Online LCD Handhelds

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.853
Αντιδράσεις
3.778
ΜΠΟΜΠΑ!!

Διαλεξτε αγαπημενο ,πατε κερσορα απο πανω ,δεστε τα κουμπια και παιξτε με το πληκτρολογιο.

gaw-dk-thumb-550xauto-59509.jpg


http://www.pica-pic.com

picaPicTitle.gif


Προβολή συνημμένου 102817
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τέλειο. Έπαιψα Micky & Donald μετά απο πάρα πολλά χρόνια. Έκανα απίστευτο σκορ πιτσιρικάς. Μετά αναρωτιέμαι γιατί προτιμάω τα action games απο τα rpg. Με αυτά μεγάλωσα!!
 
Το πρώτο είναι το Dr. Slump... τυχαίο; Δε νομίζω :p
 
Η πλακα ειναι οτι βασιζεται στο Mickey Mouse.

H Nintendo διασκευασε τo Mickey Mouse λογω καποιον προβληματων στο copyright για τις αγορες της Αυστραλιας και Ασιας. Σε αυτες τις εκδοσεις αντικατεστησε τον Μικυ με ενα λυκο.

Οι Ρωσσοι το "υιοθετησαν" και αντι για λυκο εβαλαν τους ηρωες του υπεροχου Nu, pogodi
 
Digitized Handhelds

http://www.pica-pic.com

(Site που μπορείτε να παίξετε handhelds) Δεν ξέρω αν έχει ξαν'αναφερθεί... (Συγγνώμη που το γράφω σε μια σειρά όλο το πόστ αλλά με το που πατάω εντερ δεν κάνει τίποτα η πάει όλο το κείμενο από κάτω , ασε που δεν υπάρχει κέρσορας...)

EDIT: σβήστε το παιδιά το είχα ξεκινήσει αλλά δεν είδα οτι υπήρχε... (btw δουλεύει ο κέρσορας τώρα)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καταπληκτικό site, επαγγελματικά φτιαγμένο

όλα είναι τέλεια και έχει αρκετή ποικιλία
 
Καταπληκτικό site ! Φοβερή δουλειά, και πανέμορφη παρουσίαση - φόρο τιμής στα handhelds
 
Ρε παιδια στο Parachute βαραω καρτα απο το 1984...κατι δεν μου κολλαει στο emulation αυτο
 
Προσωπικά, δεν έχω γράψει ώρες στο Parachute, αλλά...

...φαντάζομαι, ότι δεν χρειάζεται να σε ενημερώσω ότι τα Game & Watch δεν είναι emulated, αλλά simulated.
 
Aardvark είπε:
Aυτο οποιος τα καταφερει ,να μου το μεταφρασει στα ελληνικα,lol.
Δεν προσπαθεί να φτιάξει ένα πρόγραμμα που τρέχει τα πραγματικά dumped roms του παιχνιδιού (emulation).

Αυτό που κάνει είναι να προσπαθεί να φτιάξει παιχνίδια από την αρχή για μία άλλη πλατφόρμα (web app) τα οποία να είναι όσο το δυνατό ίδια από πλευράς εμφάνισης χειρισμού ήχου τα ίδια με τα κλασσικά handhelds (Simulation)
 
Nαι πολυ σωστα,ηθελα καθεαυτου την φραση στα ελληνικα,εξομοιωση σημαινουν και τα δυο,lol


Εκτος αν παιζει και η προσομειωση ,οποτε να μου βρειτε και την διαφορα εξομοιωσης και προσομειωσης.


 

Ωχ μπηκαν οι ζεστες λεμε..
 
Emulation = εξομοίωση, δηλαδή αντιγραφή λειτουργίας με μαθηματική (προγραμματιστική) ακρίβεια

Simulation = προσομοίωση, δηλαδή απομίμηση λειτουργίας με προσπάθεια παρεμφερούς αποτελέσματος
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν είμαι φιλόλογος αλλά θα κάνω μια προσπάθεια. :)

Εξομοίωση -> κάνω κάτι να είναι ίδιο με το πρωτότυπο (πχ να λειτουργεί με τον ίδιο τρόπο)

Προσομοίωση -> κάνω κάτι να είναι παρόμοιο με το πρωτότυπο (πχ οπτικά ίδιο αλλά με διαφορετικό "μηχανισμό" λειτουργίας)

Γνωστή εσφαλμένη χρήση στο χώρο του gaming το Flight Simulation που θα το δείτε συχνά να αποδίδεται σαν "Εξομοίωση πτήσης". Δεν είναι εξομοίωση αλλά Προσομοίωση πτήσης.
 
Maddog είπε:
Γνωστή εσφαλμένη χρήση στο χώρο του gaming το Flight Simulation που θα το δείτε συχνά να αποδίδεται σαν "Εξομοίωση πτήσης". Δεν είναι εξομοίωση αλλά Προσομοίωση πτήσης.
Δηλαδή τόσα χρόνια εμείς παίζαμε Flight Emulators :p
 
LOL

Προς αποφυγή παρεξηγήσεων, είναι η Ελληνική απόδοση ως "εξομοίωση" που είναι εσφαλμένη. Το "Simulator" είναι απόλυτα σωστό. ;)
 
Φοβερό site, μόλις τώρα το ανακάλυψα. Πολύ καλή δουλειά!
 
Εντάξει,τρελλάθηκα τώρα!!!
 
Πίσω
Μπλουζα