Phoenix 09 - Δεκέμβρης 2012

Διάλογος από την ταινία "Καράτε Κιντ" ανάμεσα στον Μιγιάγκι και τον Ντάνιελ

Daniel: Hey, what kind of belt do you have?

Miyagi: Canvas. JC Penney, $3.98. You like?

Daniel: [laughs] No, I meant...

Miyagi: In Okinawa, belt mean no need rope to hold up pants.

[laughs; then, seriously]

Miyagi: Daniel-san...

[taps his head]

Miyagi: Karate here.

[taps his heart]

Miyagi: Karate here.

[points to his belt]

Miyagi: Karate never here. Understand? ;)

Αλλά τυχαίνει να έχω αποκτήσει και γω μαύρη ζώνη... :D

attachment.php


EGK είναι τα αρχικά μου, τα σβησμένα scores δεν είναι δικά μου. :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
σας έχω περάσει και τους 2...χρωστάω φώτο!
 
stratos84 είπε:
Διάλογος από την ταινία "Καράτε Κιντ" ανάμεσα στον Μιγιάγκι και τον Ντάνιελ
Αχαχαχαχα... φοβερή απάντηση! :D

stratos84 είπε:
EGK είναι τα αρχικά μου, τα σβησμένα scores δεν είναι δικά μου. :p
Καλά, μιλάμε για την απόλυτη προστασία προσωπικών δεδομένων!

Τα αρχικά EGK τι είναι;
 
alkis21 είπε:
Τα αρχικά EGK τι είναι;
Όνομα, 2ο όνομα (Είναι νόμιμο, δεν είμαι καταζητούμενος για να χρησιμοποιώ πολλά ονόματα, ούτε έχω ρίζες από Ισπανία :p ), επίθετο!

Πάρα πολύ βολικό να έχεις 2 ονόματα, γιατί βοηθάει να συμπληρώσεις και τα 3 γράμματα στα highscores των arcades!
 
Συγχαρητήρια στη δουλειά που έχει πέσει ρε παιδιά!!!!

Υπομονή , μεράκι , αγάπη και πραγματικός κόπος και κυρίως χρόνος , για να βγει αυτό που το αποτέλεσμα.
 
Καλημέρα! Ως νέος στην παρέα σας. γνώρισα κάπως αργά την έκδοση "PHOENIX". Έχω να πω μόνο διθυραμβικά αχόλια, για την όλη προσπάθεια που γίνεται! Πολλά από τα θέματα δεν μου ήταν ποτέ γνωστά, αλλά είναι καλό να μαθαίνεις πώς ήταν τα πράγματα τη δεκαετία που γεννήθηκες και δεν μπορείς να έχεις μνήμες, αν έχεις γεννηθεί μετά τα μέσα της (1986 στην περίπτωσή μου)!! Μου έκανε εντύπωση και το ότι έχετε τόσο πολύ υλικό, που βγάζετε τεύχη τόσο κοντά το ένα με το άλλο! Συγχαρητήρια και καλή συνέχεια σε αυτή τη μοναδική για τα ελληνικά δεδομένα προσπάθεια!!! :D :D:D
 
Μπράβο παιδιά και σας ευχαριστώ πολύ με την σειρά μου!! Πολύ ωραίο περιοδικό!!
 
Παίρνω την πρωτοβουλία, εκ μέρους της συντακτικής ομάδας, να σας ευχαριστήσουμε για τα καλά σας λόγια... :)

mk193 είπε:
Μου έκανε εντύπωση και το ότι έχετε τόσο πολύ υλικό, που βγάζετε τεύχη τόσο κοντά το ένα με το άλλο! Συγχαρητήρια και καλή συνέχεια σε αυτή τη μοναδική για τα ελληνικά δεδομένα προσπάθεια!!! :D :D:D
Υλικό υπάρχει και είναι αστείρευτο, καθώς μιλάμε για μια ολόκληρη (χρυσή) εποχή!

Τώρα, όσον αφορά την περιοδικότητα, δε θα έλεγα οτι είναι ιδιαίτερα τακτική (το έχουμε δηλώσει άλλωστε).

Πάντως προσπαθούμε κάθε φορά για το καλύτερο και δεν κάνουμε αγγαρεία, και πιστεύω οτι αυτό βγαίνει προς τα έξω...
 
DINO, καλησπέρα! Για φέτος προβλέπεται ένα τεύχος, το καθιερωμένο του Δεκεμβρίου, ή μας φυλάτε σύντομα κάποια έκπληξη;
 
Ειμαστε κουρασμενα παληκαρια αλλα νομιζω οτι θα καταφερουμε να σμιξουμε τις ακεφιες μας και να βγαλουμε Χριστουγεννιατικο τευχος

 
Ειμαστε κουρασμενα παληκαρια αλλα νομιζω οτι θα καταφερουμε να σμιξουμε τις ακεφιες μας και να βγαλουμε Χριστουγεννιατικο τευχος
Τώρα θα με βάλεις, να ψάχνω τί θέμα να στείλω!!!!
 
Κατεβαστε το!

Μπορει να περασαν δυο χρονια αλλα ειναι παλι επικαιρο χαχαχαχαχαχα
 
Όπως βλέπετε, δεν έχουμε πρόβλημα να αυτοσαρκαστούμε! :D

Ας πιούμε τώρα ένα αναψυκτικό να στανιάρουμε:

attachment.php
 
Wally είπε:
Κατεβαστε το!
Μπορει να περασαν δυο χρονια αλλα ειναι παλι επικαιρο χαχαχαχαχαχα
Αν τα δύο αυτά χρόνια τα περάσατε παίζοντας τα "Παιχνιδάκια για άτακτα παιδάκια" του αφιερώματος, μην περιμένετε δώρο από τον Άγιο Βασίλη. Με κάρβουνο θα την βγάλετε! :p
 
Το σχετικό άρθρο   "Aspects of the History of Computing in Modern Greece

των Κ.Δρίτσα  ,Δ.Μητρόπουλου , Δ.Σπινέλλη    που δημοσιεύτηκε στις σελίδες  47-59   

του  IEEE Annals of the History of Computing ,Volume 40, Number 1, January-March 2018    

.....

>>>  https://www2.dmst.aueb.gr/dds/pubs/jrnl/2018-AnnalsofComputerHistory-GreekInformatics/html/DMS18.pdf

Άξια  αναφοράς 

η συμπερίληψη του τελευταίου - 9ου- τεύχους του περιοδικού του retromaniax.gr   "Phoenix" στα REFERENCES του άθρου .
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Καλη φαση που αυτη η υπεροχη εμπειρια που ειχαμε με τη συνεντευξη του κ Μηλατου, ειχε και επιπλεον χρηστικα αποτελεσματα.

Μπραβο 1@Nemo[/USER] που το εντοπισες

 
Πίσω
Μπλουζα