Orion Prime Teaser

phil_vr είπε:
Θα γινει διαθεση σε γνησια μορφη, με κουτι, manual και 3" δισκετα η κασσετα? Αν βγουν δυο εκδοσεις (3" και κασσετα) προβλεπω να χτυπαω ενα ζευγαρι.
απ'οτι λεει θα κυκλοφορησει και στις 2 εκδοσεις (3" και 3.5") απλα η εκδοση σε 3.5" θα εχει καλυτερο τελος ή κατι τετοιο λογω περισοτερου χωρου.
 
Ethaniel είπε:
απ'οτι λεει θα κυκλοφορησει και στις 2 εκδοσεις (3" και 3.5") απλα η εκδοση σε 3.5" θα εχει καλυτερο τελος ή κατι τετοιο λογω περισοτερου χωρου.
Τοσο δυσκολο ειναι να περιλαμβανουν δυο 3" δισκετες?
 
phil_vr είπε:
Τοσο δυσκολο ειναι να περιλαμβανουν δυο 3" δισκετες?
Η εκδοση 3 θα εχει 2 discs

Η εκδοση 3,5 θα εχει 1

Μπορει να μου εξηγησει καποιος πως το 3,5 floppy του amstrad θα διαβασει 720k

χωρις Parados η romdos?

E?
 
breakbeatsz είπε:
Μπορει να μου εξηγησει καποιος πως το 3,5 floppy του amstrad θα διαβασει 720k

χωρις Parados η romdos?

E?
Δεν γίνεται... Κάπου έιχα δει πατσαρισμένο το romdos που φόρτωνε απο δισκέττα αλλά ο χώρος που τρώει στη ραμ δεν σου επιτρέπει να φορτώσεις τίποτα άλλο. Ήταν απλά για να μπορείς να δεις 720 δισκέττα και ίσως κανα χαζοbasic προγραμματάκι.
 
phil_vr είπε:
Τοσο δυσκολο ειναι να περιλαμβανουν δυο 3" δισκετες?
η εκδοση με τις 3" θα εχει 2 μεσα...

The game is available in 3" and 3.5 discs. We strongly advise the use of the latter, for these reasons :

  • The 3" version needs 2 double-sided discs. The game is sold as long as our 3" discs are available in our supply. You may also send us your checked discs and we will transfer the game for you.
  • The 3.5 version only needs one double-sided disc. The side switching is automatic, so you won't bother with it while playing. Also, thanks to the higher capacity of the disc, the game has an enhanced ending.
An audio CD with samples of surveillance recordings is included in the packaging.
 
ASiC είπε:
Δεν γίνεται... Κάπου έιχα δει πατσαρισμένο το romdos που φόρτωνε απο δισκέττα αλλά ο χώρος που τρώει στη ραμ δεν σου επιτρέπει να φορτώσεις τίποτα άλλο. Ήταν απλά για να μπορείς να δεις 720 δισκέττα και ίσως κανα χαζοbasic προγραμματάκι.
ναι το ξερω αυτο που λες αλλα μου εκανε λιγο μαγικο αυτο που αναφερει χωρις Parados

The 3.5 version only needs one double-sided disc. αρα περι τα 720k

τελικα μου απαντησε ο GRIM στην απορια μου

Το OP εχει δικες του routines για τον ελεγχο των 3.5 floppy
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Aκομα μαι με τις δυο 3" δισκεττες το παιχνιδι θα ειναι "ελειπες" μιας και θα λειπει το enhanced τελος. Τι κολημα και αυτο με τις 3.5".

@Breakbeatsz: Σκεφτηκες να βαλεις στον μαυρο τον 6128+ πληκτρα απο 464? Σαν τον enterprise θα εδειχνε! :)
 
@phil_vr

τωρα ειναι απλα ειναι ενας μαυρος cpc+ με αρκετα ακομα Mods πανω του

με τα πληκτρα του 464 δεν θα ηταν σαν το enterprise αλλα μαλλον σαν λατερνα

η αληθεια ειναι πως εχω σκεφτει να βαψω και τα πληκτρα μαυρα

αν δεν ειχα παντως και τα λευκα αδελφακια του δεν θα τον πειραζα

http://www.retromaniax.gr/vb/picture.php?albumid=400&pictureid=7000
 
Εγώ πάντως θα πάρω και τις 2 εκδόσεις - 3 και 3.5...
 
Eντυπωσιακα γραφικα εχει,φαινεται να ειναι δυνατος τιτλος! Amstrad strikes back!
 
βγηκε η γαλλικη εκδοση και ειναι πραγματικα πολυ καλο

το dsk μπορειτε να το κατεβασετε εδω

http://orion.cpcscene.com/
 
Δεν το παίζω - θα περιμένω με αγωνία τη δισκεττούλα μου για να το δω :)
 
για οσους δεν αγορασαν το original

να ενημερωσω οτι πλεον η γαλλικη αγγλικη και ισπανικη εκδοση του παιχνιδιου ειναι available για download
 
Πλέον και η Αγγλική, για όσους το είχαν ξεχάσει!
 
Πίσω
Μπλουζα