[PANINI] Miss Petticoat (1981)

mytinyworld

RetroNuts!
Joined
18 Σεπ 2009
Μηνύματα
1.859
Αντιδράσεις
89
Το ένα και μοναδικό άλμπουμ της παιδικής μου ηλικίας ήταν της miss petticoat!

fetch


fetch


fetch
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Υπέροχο Mytinyworld!!! :clap: :clap:

Οι φιγούρες μοιάζουν πολύ με εκείνες της Sarah Key που ήταν το αγαπημένο μου...
 
Juanita μου σ'ευχαριστώ! Αυτό το άλμπουμ με τα αυτοκόλλητα που αγοράζαμε από το περίπτερο αποτελεί ένα μεγάλο κομμάτι των αναμνήσεών μου από την παιδική μου ηλικία! Οι φιγούρες πράγματι μοιάζουν με τη sarah key. Ακόμα ονειρεύομαι όταν διαβάζω τα ποιηματάκια που αναγράφονται κάτω από κάθε εικόνα.. Τότε φάνταζαν στα μάτια μου ονειρικά, ήταν ένας υπέροχος κόσμος!
 
Σφυρα βρε Mytinyworld μου οτι εχεις βαλει τετοιο γλυκυτατο θρεντ! :) Ενα μηνα εκανα να το δω! #)

Ειναι πανγλυκια αυτη η μουριτσα της! Ποσα χρονια ειχα να την δω!
 
Ομολογώ πως άλμπουμ με αυτοκόλλητα δεν είχα τέτοιο. Είχαν οι γονείς μου άλπουμ με οικογενειακές μας φωτό, και στο εξώφυλλο ήταν αυτή η γλυκεία μουρίτσα...
 
Πολύ γλυκό, το έχω κι εγώ, αλλά δυστυχώς μου λείπουν πολλά αυτοκόλλητα...
 
:D αυτο ακριβως ειχα, κοιτα μα δεις που το ξαναβλέπω , πολυ γλυκο !!!!!

και το δικό μου αγαπημένο!!!! :flower: ωρες το κοιταζα!
 
πολυ ομορφο!δεν ηξερα καν την υπαρξη αυτου του αλμπουμ..ποια χρονολογια κυκλοφορησε;
 
ax...το θέλω και εγω! μπορώ αραγε να το βρω;;;

μήπως μπορείς να βαλεις και αλλες φωτο;;;;

σχεδον την ειχα ολη την συλλογη!

κριμα που η μαμα μου τα πεταξε ολα,...λυπάμαι τοσο πολύ ...:-(
 
hhmaria είπε:
ax...το θέλω και εγω! μπορώ αραγε να το βρω;;;μήπως μπορείς να βαλεις και αλλες φωτο;;;;

σχεδον την ειχα ολη την συλλογη!

κριμα που η μαμα μου τα πεταξε ολα,...λυπάμαι τοσο πολύ ...:-(
Αχ!!!.... Πάσχουσα από μαμά-"σκούπα" κι εσύ, ε?! :D

Έχεις πιθανότητες να το βρεις σε κανένα παλαιοπωλείο / παλαιοβιβλιοπωλείο (ή σε μαγαζιά στο Μοναστηράκι, αν είσαι Αθήνα!)

Όσο για τις φωτογραφίες, αν μπορεί η αγαπητή Mytiny να προσθέσει κανα-δυο ακόμα (αλλά όχι παραπάνω!), θα ήταν καλά.

Δυστυχώς, δε μπορεί ν' αναρτηθεί φωτογραφημένο όλο το άλμπουμ, γιατί υπόκειται σε πνευματικά δικαιώματα! :(

Α! Έκλαμψη: Δεν ξέρω αν θα ήθελες να επικοινωνήσεις με την Panini & μήπως μπορούν κι εκείνοι να βοηθήσουν (μια σκέψη!...)
 
Στην ΡΑΝΙΝΙ είναι ακόμη διαθέσιμο στην τιμή των 60 ευρώ (68,5 με τα μεταφορικά). Τα αυτοκόλλητα δεν είναι κολλημένα.

Στο ίντερνετ βρήκα λίγα αυτοκόλλητα.

petticoat stickers.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το είχα δει μια φορά στο Θησείο, στο παζάρι, αλλά δεν ήταν όλα τα αυτοκόλλητα μέσα. Σε παλαιοπωλεία θα υπάρχει, αλλά αμφιβάλλω αν θα είναι συμπληρωμένο.

Δηλαδή η Πανίνι, διαθέτει μόνο το άλμπουμ και όχι τα αυτοκόλλητα?

Ναι, με την πρώτη ευκαιρία (γιατί δεν το έχω μαζί μου) θα προσθέσω άλλες δύο σελίδες. Θα βγάλω και καλύτερη φωτογραφία το εξώφυλλο.
 
H ΡΑΝΙΝΙ διαθέτει και το άλμπουμ και όλα τα αυτοκόλλητα, αλλά ακόλλητα για να τα κολλήσει ο συλλέκτης. Τα δίνει όλα μαζί σφραγισμένα σε σελοφάν και με σκληρό χαρτόνι για να μην τσακίσουν.
 
theforce είπε:
H ΡΑΝΙΝΙ διαθέτει και το άλμπουμ και όλα τα αυτοκόλλητα, αλλά ακόλλητα για να τα κολλήσει ο συλλέκτης. Τα δίνει όλα μαζί σφραγισμένα σε σελοφάν και με σκληρό χαρτόνι για να μην τσακίσουν.
νομίζω όμως δεν το έχει στα ελληνικά ετσι δεν ειναι;;;
 
Ναι, δεν είναι στα ελληνικά.
 
Οι φωτογραφίες που σας υποσχέθηκα!

fetch


fetch


fetch
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το μοναδικό άλμπουμ που μπόρεσα να συμπληρώσω ποτέ. Δεν λείπει ούτε ένα αυτοκόλλητο. Το έχω ακόμα... :) Ακόμα και τα αυτοκόλλητα του ημερολογίου που είχε στη μέση για επετείους!!
 
Πολύ ομορφο!

Πολύ ομορφες οι μορφες που εικονιζονται... :flower:
 
Έχω κι εγώ αυτο το άλμπουμ, όμως όχι στην ελληνική έκδοση...και επίσης, δεν είναι συμπληρωμένο..

Πάντως φακελάκια κυκλοφορούν ακόμα στο Ίντερνετ , κλειστά..Μέσα έχουν μόνο 4 χαρτάκια ,αν δε κάνω λάθος..
 
Πίσω
Μπλουζα