Orion Prime Teaser

Εγώ προσωπικά δεν ξέρω τί υπόθεση έχει. Λίγες επιπλέον πληροφορίες; Γιατί με το link μονο το dsk μπορείς να κατεβάσεις, ούτε κάποια εικόνα ούτε κάποιο κείμενο ούτε τίποτα.
 
η αναπτυξη του orion prime ξεκινησε πριv απο πολλα χρονια και αφορα ενα point and click adventure με περιβαλλον το μακρινο μελλον.οσο για τα screens καλυτερα τρεξε το dsk σε εναν cpc emulator.
 
Υπόθεση; Να μην ξέρω τί παίζεται πριν το τρέξω;
 
το έτρεξα εγώ στο winape αλλά είναι στα ρώσικα και μπορείς να καταλάβεις λίγα πράγματα!
 
Θα φωναξω την Marina Orlova να το μεταφρασει!

www.youtube.com/watch?v=cscMiDFDSKA

:D
 
Τί'ναι τούτη ωρέ ; Άρε πως το βγάζει το ψωμί της !
 
Για να δουμε... τον Σεπτεμβριο θα κυκλοφορησει. Τα ρωσικα ειναι, κατα τους δημιουργους, για να γλιτωσουν απο το πολλαπλο διλημμα "αγγλικα/γαλλικα/ισπανικα/γερμανικα;". Προσφερει και ωραια ατμοσφαιρα :)

Να πω εδω οτι σκοπευουν να το κυκλοφορησουν σε κανονικο κουτι, με τα ολα του...
 
Απ'ότι ξέρω, κώδικα έχουν γράψει ο Targhan με τον Grim, μουσική ο Targhan και το design το έχει κάνει ο Supersly! Μιλάμε για top ονόματα της σκηνής!!!! :)

Μπορείτε να απολαύσετε άλλες δουλειές των προ-αναφερομένων στο CPCscene!

Ενδεικτικά (για μερικούς που ίσως δε γνωρίζουν...),

For Grim ---> Search for "Sappy" (CPC plus only!)

For Targhan ---> Search for "DemoIzArt" (το part του είναι το Gates to Delirium)

For Supersly ---> Search for "Climax" series

Πραγματικά ανυπομονώ!!!! :)

we speak,

voxfreax
 
Hello all,

I just want to correct some mistake (if babelfish gave me a good translation from greek !). The code and musics are made by Targhan only. I made the gfx with Grim, and Targhan's 3D modelings.

I know that french Normandy is really wide from greece, but anyway, if you want to see this game running, just come at the Amstrad Expo 2009 meeting, in Coutances.

Here is a link to the meeting (I will ask Eliot to translate the page in greek or english !).

http://www.amstradcpc.info/

Supersly
 
Sorry to ask but...will it be released in English?

thanx in advance
 
Yes, of course. There will be several langages, but no greek or russian version (I am fed up with new fonts :D )
 
SuperSylvestre είπε:
Hello all,
I just want to correct some mistake (if babelfish gave me a good translation from greek !). The code and musics are made by Targhan only. I made the gfx with Grim, and Targhan's 3D modelings.

I know that french Normandy is really wide from greece, but anyway, if you want to see this game running, just come at the Amstrad Expo 2009 meeting, in Coutances.

Here is a link to the meeting (I will ask Eliot to translate the page in greek or english !).

http://www.amstradcpc.info/

Supersly
No man! Babelfish made a correct translation! My faults!!! Sorry for giving wrong details for the credits of this game!!!

we speak,

voxfreax
 
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σωστος ο ASiC, ελειπε :)
 
Νόμιζα πως τα Ρώσικα στο όλο presentation και στη σελίδα είναι είτε joke είτε τυχαίνει το σενάριο να σχετίζεται με Ρώσους οπότε είναι για ατμόσφαιρα.
 
Για εφφέ, απ'ό,τι φαίνεται.
 
Κυκλοφορισε και δειχνει τελειο!!!

Τα πρωτα review αναφερουν οτι ειναι παρα πολυ καλο

λιγη υπομονη να κυκλοφορισει και στα αγγλικα.

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php
 
Θα γινει διαθεση σε γνησια μορφη, με κουτι, manual και 3" δισκετα η κασσετα? Αν βγουν δυο εκδοσεις (3" και κασσετα) προβλεπω να χτυπαω ενα ζευγαρι.
 
Πίσω
Μπλουζα