Operation Racoon City [Resident Evil]

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας Aardvark
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης
Οταν φτάσει στο 2-day gameplay, δε θα χρειαστεί και να το αγοράσουμε :D
 
Νεο trailer,πολυ action βρε παιδι μου.




 
Το πρωτο πραγματικο ingame play,γραφικως καλα τιποτα special,χαρακτηρες αγνωστοι ,σπαζομαι με τα ονοματα πανω απο τα κεφαλια γενικως ,σιγουρα θα το παρω αλλα μιαααχ...




 
Σπαζομαι επισης και με τον κυκλο στην μεση,definitely move suppport,χανεται η αληθοφανεια του παιχνιδιου..
 
Δεν έχει ατμόσφαιρα... Δεν έχει εντυπωσιακά γραφικά ... Δεν έχει τρόμο... Δεν μου αρέσει το view-point... Δεν δεν δεν...

Βασικά ήταν καιρός για μια επιστροφή στον τρόμο, αλλά....
 
Νομίζω πως το βασικό λάθος είναι πως πολλοί το περιμένουν ως συνέχεια της σειράς... Το παιχνίδι ουδέποτε παρουσιάστηκε ως τέτοιο, εξαρχής προβλήθηκε ως ένα spin-off, τίποτα λιγότερο και τίποτα περισσότερο, σχεδόν όσο το... Mario Kart για τα platform Mario. Είναι ένα squad-based third-person shooter τύπου SOCOM (το αναπτύσσει η ίδια εταιρεία, άλλωστε), το οποίο απλώς τυχαίνει να λαμβάνει χώρα στο σύμπαν των RE.

Από το λίγο που έπαιξα και συνομίλησα με τους δημιουργούς του πάντως, έχει κάποια ενδιαφέροντα στοιχεία, όπως π.χ. τριμερής μάχη στο multi (αν και μόνο οι δυο πλευρές θα είναι human-controlled) και μπόλικο fan service, αλλά στην τελική, δεν θαρρώ πως θα είναι κάτι παραπάνω από ένα SOCOM@Raccoon City...
 
Πολύ σωστός ο παραλληλισμός με το SOCOM! :thumb:

Βασικά, χωρίς να το έχω παίξει, θα τολμήσω να πω οτι μεγαλύτερη χαρά μου δίνει να παίζω τα Outbreaks, (τα οποία δεν ήταν και από τα καλύτερα της σειράς), παρά αυτό...
 
Πίσω
Μπλουζα