[PANINI] Fantastickers και Αυτοκόλλητα Ολογραμματικά με Εξωγήινους

Rakeesh

RetroDB Feeder
Joined
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
4.582
Αντιδράσεις
1.733
Βρηκα σε ενα συρταρι αυτο το αυτοκολλητο-ολογραμμα. Δε μαζευα ποτε τετοια αυτοκολητα αυτης της σειρας, αλλα ειμαι σιγουρος οτι ειχα δει κι αλλα παρομοια με ολογραμματα και εξωγηινακια. Θυμαται κανενας απο ποιο franchise einai?

[edit] dead pics [/edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν θυμάμαι από πού είναι αλλά είχα πολλά τέτοια 3d αυτοκόλλητα με αυτούς τους εξωγήινους. Υπήρχε και ένα άλμπουμ που τα κόλλαγες αν θυμάμαι καλά. Σπάω το κεφάλι μου αλλά με τίποτα δεν μπορώ να θυμηθώ κάποια ονομασία!
 
Είχα και εγώ τέτοια !

Θυμάμαι ότι οι εξωγήινοι είχαν περίεργα ονόματα.
 
exetlaios είπε:
Είχα και εγώ τέτοια !
Θυμάμαι ότι οι εξωγήινοι είχαν περίεργα ονόματα.
Θυμάσαι κάποια από τα ονόματα;

Πού τα βρίσκατε τα αυτοκόλλητα και για ποια χρονιά μιλάμε περίπου;
 
αμάν!

είχα και εγώ μερικά! τα ξεχάσει παντελώς!!!! (δεν θυμάμαι επίσης τίποτα για αυτά... :( )

πολύ ψυχεδελικά LOL
 
Βεβαίως και είναι λογικό να έχουν περίεργα ονόματα οι εξωγήινοι

(αν και κανείς δε μπορεί να το επιβεβαιώσει αυτό ! ) :rolleyes:

Απλώς μου είχε κάνει εντύπωση, ότι το κάθε αυτοκόλλητο ανέφερε το έκαστο περίεργο όνομα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εγώ δεν ξέρω... είχα μονο Thundercats. Είχα συμπληρώσει όλο το άλμπουμ.

Με τα ποδοσφαιρικά δυσκολευόμουν... Είχα ανταλλάξει 5 Σαραβάκους και 5 Ρότσα για τον Αναστόπουλο που δεν μου καθόταν με τίποτα!
 
Playmolover είπε:
...Με τα ποδοσφαιρικά δυσκολευόμουν... Είχα ανταλλάξει 5 Σαραβάκους και 5 Ρότσα για τον Αναστόπουλο που δεν μου καθόταν με τίποτα!...
Αν με γνώριζες τότε θα σου είχα χαρίσει 5 Αναστό. :biglaugh:

Είχα όλους τους παίχτες του Ολυμπιακού και το χρυσό σήμα από καμιά 10αριά φορές!!!! :diablotin:

Άτυχος...
 
Να και ένα ρετρό αυτοκόλλητο από τα γνωστά σουβενίρ της αγαπημένης δεκαετίας. :)

108ot6.jpg
 
¨Να και ο Ντοναλντ με την Νταιζη στην Ελλαδα.

Τελικα το αυτοκολλητο στο πρωτο ποστ δεν βρηκαμε απο που προερχεται. :confused:
 
Juanita είπε:
Αν με γνώριζες τότε θα σου είχα χαρίσει 5 Αναστό. :biglaugh:Είχα όλους τους παίχτες του Ολυμπιακού και το χρυσό σήμα από καμιά 10αριά φορές!!!! :diablotin:

Άτυχος...
Το χρυσό σήμα... τί μου θύμησες τώρα, η καρδιά μου έχασε ένα κτύπο... :`)

Αλλά και τα 'generic' stickers της Panini... Πριν κάνα-δυο χρόνια αγόρασα από ebay ένα πάκο για την κοπέλα μου :)
 
Νατη η αναφορά για το μυστήριο εξωγήινο ολογραμματικό αυτοκόλητο !

Να και μερικά που βρήκα και γώ κολλημένα σε ένα παλιό μου φάκελο...

Θυμάται κανένας από που προέρχονταν αυτά ή πως λέγονταν ? Any info ?

picture.php


Ας σβήσουν οι διαχειριστές παρακαλώ το ποστ μου στο άλλο θέμα γιατί αυτό το topic έψαχνα. ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πωπω φατσες, να σαι καλα Παναγιωτις :) Αυτον τον Legatar νομιζω τον ειχα δει καπου

Παντως το αυτοκολητο που εχω, απο την αλλη πλευρα ειναι απλα λευκο. Δε λεει ουτε εκδοση, ουτε copyright, τιποτα :(
 
Rakeesh είπε:
Πωπω φατσες, να σαι καλα Παναγιωτις :) Αυτον τον Legatar νομιζω τον ειχα δει καπου
Παντως το αυτοκολητο που εχω, απο την αλλη πλευρα ειναι απλα λευκο. Δε λεει ουτε εκδοση, ουτε copyright, τιποτα :(
Όντως πρέπει η πίσω πλευρά να ήταν λευκή...όποιος παρ'όλα αυτά γνωρίζει κάτι για τα συγκεκριμένα αυτοκόλλητα ας το μοιραστεί :)
 
Κάτι αιώνες μετά, αλλά τώρα το είδα πως τα ψάχνατε! Αυτά τα αυτοκόλλητα δεν τα αγόραζε κανείς μόνα τους και δεν μπαίναν σε άλμπουμ. Ήταν τα "σπάνια" αυτοκόλλητα που μπορούσες να πετύχεις ως "έξτρα" μέσα σε κάποια συλλογή αγορίστικων αυτοκόλλητων αλλά δεν θυμάμαι ποια ακριβώς, πάντως όχι ποδοσφαιρική. Ήταν εξαιρετικά απίθανο να τα πετύχεις γι'αυτό και ήταν το καμάρι κάθε συλλογής!

Αργότερα, με κάποια άλλα αυτοκόλλητα (που όλα δεν ανήκαν σε album αυτή τη φορά) βγήκαν και άλλα 3D αυτοκόλλητα, λιγότερο μακρόστενα, πάλι σε άλλο μέγεθος απ'ότι τα υπόλοιπα και το ίδιο σπάνια με τα alien αλλά με θέμα σκηνές από παραμύθια.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ναι!!! Τα Fantastickers!! Τι ωραία που ήταν! Αν και τώρα που βλέπω πως υπήρχε αυτοκόλλητο David Βowie και δεν το είχα, ζηλεύω! Από τα παραμυθένια είχα την Κοκκινοσκουφίτσα, τα 3 αρκουδάκια (διπλό) και τη Σταχτοπούτα. Επίσης τα διάφανα με τα γράμματα ήταν σπάνια αλλά όχι τόσο όσο τα 3D.
 
Ναιιιι!! Αλλα δεν μπορώ να θυμηθώ εάν υπήρχε άλμπουμ.Μάλλον οχι γτ θυμάμαι όλα μας τα βιβλία ήταν γεμάτα απο δαύτα τότε χα0α0χαχ0α0χχ0αχ0
 
Όχι, σίγουρα δεν υπήρχε άλμπουμ γι'αυτά.
 
Πίσω
Μπλουζα