Papercraft [Χειροτεχνίες με χαρτί]

Σημερα το βραδυ θα εχουμε retro μοντελα!!!!!!

Stay tuned!!
 
Αυτή είναι η πρώτη μου προσπάθεια στην κατασκευή papercraft. Είπα να αρχίσω με κάτι πολύ απλό (πιο απλό ίσως θα ήταν ένας κύβος; :D :D ). Μη βαράτε όλοι μαζί, είναι θεόστραβο γιατί το τύπωσα σε χαρτί Α4. Που να το βρω το χαρτόνι νυχτιάτικα, τώρα που μου ήρθε η όρεξη; Candy προφανώς το πατίνι σου είναι αριστούργημα μπροστά στο δικό μου! Που θα πάει, την επόμενη φορά θα τα καταφέρω καλύτερα (ελπίζω ο δύσμοιρος)!

[edit] dead imageshack photo[edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολυ καλο μου φαινεται παντως telonie!!! και ειναι μεσα

στο πνευμα του φορουμ!!!!

Σημερα εχω 3 Απιστευτα αυτοκινητα!!1)Opel Kadet μοντελο 78 περιπου

2)το γνωστο κατσαριδακι σε 2 χρωματα!! 3)WV Tranporter (Ακρως επαγγελματικη

κατασκευη ειναι Super)

[edit]dead external link[edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
telonio το δημιούργημά σου και μόνο για την θεματολογία του είναι ένα αριστούργημα. Άλλωστε σε κάθε κατασκευή αυτό που μετράει είναι η προσπάθεια και όχι το αποτέλεσμα. Εύγε παιδί μου!!! :D
 
Σας καθιστώ υπεύθυνους για την καινούρια μου papercraft μανια! Εσείς τα φταίτε ολα!Εγώ σερφάριζα αμέριμνη στό ρέτρο παρελθόν μου και τσούπ!Τα αυτοκίνητα του akmakas καναν την αρχή...μετά ήταν δύσκολο να αντισταθώ ειδικα με ολα αυτά τα sites με papercraft μοντελα...Βρε τι πάθαμε στα γεράματα...Ορίστε ένα μοντελάκι αν δεν με πιστεύετε...άρχισα κι εγώ απο τα εύκολα και μετά θα περάσω στις φεράρι!

[edit] dead imageshack photo[edit]

:D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τελειο απιθανο απιστευτο...Το εχω και εγω αλλα δεν ηξερα

οτι μπορει να γινει τοσο ομορφο!!!!!
 
Αλήθεια σου άρεσε akmakas??Ωραίο είναι αλλά νομίζω οτι με καλό χαρτί και την υψηλοτερη δυνατή ποιότητα στην εκτύπωση θα ήταν τέλειο!Πού θα μου πάει...Θα πάρω όλα τα απαραίτητα υλικά!Να ανεβάζω εδώ αυτά που φτιάχνω ή θα σας κουράσω;Έχω μια προτίμηση στα ζωάκια...Αν και τα αυτοκίνητα ωραία πρέπει να γίνονται...Practice makes perfect!

P.S. Παρεπιπτόντως το χαζούλι μου γιγάντιο πάντα κρατάει ανάποδα τα φύλλα μπαμπου του!
 
Τι λες βρε...Θα μας κουρασεις.....Μα αυτο το thread εγινε

για αυτο το λογο!!!Δωσε πραμα στον λαο σου!!!

Οριστε και ενα papercraft για σενα!!!

Ισως λιγο δυσκολο..η laracroft απο το tomb raider χε χε

[edit]dead external link[edit]

Επισης εχω και ενα υδροπλανο του πρωτου παγκοσμιου πολεμου!!

[edit] dead imageshack photo[edit]

[edit]dead external link[edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ευχαριστώ πολύ akmakas!Λες και δεν είχα αρκετά!!!Χωρίς πλάκα σ'ευχαριστώ πολύ. Αύριο θα έχετε και νέα φωτογραφία..Απο το ζωικό βασίλειο μάλλον!

Τα λέμε!
 
Πράγματι φοβερό arduinna!!!Αν συνεχίσουμε με αυτούς τους ρυθμούς θα φτιάξουμε τον δικό μας retro paperworld!!! :D :D :D
 
Καλημέρα!

Καλημερούδια σε όλους...

Άλλα δύο ζωάκια προστέθηκαν στη συλλογή μου..Όχι τόσο ωραία οσο το πάντα που έχει κι ενα εκτόπισμα αλλα χαριτωμένα...Επόμενο project η λάρα η μουλάρα αν και δεν την συμπαθώ καθόλου!Για να δούμε!

Τα λεμε!

[edit] dead imageshack photo[edit]

P.S akmakas χωρις οδηγίες η λάρα???Την βλέπω να βγαίνει στυλ Γκουέρνικα!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Arduinna δες αυτό:[edit]dead external link[edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δηλαδη εμεις να μην το δουμε ? :p 3D Lara ειναι αυτη ! :D
 
Σ'ευχαριστω!

Να΄σαι καλα candy!Πάντως τα μυωπικά γυαλιά δεν τα γλυτώνω...πολύ λεπτομέρεια βρε παιδί μου...:eek:
 
Χε χε Ειπα μερικες χειροτεχνιες ειναι δυσκολες αλλα δεν νομιζω πως θα

τα βρεις σκουρα Arduinna!!!Βλεπω πως ασχολεισαι αρκετα και οι

χειροτεχνιες σου ειναι αξιοθαυμαστες...Βαλε μας τα γιαλια!!!

Candy..Αψογη βρηκες τις οδηγιες αμεσως!!!!Δεν τις ειχα ουτε εγω!!!
 
Εγώ δεν βρήκα τις οδηγίες για την Λαρα... :( Και είναι αδύνατον να την φτιάξω..Είναι και πολύ μικρά τα κομματια...Κόλαση!Ίσως σε κάποια άλλη φάση...Προς το παρόν συνεχίζω με αεροπλανάκια!
 
Δεν βρηκες οδηγιες?

Καλα θα το κοιταξω!!!!Σημερα το βραδακι θα εχουμε και αλλα

καλουδια!!
 
Αkmakas μήπως έχεις κάτι απο robocop; Ψάχνω το ed209 σε papercraft.
 
Δυστυχώς Arduinna δεν μπόρεσα να εντοπίσω πουθενά οδηγίες συναρμολόγησης. Ίσως αν ξεκινούσες να φτιάχνεις τα επιμέρους κομμάτια και μετά να δοκιμάσεις πιθανούς συνδιασμούς να έβρισκες μια άκρη. Θα το προσπαθήσω και εγώ μόλις μπορέσω.
 
Φιλε δεν το εχω αν και ειναι απο τα αγαπημενα μου ρομποτ!!!

Ομως εχω ενα ρομποτ που θα σου αρεσει!!!Θα ελεγα κορυφαιο ρομποτ!

[edit]dead external link[edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα