Pinball

Καμια φωτό από το Playboy εχΟμε; Οοοοχι;; Τι στο καλό κάνατε τότε εκεί μεσα;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αν δεν τον σκουνταγα να του πω του Rygar το τετοιο,βγαλτο φωτο δεν θα την τραβαγε..
 
Τώρα που ξαναβλέπω τις φωτό, το Gorgar θα ταίριαζε τελεια δίπλα στο Playboy. :)
 
Ναι παρακατιανοι και αριστοκρατες ολοι στον κουβα.

Το πρωτο φλιπερακι ever με digital voice Μαζι με ενα φλιπερακι βασισμενο σε ενα περιοδικο γνωστο για τα επιστημονικα του αρθρα.

Ετσι ειναι οπως τα λες.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ε εντάξει ρε παιδία το playboy fliperaki είναι πολύ σοφτ για τις μέρες μας...ζωγραφίες με μπικίνια έχει...χαχαχα
 
Ναι παρακατιανοι και αριστοκρατες ολοι στον κουβα.

Το πρωτο φλιπερακι ever με digital voice Μαζι με ενα φλιπερακι βασισμενο σε ενα περιοδικο γνωστο για τα επιστημονικα του αρθρα.

Ετσι ειναι οπως τα λες.
 Ρε μπουμπούνα! Από το Gorgar μεχρι το Playboy, είναι η εξέλιξη του ανΔρα, πώς ήταν και πώς είναι τώρα. :) :) :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Dear retromaniax πήγα λοιπόν το περασμένο Σάββατο..  Άαααρχοντικήηηη φάση.. Μεγάλος χώρος, άνετος, πάρα πολλά φλιπεράκια και κυρίως, δυστυχώς ίσως, είχε λίγο κόσμο (σάββατο βράδυ 10-11) αλλά έτσι ήταν τέρμα άνετα και έπαιζες άραζες με την άνεσή σου όσα προλάβαινες..

Δίπλα από κάθε φλίπερ είχε καρτούλα με στοιχεία όπως εταιρία και έτος παραγωγής και πόσα παρήχθηκαν και πόσα κομμάτια υπάρχουν ακόμα στον κόσμο... Φοβερή bleeping ατμόσφαιρα ηχητικά και οπτικά, γενικά ακριβώς όπως θα έπρεπε.. Κάποια φλιπεράκια δεν λειτουργούσαν αλλά ήταν απλωμένα, αλλά είναι τόσα πολλά που αν πας για λίγο απλά δεν προλβαίνεις παρά να τσεκάρεις όσα σου κάνουν click ...

Φλίπερ για όλα τα γούστα, παλιότερα πιο απλά ή πιο καινούρια μέχρι και τέλη δεκαετίας 90 με οθόνες, ήχους.. Γενικά πολύ πράγμα ... Αγαπημένο μου από αυτά που δοκίμασα ένα στην πιο πίσω σειρά που ήταν το μόνο που είχε από κάτω μάλλον σα μαγνήτες και άλλαζαν σε ψυχεδελική φάση την πορεία της μπάλας και ένα space planet σκηνικό .. Δεν θυμάμαι πώς το λέγαν.. 

Σειρά παίρνει το μουσείο πληροφορικής τώρα..
 
Πηγα και εγω στο μουσειο με τον κολλητο, τι να πω, περισσοτερα απο εννεα χιλιαδες μπραβο σε ολους για την προσπαθεια. Μιλησα με τους ανθρωπους, το τι τρεξιμο, χρηματα αλλα πρωτιστως μερακι και παθος εδωσαν για να γινει πραγματικοτητα, τους βγαζω το καπελο με πληρη σεβασμο. Κατσαμε και εμεις 6 ωριτσες και περασαμε φοβερα. Μακαρι να συνεχισει ετσι δυναμικα, μιλαμε για παγκοσμιων προτυπων δουλεια οχι αστεια!

1@Wally[/USER] το συγκεκριμενο υπηρχε και στο bank of games στη Καλλιθεα που μιλησαμε και εδω. Δεν υπαρχουν λογια για να εκφρασω το ποσο απεγνωσμενα χρειαζομουν να ασχοληθω μαζι του. Αρρωστια οχι αστεια.
Να ειναι καλα οι ανθρωποι που το απεκτησαν και το σεβονται!

