Pinball Fantasies (PSP Minis)

Other_Reality

RetroNuts!
Joined
23 Ιουν 2006
Μηνύματα
2.045
Αντιδράσεις
67
Καλό το PSPgo , έφερε και τα minis...τα οποία έφεραν και το Pinball Fantasies στο PSP !!! Ένα έξοχο port ....

Δέν μπορεί κανείς να το διαπιστώσει απο το Video αλλά το παιχνίδι είναι όπως το κανονικό, ίσως και πιό smooth, και η δυνατότητα για rotation κάνει τα τραπέζια να φαίνονται καλύτερα/μεγαλύτερα απο ποτέ...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εγω προτιμω την αυθεντικη εκδοση, αλλα και την ολοιδια που εχει κυκλοφορησει για GBA. Εχει το pinball dreams και το pinball fantasies. Τα γραφικα και ο ηχος ειναι ολοιδιος με την Α500. Ομως σε ταχυτητα, ΣΕΡΝΕΤΑΙ.

Αλλωστε ΜΟΝΟ σε πραγματικη αμιγκα παιζει κανονικα.
 
Ε, καλά, και εγώ την αυθεντική προτιμώ, και έχω την AGA στο κουτάκι της. Πάντως μην κοιτάς το video και στο PSP μιά χαρά πάει...Η αλήθεια είναι ότι άν χώνανε και το Pinball Dreams στο πακέτο θα μέτραγε πολύ περισσότερο.
 
Η pc έκδοση του Fantasies έχει και high-res mode, οπότε είναι και η καλύτερη. Το scrolling ομαλότατο (σε 386sx/20 με μια ISA VGA cirrus) , φυσικά 256 χρώματα και η μουσική ακριβώς η ίδια, αφού είναι mod που παίζει... :p :p:p:p

edit: αυτά τα minis τί είναι;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Α, μην αρχιζουμε παλι.

Η αυθεντικη εκδοση ειναι παντα η καλυτερη, ισχυει για ολα.

Αυτο που μετραει ειναι ο πρωτος, ασχετα αν μετα καποιοι ειναι βελτιωμενοι.
 
σφάλεις, πρέπει να το δεις πρώτα , παίζεις πιο άνετα στο pc το συγκεκριμένο game... άσε που νομίζω σχεδόν μαζί κυκλοφορήσανε
 
To έχω δεί και σε PC και είναι αξιόλογο, αλλά και εγώ προτιμώ την Amiga version !!!!

@Mike > Τα Minis είναι μια σειρά απο mini/casual games σχεδιασμένα για το PSP, τα οποία διατίθενται με μικρό κόστος (5 ευρώ περίπου έκαστο) μέσω της διαδικτυακής υπηρεσίας του Playstation (PSN) . Έχει αρκετούς τίτλους με ενδιαφέρον, αλλά πρέπει να έχεις τα τελευταία -νόμιμα- firmware της Sony...
 
πάντως οι δημιουργοί του παιχνιδιού, η Digital illusions σε μια συνέντευξη που είχαν δώσει σε ένα αγγλικό περιοδικό γύρω στο 1992 θυμάμαι έλεγαν οτι "η καλύτερη πλατφόρμα που υπάρχει αυτή τη στιγμή είναι......η Amiga."

και άλλα πολλά "αδικείται απο τη πειρατεία" μπλα μπλα κλπ κλπ
 
Η ουσία είναι ότι έχουν στερέψει από ιδέες, και κάνουν port από 'δω κι από 'κεί. Σαν τον Scooter ένα πράμα (άσχετα που μου αρέσει), που έχει ταράξει τις διασκευές.
 
δε ξέρω πάντως εγώ πηρα original το SNK Arcade Classics για το PSP και τα σπάει!
 
H SNK είναι τρομερή συλλογή ! Μακάρι να έβγαζαν και κάποιο amiga collection, με μπόλικα ports ποιοτικά όπως το Pinball Fantasies. Φανταστείτε ας πούμε ένα ωραίο UMD με τίτλο Team 17 Amiga Classics. (Project-X. Superfrog, Alien Breed, Body Blows, Full Contact, Assasin...)

Και μιάς και αρχικά η κουβέντα ξεκίνησε για το Pinball Fantasies, έχουν βγεί και άλλες δύο πολύ αξιόλογες συλλογές φλίπερ, το Pinball Hall Of Fame : Williams και Gotlieb, εδώ και αρκετό καιρό. Aξίζουν τα λεφτά τους, πολλές ώρες gameplay !
 
Πίσω
Μπλουζα