PCSX2

Ναι ,επιτελους εβρεθη ενα καλο παιχνιδι για το Ps2.

Nα το πουμε και σε αλλους που δεν το ξερουν. :p
 
Aardvark είπε:
Ναι ,επιτελους εβρεθη ενα καλο παιχνιδι για το Ps2.Nα το πουμε και σε αλλους που δεν το ξερουν. :p
Δεν είπα κάτι τέτοιο. Υπάρχουν καμμια 10αριά καλοί τίτλοι για PS2 :p :p

Απλά οι υπόλοιποι δεν είναι fully emulated ακόμη ...
 
Εγω ξαναλεω να παρουμε τα καναλια ,σε κατι τετοια αποκλειστικα πληρωνουν αδρα!!!!! :p
 
Aardvark είπε:
Ναι ,επιτελους εβρεθη ενα καλο παιχνιδι για το Ps2.Nα το πουμε και σε αλλους που δεν το ξερουν. :p
Ελπίζω να κάνεις πλάκα...
 
PCSX2 1.2.0

Windows
Core:

microVU fixes for Dreamworks games, later Tony Hawks games, Evil Dead and others

Fixes to New GIF unit to solve regressions

microVU bugs fixed (affecting Extreme-G Racing and others)

CDVD fixes (Impossible Mission now boots)

Path 3 arbitration and timing refinements

MFIFO fixes for DDR games

Huge DMAC bug fix solving most of the problematic videos. (Baldurs Gate 2, Katamari Damacy and more)

Memory card support improved in many games, now supports PSX memory cards also Multitap support improved greatly

Many game fixes for COP2 problems inherent with emulation. (Ace Combat, Forbidden Siren and others)

VIF Unpack optimizations

VU Delays added to fix the graphics of Snowblind engine games (Champions of Norrath, Baldurs Gate 2)

Various other game specific fixes in GameDB

NVM file creation (if one doesn't exist) now fills in iLink ident. (Age of Empires 2)

SPU2-X:

Improved DMA system

Fixes to reverb

Improved time-stretcher recovery on extreme speed changes.

Portaudio (providing WASAPI in Windows, ALSA/+OSS in Linux) now supported and the default output module. Latencies with this mode are lower than other modules

GSdx:

Improved adapter selection for detecting of videocards

CLUT (Color LookUp Table) fixes for games such as Disney Golf

Texture Offset options added to help improve upscaling artifacts

OpenGL mode added (Experimental currently)

Various CRC hacks

Hack for NVIDIA cards, solves problems with stretching on drivers above 320.18

New shader resources! Complete PCSX2 FX Revised 2.0 by Asmodean has been integrated

DEV9ghzdrk:

Improved support for online play and make the users MAC address unique.

Linux

Core:

Support for external patch (pnach) files

OnePad changes:

Bugfixes for multiple button presses

Bugfixed memory leaks

ZZogl:

Added support for MESA drivers

Bump OpenGL requirement to 3.0 with floating texture

Various OpenGL fixes

SPU2-X:

Added SDL Backend

The PCSX2 executable has been built and tested with PGO optimizations enabled so it will be an extra 10% faster over regular SVN builds.
 
Κατέβασμα αμέσως, και free time για Gladius HD:headbang:
 
Το κατεβασα και το σεταρα οπως ειχα και την προηγουμενη εκδοση. Παραξενο μου φανηκε οτι ηθελε install και οχι απλο exctract οπως το προηγουμενο...Με αποτελεσμα να μου βαζει τα memcards , bios και sstates στα εγγραφα μου!
 
Ajax87 είπε:
Το κατεβασα και το σεταρα οπως ειχα και την προηγουμενη εκδοση. Παραξενο μου φανηκε οτι ηθελε install και οχι απλο exctract οπως το προηγουμενο...Με αποτελεσμα να μου βαζει τα memcards , bios και sstates στα εγγραφα μου!
Προφανως απο εδω δεν κατεβασες το

http://pcsx2.net/download/releases/windows/viewcategory/6-windows.html

δεν κατεβασες το τελευταιο

>>>> PCSX2 1.2.0 Windows Binary - Version:1.2.0
blue.png
 
Thanks Nemo! Θα κατεβασω αυτο για να ειναι ολα σε ενα φακελακι μαζεμενα ωστε να μεταφεροντε ευκολα :)
 
Κατεβασα απο το επισημο site την installer version και επαθα αυτο ,διαβασα για false positive αστο αφησω να περασει λεω δεν μπορω να το κανω και uninstall το PCSX2,το αφηνω να περασει νατα καμπανακια του Avast να βαρανε ντακα ντουκα ατελειωτα...anyway να μην τα πολυλογω ξεκινησα απο ενα restore σε previous point και κατεληξα σε light recover των Win απο αυτο δεν σου κανει full format αλλα πρεπει να ξανακανεις setup ολα τα προγραμματα.


Συμπερασμα....κομμενοι οι emu γενικως (oι καινουργιοι) και συνεχιζω με το PS2 συνδεδεμενο στο λαπτοπ με composite.
 
Γιατι απλα δεν εβαλες ενα expeption?

Εγω εχω το απλο που ειναι χωρις install δεν εχω κανενα τετοιο θεμα.
 
Ξερω εγω ,ηταν αποφαση της στιγμης και δεν προσεξα οτι ειχε και χωρις install εκδοση,τεσπα τρομαξα και δεν ξαναδοκιμαζω.


