις ζωγραφιές όλα τα λεφτά το σημείωμα με το καραβάκι.
 
Kambia είπε:
Τέλειο! Σε ζηλεύω που τα έχεις ακόμα. Μπράβο και στη μαμά που τα κράτησε! Πέρα από τις ζωγραφιές όλα τα λεφτά το σημείωμα με το καραβάκι.
Ευχαριστω. Οι γονεις τα κρατησανε μεχρι ενα σημειο μετα τα καβατζωσα εγω, οπως εχω κανει με οτιδηποτε που εχει σχεση με σχεδιο, ζωγραφικη κλπ

Η πλακα ειναι που μια απο τις δασκαλες που ειχα τοτε, θυμαται και τους γονεις μου αλλα και μενα. Τι μνημη...
 
Πολύ όμορφα ευρήματα!!!
 
Πίσω
Μπλουζα