 
Η Stern συνεχιζει να βγαζει φλιπερακια και αυτο ειναι ευχαριστο.

Ακομα πιο ευχαριστο ειναι οτι το νεο της φλιπερ θα ειναι συνεχεια της επικης σειρας pinball Black Knight (αγαπημενα μου μεσω του VPX) υπο το ονομα Black Knight: Sword of Rage.

Κουκλα και με δυνατα features (unlockables, διαφανειες, μουσικη απο τον Scott Ian κτλ).

Μακαρι να μου περισσευαν 6000 χιλιαρικα

Παρουσιαση, συνεντευξη με τον Ritchie και video
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ψαχνεται αληθοφανεια σε ρυθμισεις χαοτικες και ειναι τοσο ευκολο να την βρεις.

Περα απο το PSP που γυρναει σε TATE για full screen galore ανακαλυψα αμα γυρισεις το 3DS σου αναποδα παει το 3D απο κατω και η βιτρινα του τραπεζιου απο πανω και με το να βλεπεις το βαθος του 3D στο τραπεζι ειναι κατι το ξεχωριστο.

Xωρια που αμα κουνησεις το 3ds στο αερα γρηγορα  σε οποια πλευρα θες ειναι σαν να κλωτσας το pinball,lol.

The difference between playing in 2D and 3D is quite startling. The added depth lends a great sense of place and really makes the smaller details like lighting pop. In 2D it's very easy to overlook how much care went into the original design of the tables and see them more as cluttered playing fields than crafted arenas, but the 3D carves out and clarifies the methods to the madness. Pinball in stereoscopic 3D is among the best uses of the tech that the handheld has seen so far: subtle but enhancing.

Link
Psp

psp.JPG

3DS τουμπα

20190403_124324.jpg
 
Επιτοιχια βαση που επιτρεπει περιστροφη (λιγοτερο απο 10 ευρω), την κουμπωνεις στο monitor (που 99% ειναι VESA) και εχεις TATE.

Υποχρεωτικη και παμφθηνη λυση να απολαυσεις pinball αλλα και vertical shooters
 
To Μουσειο Φλιπερ παραμενει κλειστο απο τον περασμενο Δεκεμβρη.
Ξερει κανεις το λογο και αν θα ξαναλειτουργησει? (μετα και τοις πανδημιες και τα τοιαυτα)
 
Σε κάποια φάση ήταν να δουλέψω εκεί μέσα στο 2019, ο τύπος ήθελε να φτιάξει μία πτέρυγα με arcades αλλα και να ψηφιοποήσει την συλλογή του με virtual pinball tables και θα αναλάμβανα το project εγώ. Φτάσαμε μέχρι το σημείο που θα του πήγαινα τα χαρτιά μου για πρόσληψη αλλά μετά από κάποιο καιρό που είχε κόψει επικοινωνία με παίρνει τηλέφωνο και μου λέει ότι κάτι συνέβη και δεν θα το κάνει τελικά.

Κάποιος που σύχναζε εκεί μου είπε ότι ο τύπος τα τσούγκρισε με κάποιον συνέταιρό του σχετικά με το μουσείο. Αυτό μόνο, δεν ξέρω άλλες λεπτομέρειες.
 
To Μουσειο Φλιπερ παραμενει κλειστο απο τον περασμενο Δεκεμβρη.
Ξερει κανεις το λογο και αν θα ξαναλειτουργησει? (μετα και τοις πανδημιες και τα τοιαυτα)
Από γνωστό γνωστού ειχα μάθει ότι τα πράματα δεν δείχνανε καλά για την επαναλειτουργία του πολύ πριν τον κορονοιο.
Τι καλά δηλαδή, προσωπικά πιστεύω ότι δεν θα ξανανοίξει.
 
Έκανε το μπαμ τότε που άνοιξε και μάζεψε πολύ κόσμο. Έως πόσο θα ήταν κερδοφόρα μια τέτοια επιχείρηση το 2020; Eδώ δεν είμαστε Αμερική.
Η ταφόπλακα ακόμη και για πολλές άλλες επιχειρήσεις είναι ο ιός.
 
Προλαβαμε και το χαρηκαμε μερικοι το Gorgar στην φυσικη του μορφη μετα απο πολλα χρονια και οχι μονο το χαρηκαμε αλλα αφησαμε και μερικα πτωματα στο διαβα μας . :fafoutis:

Pinball εγω.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα