[PANINI] Candy-Candy / Κάντυ - Κάντυ No 2 (1981)

Juanita

Retro PaTRi@RcH
Joined
23 Οκτ 2007
Μηνύματα
4.263
Αντιδράσεις
347
Το 2ο Άλμπουμ της Κάντυ κυκλοφόρησε από την Πανίνι το '86 ή '87.

fetch


Περιλάμβανε μέσα τις βασικές ιστορίες του δεύτερου κύκλου :

- την επιλογή της Κάντυ να γίνει νοσοκόμα

- το ατύχημα της Σουζάνας και το χωρισμό

fetch


- το ατύχημα του Άλμπερτ και τη συγκατοίκησή του με την Κάντυ

- τον έρωτα του Νηλ για την Κάντυ και τέλος

- την επιστροφή της στο λόφο...

Στο πρώτο φύλλο υπήρχε μιά αναφορά στο πρώτο άλμπουμ και στις δικές του βασικές ιστορίες

fetch


Είχα ξεφραγκιάσει τη γιαγιά μου αλλά τελικά (εκτός από ένα αυτοκόλλητο) το συμπλήρωσα όλο (και το διατηρώ και σε πολύ καλή κατάσταση ) !!! ::)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Nαι ναι το ομολογω μαζευα και εγω Καντυ Καντυ. #)

Μπραβο Χουανα.
 
Ειδικά το τελευταίο αυτοκόλλητο που είναι η Κάντυ νοσοκόμα, το θυμάμαι λες και ήταν χτές!! Μεγάλη μανία με αυτά τα αυτοκόλλητα, ποιά μας έλειπαν, να ανταλλάξουμε κτλ κτλ....αχ αχ αχ!!!
 
παιδια θυμαται κανεις τις τσιχλες καντυ καντυ που ειχαν κυκλοφορησει με τα ..τατουαζ νομιζω ηταν???
 
Ποσο μου λειπουν εκεινα τα χρονια....
 
Αχ, μου επεσαν τα σαλια, χουαν μου εχεις κατι τετοιο στην συλλογη σου! είναι πανέμορφο! είναι καταπληκτικό, είναι όνειρο, εχεις και το πρώτο άλμπουμ :flower: ;;;
 
Για την ακρίβεια, το πρώτο άλμπουμ με την Κάντυ κυκλοφόρησε το 1980 και το δεύτερο το 1981...Εδώ ίσως ήλθαν λίγο αργότερα...
 
Το θεμα είναι πως θα μπορουσε κάποιος να τα βρει, εστω και σε άλλη γλώσσα :)
 
Αφού διορθώσω τη χρονιά έκδοσης του πρώτου άλμπουμ σε 1979 και προσθέσω ότι υπάρχει και τρίτο άλμπουμ που πρέπει να βγήκε στη δεκαετία του '90, να πω ότι τα άλμπουμ της Κάντυ πωλούνται σωρηδόν στο διαδίκτυο σε τρελές, αλλά και σχετικά νορμάλ (δηλαδή μεταξύ 30 και 35 ευρώ) τιμές. Μιλάω για τα συμπληρωμένα, γιατί υπάρχουνε και κάποια ασυμπλήρωτα που κοστίζουνε φτηνότερα...
 
ΤΑΣΟΣ ΚΡΙΤΣΙΩΛΗΣ είπε:
βγήκε στη δεκαετία του '90, να πω ότι τα άλμπουμ της Κάντυ πωλούνται σωρηδόν στο διαδίκτυο σε τρελές, αλλά και σχετικά νορμάλ (δηλαδή μεταξύ 30 και 35 ευρώ) τιμές. Μιλάω για τα συμπληρωμένα, γιατί υπάρχουνε και κάποια ασυμπλήρωτα που κοστίζουνε φτηνότερα...
μου κανες την καρδια περιβόλι, πω, πω υψηλές τιμές :flower:
 
Κοίτα, για μένα που είμαι συλλέκτης εδώ και κάμποσα χρόνια και ξέρω τι τιμές "παίζουνε" στο διαδίκτυο, τα 30 και 35 ευρώ είναι μια χαρά σε σχέση με "τέρατα" που έχω δει (και μια-δυο φορές μπήκα στη διαδικασία να υποκύψω, τον πρώτο καιρό που ακόμα δεν ήξερα τι γίνεται μ' αυτά τα πράγματα...). Μιλάμε για ποσά που φτάνουνε μέχρι και 5.000 ευρώ για ένα άλμπουμ, τι να λέμε τώρα...Από εκεί και πέρα βεβαίως, είναι στη διακριτική ευχέρεια και στις οικονομικές δυνατότητες του καθενός τι θα κάνει...
 
Αν βρεις το πρωτο αλμπουμ Καντι 35?, παρε μου ενα να σου δωσω τα λεφτα..

Μιλαμε τζαμπα!!

Αριαδνη, εχει δικιο ο κυριος Τασος..

Αν δεις τι τιμες υπαρχουν, τα 30-35 γι αυτο το σπανιο αλμπουμ δε θα σου φαινονται τιποτα..
 
E, όχι και "κύριος Τάσος"...!!!!!! Έλεος...!!!! Μεταξύ μας;;;; Πληροφοριακά, αυτή τη στιγμή το φτηνότερο άλμπουμ της πρώτης έκδοσης Κάντυ (το πράσινο του '79) πωλείται άμεσα προς 30 ευρώ (συν έξοδα αποστολής) με 28 ελλείψεις, ενώ υπάρχει δημοπρασία ενός συμπληρωμένου που ξεκινά από τα 29 ευρώ, λήγει σε 16 ώρες κι ακόμη δεν το έχει "χτυπήσει" κάποιος...
 
ευχαριστω για τις πληροφορίες παιδια, καντυ είναι αυτη ;)
 
mDbEAhQzonRkzp7uvmEwDYw.jpg

αυτο τωρα που εψαξα το γραφει 1976 σαν πρωτη χρονια στα αριστερα.

Αλλα πρεπει να επανεκδοθηκε το ιδιο το 1990.

Δεν το εχω στη συλλογη μου για να ξερω περισσοτερες πληροφοριες.
 
ΤΑΣΟΣ ΚΡΙΤΣΙΩΛΗΣ είπε:
E, όχι και "κύριος Τάσος"...!!!!!! Έλεος...!!!! Μεταξύ μας;;;; Πληροφοριακά, αυτή τη στιγμή το φτηνότερο άλμπουμ της πρώτης έκδοσης Κάντυ (το πράσινο του '79) πωλείται άμεσα προς 30 ευρώ (συν έξοδα αποστολής) με 28 ελλείψεις, ενώ υπάρχει δημοπρασία ενός συμπληρωμένου που ξεκινά από τα 29 ευρώ, λήγει σε 16 ώρες κι ακόμη δεν το έχει "χτυπήσει" κάποιος...
Οκ, ζηταω ταπεινα συγνωμη Τασο..χεχε!! :D

imperium είπε:
Προβολή συνημμένου 112100
αυτο τωρα που εψαξα το γραφει 1976 σαν πρωτη χρονια στα αριστερα.

Αλλα πρεπει να επανεκδοθηκε το ιδιο το 1990.

Δεν το εχω στη συλλογη μου για να ξερω περισσοτερες πληροφοριες.
Εσυ και δε το εχεις?

Μπραααβοοοο!!! :p

πως σου ξεφυγε...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αυτό αποκλείεται να είναι του '76. Είναι δεκαετίας '90, αφού στο λογότυπο αναφέρεται μόνο το PANINI και όχι το FIGURINE PANINI που υπήρχε ως το 1987...
 
Πίσω
Μπλουζα