[PANINI] Sarah Kay (1980)

Γεια σου και καλώς ήρθες στο site! Το μόνο που έμοιαζε με τη Sarah Kay, είναι αυτό της Miss Petticoat για το οποίο υπάρχει ξεχωριστό νήμα:

http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?12165-Miss-Petticoat&highlight=miss+petticoat

Κι αυτό όμως κυκλοφόρησε την ίδια περίπου εποχή, αρχές 80. Δε θυμάμαι κάτι παρόμοιο από τότε.

Μακάρι να έβγαινε και τώρα κάποιο, δεν είχα το άλμπουμ της Sarah...
 
Κάτσε να τα δει η Caprice :D :D :D

Όμορφα είναι theforce. Ευχαριστούμε.
 
Έβαλα και το αυτοκόλλητο του γάμου, για πιο σίγουρα αποτελέσματα! :D
 
@ the force

Μας έκανες πολύ ωραίο δώρο. :flower:

Η μόνη μου παρηγοριά εδώ και χρόνια είναι το λεύκωμα της Sarah Kay από τις εκδόσεις Ψυχογιός. Δεν είναι αυτοκόλλητα οκ, αλλά τουλάχιστον είναι μαζεμένες όοοολες οι ζωγραφιές που αγαπήσαμε μικρά.

sarah kay.jpg
 
Δεν το ήξερα αυτό το βιβλίο. Δυστυχώς, τώρα που έψαξα λίγο στο ίντερνετ, διαβάζω ότι είναι εξαντλημένο.
 
theforce είπε:
Δεν το ήξερα αυτό το βιβλίο. Δυστυχώς, τώρα που έψαξα λίγο στο ίντερνετ, διαβάζω ότι είναι εξαντλημένο.
Τι λες; Εκπλήσσομαι :eek: . Κρίμα πάντως. Ίσως να ρωτούσαμε από εβδομάδα τον εκδοτικό οίκο αν σκοπεύει να το επανεκδώσει. Θα επανέλθω
 
...

fetch
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τι όμορφες φιγούρες!

Κρίμα που δεν τις έπαιρνα τότε (κι απορώ δηλαδή... :xm: πώς μου ξέφυγε)

Ίσως έπαιρνα της Miss Petticoat που μοιάζουν λίγο και δεν είχα δώσει σημασία...

Πρόσφατα όμως αγόρασα ένα puzzle με τη sarah kay για το δωμάτιό μου :flower:
 
Εγώ πάντως έχω ένα πιάτο με μια ζωγραφιά της Sarah Kay καθώς και μια ολόκληρη συλλογή...μολυβιών. Ναι, αγόραζα από το βιβλιοχαρτοπωλείο της γειτονιάς μου κάτι λεπτά μολυβάκια που είχαν μια αρωματική γόμα στην κορυφή και ζωγραφιές της Sarah Kay. Στο θέμα μας όμως: αυτοκολλητάκια είχα και γω, και μάλιστα είχα και το άλμπουμ, το οποίο όμως δεν συμπλήρωσα ποτε...
 
Επειδη απο το πρωτο post οι φωτο μας "αποχαιρετησαν"

και επειδη σε 3 σελιδες θεμα "παιζουν" 3 φωτο ολες κι ολες(!),

οριστε μερικες για οφθαλμολουτρο.... :)

Album

http://www.retromaniax.gr/vb/attachment.php?attachmentid=143798&d=1444662647"]
attachment.php


Αυτοκολλητα


attachment.php


 

 


Φακελακια



στα οποια ο πωλητης εγραφε το εξης...

Made in Yugoslavia! Under PANINI license! Same stickers as panini edition!




attachment.php


 


attachment.php


 


Πηγη ολων των φωτο:ebay


 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ΤΟ ΑΛΜΠΟΥΜ ΤΗΣ SARAH KAY ΣΤΗΝ ΔΕΚΑΕΤΙΑ ΤΟΥ 80 ΗΤΑΝ ΑΝΑΡΠΑΣΤΟ ΚΑΙ Η ΣΥΛΛΟΓΗ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΑΥΤΟΚΟΛΛΗΤΩΝ ΔΥΣΚΟΛΗ ΥΠΟΘΕΣΗ. ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΠΟΛΛΟΙ ΘΑ ΝΟΣΤΑΛΓΗΣΟΥΝ ΤΗΝ ΠΑΙΔΙΚΗ ΤΟΥΣ ΗΛΙΚΙΑ, ΚΑΘΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΙΣΩΣ ΝΙΩΣΟΥΝ ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΙΣΘΗΜΑ ΠΙΚΡΙΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΑΘΩΟΣ ΠΙΣΤΕΥΑΜΕ ΟΤΙ ΗΤΑΝ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΓΥΡΩ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΣΟ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΙΚΟΣ ΕΙΝΑΙ.TO BINTEAKI THΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΜΟΥ ΕΔΩ...

Επανέρχεται και το άλμπουμ και όλα αλλά που θα βρούμε...
 
Η νέα σειρά της ΡΑΝΙΝΙ έχει 108 τεράστιες φωτοκάρτες, με εικόνες από τα παλιά αυτοκόλλητα αλλά και εκτός από αυτά.
sarah kay1.jpegsarah kay2.jpeg
 
Που μπορώ να τα βρω τα Sarah Key ; Θυμάμαι παλιά είχα κάτι βιβλιαράκια σαν παραμύθια με εικόνες
 
Πίσω
Μπλουζα