Παραμονη χριστουγεννων και ετρεχα πανικοβλητος.
 
Εγώ δεν πολύ κατάλαβα... έκανες restore τα windows σε πολύ παλιά ημερομηνία? Αν θες μπορείς να το επαναφέρεις στην φάση που έχεις κάνει install το PCSX2. Δοκίμασε μετά να απενεργοποιήσεις τις ασπίδες του AVAST και επανέφερε ότι αρχεία έβαλε στο virus chest από τον φάκελο του PCSX2 μόνο. Ετσι πιστεύω μετά θα μπορείς να το κάνεις uninstall.

Αφού το κάνεις αυτό, κατέβασε την zip έκδοση. Γενικά, όχι μόνο για emulators, θα κοιτάς αν υπάρχει κάποια portable ή zip έκδοση του προγράμματος που θες. Κι εγώ αποφεύγω τα Setup όσο είναι δυνατόν, για οποιοδήποτε πρόγραμμα.

Τέλος πάντων, καταλαβαίνω τον πανικό αλλά μην βάζεις έτσι απλά ένα X στους emulators εφόσον σε ενδιαφέρουν.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εγώ δεν πολύ κατάλαβα... έκανες restore τα windows σε πολύ παλιά ημερομηνία? Αν θες μπορείς να το επαναφέρεις στην φάση που έχεις κάνει install το PCSX2. Δοκίμασε μετά να απενεργοποιήσεις τις ασπίδες του AVAST και επανέφερε ότι αρχεία έβαλε στο virus chest από τον φάκελο του PCSX2 μόνο. Ετσι πιστεύω μετά θα μπορείς να το κάνεις uninstall.
Kοιτα να δεις εκανα system restore πριν κανω install το PCSX2 αλλα απο κει και περα με πηρε η κατηφορα με το ενα πραγμα να οδηγει στο αλλο,μετα το S R καποιο folder του EMU δεν μπορουσε να γινει delete με την καμμια ,αρχισα να παιζω με τα properties (η κατηφορα) με συνεπεια καποια glitches στα Win...anyway να μην τα πολυλογω παλι εφτασα στις επιλογες και σωτηριες κατεμε των Win 10 και 8.. Refresh και Reset η μεν πρωτη τα σβηνει ολα η μεν δευτερη σου κραταει τα αρχεια και settings αλλα ξαναπερνας τα προγραμματα.


Εκανα την 2η.


 


Kαι εγω τις Zip προτιμω,με το συγκεκριμενο δεν εδωσα ιδιαιτερη σημασια στις εκδοσεις..


 


Με ενδιαφερει το PCSX2 αλλα για την εμπειρια και μονο ,με τραβηξε οτι μπορεις να παιξεις με τις αναλυσεις σε HD και οτι παιζει και ετοιμα δισκακια,βασικα δεν ξερω και αν το λαπτοπι μου το σηκωνει,δεν το ψαξα ακομη.



Κατα τα αλλα οπως ειπα εχω PS2 slim (και με memento) που οποτε θελω το συνδεω με component στην LCD και με composite στο λαπτοπι...οποτε δεν επειγει ο emu για να μπλεξω με direct x συμβατοτητες ,downloads VisualC πως τα λενε και τα ρεστα!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Aardvark είπε:
οποτε δεν επειγει ο emu για να μπλεξω με direct x συμβατοτητες ,downloads VisualC πως τα λενε και τα ρεστα!
Οκ καταλαβαίνω.

Πάντως σίγουρα αυτά τα τελευταία δεν θα μπορέσεις να τα αποφύγεις... directX είναι βασικό και τα Visual C++ updates είναι και αυτά αναγκαίος πονοκέφαλος. Ολο και κάποιο άλλο πρόγραμμα ή παιχνίδι θα ζητάει κάποιο συγκεκριμένο Visual++... Κι εγώ προσπαθώ να τα αποφεύγω αλλά με κυνηγάνε :p
 
Μια o SSF δεν τρεχει με τιποτε ,την αλλη ο Pcsx2 -κοντεψε -που λεει ο λογος- να του "ανατιναξει" το PC,

.....

μηπως ειναι λιγο .... emu-"ματιαγμενος" :fafoutis: :fafoutis: :diablotin:
 
το 95% των συγχρονων εξομοιωτων ειναι εξαιρετικα απαιτητικοι. Εχω core 2 duo με 4 γιγα μνημη και δεινοπαθω καθε φορα για να τρεξω κατι. Μιας και επισης οι περισσοτεροι εχουν πολυ ασχημο προγραμματισμο, οι απαιτησεις τους ειναι απιστευτα κολοσιαιες. Αφου ακολουθεις το ρευμα και δεν εχεις επαναπαυτει σε καποια παλαιοτερη εκδοση, δοκιμασε τον PCSX2 Git (2015/12/29)
 
Nemo είπε:
Μια o SSF δεν τρεχει με τιποτε ,την αλλη ο Pcsx2 -κοντεψε -που λεει ο λογος- να του "ανατιναξει" το PC, .....

μηπως ειναι λιγο .... emu-"ματιαγμενος" :fafoutis: :fafoutis: :diablotin:
 


Aστα 6 χρονια μετα το θρεντ και δεν ξερω ποσο ακομη πισω παιδευομαι εφτασε η ωρα να δω στην οθονη του λαπτοπ μoυ το σημα του SS.



Μεσω Capture Card και συνδεση του original μηχανακιου lol.
 
Πίσω
Μπλουζα