[PANINI] Prehistoric Animals / Δεινόσαυροι (1977)

Oι εικονες δεν ειναι δικες μου οποτε δεν ειμαι εξουσιοδοτημενος να σου δωσω ουδεμια "αδεια".
 
Τέλεια ... Μπράβο Παιδιά ! Συνεχίστε και με άλλα Άλμπουμ !
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τι λέτε τώρα; Είχαν ξανακυκλοφορήσει στην Ελλάδα; Το άλμπουμ αυτό του '92 (κυκλοφορία εξωτερικού) το έχω στα αγγλικά, αλλά τουλάχιστον το έχω 2 φορές.

Στην Ελλάδα πότε κυκλοφόρησε;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σε αυτο που εχω γραφει στην εσωτερικη πλευρα του εξωφυλλου 1992 παντως.Τωρα εαν κυκλοφορησε μετα το 92 δεν το θυμαμαι.
 
Το αυτοκόλλητο 108 (Σπινόσαυρος) είναι το μόνο που δεν υπήρχε στην πρώτη έκδοση των 360 αυτοκόλλητων. Είναι, μάλιστα, και εντελώς διαφορετικής αισθητικής.
 
Wally, εχω το αλμπουμ που θες νομιζω, κενο, και ΟΛΑ τα χαρτακια ακολλητα ακομα!! ;)
 
θελουμε φ-ω-τ-ο-γ-ρ-α-φ-ι-ε-ς!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Wally, ΜΟΝΟ για παρτη σου, εψαξα ποση ωρα να τα βρω, να βρω και τα αυτοκολλητα, να τα φωτογραφησω και να βρω πληροφοριες.. ;)

Καμια βοηθεια τωρα, που περναω την φωτο και πως την ποσταρω?? :p
 
Εχω 2 αλμπουμ, και τα δυο ειναι ΙΔΙΑ!!

Ειναι PANINI , εκδοση του 1992, 32 σελιδες, αλλαζει μονο το εξωφυλλο..

Τα αυτοκολλητα και στα δυο ειναι 1-180.

Το αριστερο, το εχω 100% συμπληρωμενο. Το δεξιο, ειναι αδειο και τα αυτοκολλητα ειναι ετοιμα προς κολλημα.. :flower:

Προβολή συνημμένου 98091

Wally, δεν καταφερα να κανω copy το BB code (ισως φταιει οτι ειμαι απο ταμπλετ), δεν το κανει με τιποτα copy!! :xm:

Μπορεις αν θες να πας και στο προφιλ, στα αλμπουμς μου..?

Κι αν θες μερικες φωτο απο εσωτερικο, πες μου..

Παντως, θελω να πιστευω οτι σε καλυψα πανω κατω. ;)

20140303_231635.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Kι εδω, ενα bidάρισμα στο e-bay.

Το αλμπουμ που θες μαλιστα, ειναι 100% συμπληρωμενο.!!

Τυχερε, χτυπα το!! ;)

[edit] dead link[/edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αναμείνατε στις οθόνες σας...

Είναι θέμα ημερών (ίσως και ωρών), να έχω στα χέρια μου, ένα από τα τρία κοινά αντικείμενα πόθου, εμένα και του Wally...

Ναι... Μιλάω γι'αυτό το ιστορικό άλμπουμ του 1982, με τους δεινόσαυρους, σε mint κατάσταση...

Λατρεμένη ανάμνηση, που ακόμα αναρωτιέμαι που στο καλό εξαφανίστηκε, πιθανώς κατά τη δεκαετία '90...

Το βρήκα κενό βέβαια, αλλά υπάρχουν τρόποι για να το συμπληρώσω... ;)

Stay tuned...

Για όσους θα ήθελαν να μάθουν, τα άλλα δύο κοινά μας αντικείμενα πόθου, είναι το Fort Union και τα.... εμμ.... "τσουπωτά"! :fafoutis:
 
Το 1982 λοιπόν, ο μικρός Ντινάκος (μολις 10 χρονών τότε), ξεκίνησε να μαζεύει τα συγκεκριμένα αυτοκόλλητα και να τα κολλάει στο άλμπουμ...

Ο καιρος πέρασε, το άλμπουμ δε συμπληρώθηκε 100%, όμως υπήρχε πάντα στην ντουλάπα μαζί με κάποια άλλα έντυπα...

Ήταν το πιο αγαπημένο μου άλμπουμ...

Δε θυμάμαι ακριβώς πότε απωλέσθη, όμως το πήρα χαμπάρι όταν μετακόμισα λόγω παντρειάς...

Δυστυχώς, μετά από πολύ ψάξιμο, δεν βρέθηκε μαζί με κάποια άλλα έντυπα (MicroMad, Sprite κ.α.)...

Ξεχάστηκε όλα αυτά τα χρόνια, μέχρι που ανακάλυψα τούτο δω το θέμα, στο retromaniax και ξαναφούντωσε η νοσταλγία...

Τελικά, βρήκα να πωλείται το παρακάτω (κενο) και σε καλή τιμή (αυτά πια είναι υπερσπάνια και οι πωλητές "τσεκουρώνουν" κανονικά).

Σας ευχαριστώ που μοιράζεστε μαζί μου τη συγκίνηση μου, μετά από όλα αυτά τα χρόνια να το έχω πάλι μπροστά μου και να το ξεφυλλίζω, έστω και αν δεν είναι εκείνο, το δικό μου...

attachment.php
attachment.php


attachment.php
attachment.php


Και τώρα με συγχωρείτε... Πάω να το τοποθετήσω μέσα σε χρηματοκιβώτιο με συναγερμό... :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Dino καλορίζικο...ξανά!!! Αν ψάξεις στο Ιταλικό ebay έχει πάρα πολλά αυτοκόλλητα τα οποία βλέπω είναι σε ίδια αρίθμηση με αυτά του ελληνικού άλμπουμ μιας και ήταν νομίζω απλώς μεταφρασμένη εκτύπωση του Ιταλικού άλμπουμ! Όρμα λοιπόν και εύχομαι να τα βρεις όλα!!!
 
Αυτές είναι αγορές :thumbup: Αξία... ανεκτίμητη :)
 
Πράγματι Ναταλί... Ήταν ενα μεγάλο απωθημένο...

Thanx!

kingtiger077 είπε:
Dino καλορίζικο...ξανά!!! Αν ψάξεις στο Ιταλικό ebay έχει πάρα πολλά αυτοκόλλητα τα οποία βλέπω είναι σε ίδια αρίθμηση με αυτά του ελληνικού άλμπουμ μιας και ήταν νομίζω απλώς μεταφρασμένη εκτύπωση του Ιταλικού άλμπουμ! Όρμα λοιπόν και εύχομαι να τα βρεις όλα!!!
Thanx for the tip, King!!! :thumbup:
 
DINO είπε:
Πράγματι Ναταλί... Ήταν ενα μεγάλο απωθημένο... Thanx!
Καλα ξηγηθηκες....απο τα αγαπημενα αλμπουμ....ακομα θυμαμαι που το συμπληρωνα αλλα και οτι μερικες εικονες με...τρομαζαν :D
 
Προχωράμε... Αργά αλλά σταθερά...

attachment.php


attachment.php
 
Πίσω
Μπλουζα