[PANINI] Ghostbusters (1986)

Panayiotis

Retro Member
Joined
31 Δεκ 2009
Μηνύματα
164
Αντιδράσεις
10
Το Ghostbusters το είχα συμπληρωμένο στην ελληνική του έκδοση (η οποία όπως βλέπω την αγγλική είναι πανομοιότυπες).

20379.jpg20381.jpg20384.jpg

Τα ολογραμματικά αυτοκόλλητα ήταν απλά όλα τα λεφτα !!!

20380.jpg20382.jpg20383.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αυτο είναι το αγαπημενο μου album της panini και από τα λίγα που έχω συμπληρωμένα!
 
το είχα και εγώ....
 
Imgema είπε:
Αυτο είναι το αγαπημενο μου album της panini και από τα λίγα που έχω συμπληρωμένα!
έχεις το ελληνικό ε? Το είχα και γώ συμπληρωμένο αλλά το έχασα και ξαναπήρα αυτό for old time sake...Μπορείς να σηκώσεις καμιά φωτό να το ξαναδώ το my precious ? Ήταν και μένα το αγαπημένο μου !!
 
Panayiotis είπε:
έχεις το ελληνικό ε? Το είχα και γώ συμπληρωμένο αλλά το έχασα και ξαναπήρα αυτό for old time sake...Μπορείς να σηκώσεις καμιά φωτό να το ξαναδώ το my precious ? Ήταν και μένα το αγαπημένο μου !!
Αμέ, ορίστε μερικές...

20486.jpg20487.jpg20491.jpg20494.jpg

[edit]Λόγω πνευματικών δικαιωμάτων κρατήθηκαν κάποιες ενδεικτικές φωτογραφίες από το σκανάρισμα του άλμπουμ [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Φοβερό φίλε !!!! Ήταν το αγαπημένο μου !
 
και εμενα το αγαπημενο μου!μεγαλη διαφορα απο ολα της εποχης του!
 
+1

Κι εγώ το'χω χάσει δυστυχώς.
 
Κι εγώ το είχα συμπληρωμένο (μαζί με του Bravestarr) και ήταν τα 2 αγαπημένα μου!

Δυστυχώς οι γονείς μου τα πέταξαν!!

Και απ'ότι βλέπω στο site της Panini ειναι ακριβούτσικο για να το αγοράσω (60 ευρώ).
 
Είχες του BRAVESTARR ?? πσσσσ !! Ποτέ μου δεν το είχα δει !! Έχεις κάποιο Link ?
 
Το ειχα 'κλεψει' απο ενα καδο σκουπιδιων με συμπληρωμενα καποια αυτοκολητα και πρεπει να το εχω ακομα. Βεβαια ποτε δεν ασχοληθηκα με το να μαζεψω τα αυτοκολητα :)

Και μενα παντως, γεματο με 'ζαρες' ειναι το εξωφυλλο. Τι ποιοτητα χαρτιων χρησιμοποιουσαν τοτε;; :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Rakeesh είπε:
Και μενα παντως, γεματο με 'ζαρες' ειναι το εξωφυλλο. Τι ποιοτητα χαρτιων χρησιμοποιουσαν τοτε;; :D
Ασε και εγω τρεμω καθε φορα που παω να ξεφυλλισω καποιο παλιο αλμπουμ.......!!!!!!:nervous:

Ετσι μου ερχεται να παω να τα πλαστικοποιησω !!!! :sealed:
 
Panayiotis είπε:
Είχες του BRAVESTARR ?? πσσσσ !! Ποτέ μου δεν το είχα δει !! Έχεις κάποιο Link ?
έχει στο greekcomics 2-3 σελίδες σκαναρισμένες αλλά πρέπει να είσαι γραμμένος για να τα δεις.

πάντως πρόσφατα πήρα το complete set με τα stickers από το ebay!

Υπάρχουν ακόμα. Και πολύ φθηνά!!

http://cgi.ebay.com/BRAVESTARR-FILMATIONS-1986-PANINI-COMPLETE-STICKER-SET-/330513362810?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4cf421af7a

Τα φυλάω σαν κόρη οφθαλμού τώρα.

Κάτι ασημένια ήταν όλα τα λεφτά!!

Δυστυχώς δεν έχω το άδειο άλμπουμ και το ψάχνω.
 
Το είχα κι εγώ συμπληρωμένο 100% αλλά δυστυχώς δεν το εκτίμησα καλά τότε και λίγα χρόνια αργότερα το έδωσα αλλού και το κατέστρεψαν.

Πάντως υπάρχουν ακόμα στο πατρικό μου μπόλικα "ασημένια" αυτοκόλλητα (αυτά με τα ολογράμματα) ολοκαίνουργια σε άριστη κατάσταση, όχι κολλημένα. :cool:
 
Πήγα στο πατρικό μου χτες και βρήκα τα "ασημένια" με τα ολογράμματα που έχω από τότε καινούργια και τα φωτογράφισα:

ghostbusters.jpg
 
παλια τοχα αλλα η μοιρα ηταν να το χασω οπως αρκετα αλλα αλμπουμ.το βρηκα και

το αγορασα στο μοναστηρακι αλλα ειναι μισο και το εβγαλα φωτοτυπιες για να ειναι ολοκληρο

πολυ ωραιο αλμπουμ
 
Το εχω 3 φορες πλεον, στα γερμανικα..

Το πρωτο 100%, το δευτερο μισογεματο και ενα αδειο αλμπουμ..

Ωραιες οι παλιες συλλογες!!
 
Το αδειο η το μισογεματο πρεπει να ειναι γαλλικο (ή αγγλικο?)..

[edit] Εκτός κανονισμών [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα