PCSX2

keeper7k

Human RetroDatabase
Joined
9 Ιαν 2006
Μηνύματα
2.599
Αντιδράσεις
22
Βγήκε η νέα έκδοση του PS2 emulator που εξομοιώνει αρκετά παιχνίδια κανονικά και με ήχο.

Ευκαιρία να δούμε το Grand Turismo στα Pcακια μας (αν και δεν είδα αναφορά πουθενά).

Περισσότερες πληροφορίες εδώ.

Sony fan boys run!! (αλήθεια, υπάρχει κανας τέτοιος? :p :p)
 
Playable

You can get from 'new game' to 'end credits'. This is regardless of FPS, it simply means you could with a great deal of patience, complete the game! eg: Slow, but stable!

να ένα πράμα που δεν διαθέτω="υπομονή"

see you next (working) ver.
 
Αναφέρει πάντως οτι μπορείς να βγάλεις παιχνίδι με 30-40 fps.....
 
τα περισοτερα νεα παιχνιδια του PS2 δεν ξεπερναν τα 25 fps ετσι και αλλιως :p
 
:D Απαπα φαρμάκι στάζει το πληκτρολόγιο σου. :D
 
LOL

Το έχει και στα features:

Frame Limiting is now more accurate.
Μπορεί να νομίζατε ότι εννοεί το PC frame limiting αλλά όπως μόλις σας αποκάλυψε ο Wally, εννοεί το feature του αληθινού PS2! :diablotin:

Πάντως δεν κατάλαβα γιατί το βγάλαμε σήμερα, η 0.9.2 κυκλοφορεί κάμποσο καιρό... :confused:
 
Maddog είπε:
Πάντως δεν κατάλαβα γιατί το βγάλαμε σήμερα, η 0.9.2 κυκλοφορεί κάμποσο καιρό... :confused:
Το διάβασα χθές σε γνωστό περιοδικό του παιχνιδοχώρου και μιας και δεν το είχε ποστάρει κανείς ..... :p :p :p

Μπαγιάτικα νέα λοιπόν :biglaugh:
 
Πάντως αν ισχύουν αυτά που γράφουν στο screenshot thread για fully playable Gradius V/Raiden 3/Metal Slug 6, εγώ θα δοκιμάσω!!! :)

Ίσως κιόλας να καλύφθηκαν με αυτά όλοι οι λόγοι που χρειάζεται ένα PS2 κάποιος... :p
 
Maddog είπε:
Ίσως κιόλας να καλύφθηκαν με αυτά όλοι οι λόγοι που χρειάζεται ένα PS2 κάποιος... :p
Γιατρέ μη μου αφήνεις το Grand Turismo απ'έξω :nono:

(έχω κολλήσει άσχημα, έτσι? :tease: )
 
Maddog θα σε μαλωσω!εισαι κακο παιδι!!

Αφου υπαρχει και τεταρτος αξιολογος τιτλος...το DRAGON QUEST VIII :D :D :D
 
....ενω τα τελευταια FF τα παιζουμε και αλλου ε ?? :nervous:
 
Σας υπενθυμίζω ότι είμαι retrogamer!

Εντάξει, ας βάλω και το R-Type Final μέσα (το οποίο δεν λειτουργεί ακόμα) καθώς και το Street Fighter 15th anniversary. ;)

Ούτε βήμα παραπέρα... :p
 
Μολις κυκλοφορησε η Public Beta (PCSX2 0.9.5 SVN Rev. 315)

New memorycard manager and patch browserNew Cpu->Speedhacks section providing ways to speed the emu up (will compromise on stability)

VIF Unpack fixes, mainly for Sensible soccer, Brian Lara Cricket etc.

Small speedups on some parts of the emu.

Enhanced SPU2 sync, helps some videos (Wild Arms 5)

FFXII Videos improved, less jumpy
 
Public Beta PCSX2 0.9.5 SVN Rev. 317

New memorycard manager and patch browserNew Cpu->Speedhacks section providing ways to speed the emu up (will compromise on stability)

VIF Unpack fixes, mainly for Sensible soccer, Brian Lara Cricket etc.

Small speedups on some parts of the emu.

Enhanced SPU2 sync, helps some videos (Wild Arms 5)

FFXII Videos improved, less jumpy
 
Πάντως.όπως θα ξέρετε ήδη εσείς τα τσακάλια των κονσολών και του emulation,Gran Turismo 2 και Tekken 3 παίζουν μια χαρά και στο epsxe 1.6.....

Xτες έπαιζα.....
 
Πίσω
Μπλουζα