Pixel 001 - Οκτώβριος / Νοέμβριος / Δεκέμβριος 1983

AEON

Retromaniax Founder
Διαχειριστές
Joined
6 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.790
Αντιδράσεις
1.727
Σκανάρισμα: ambu_dare

Αριθμός σελίδων: 144

Μέγεθος Αρχείου: 35.1 ΜΒ

Ανάλυση: 100+dpi

Very Special Thanx: Maddog



To 1ο Τεύχος του Pixel αποτέλεσε μια ειδική έκδοση με listings του περιοδικού Computer για Όλους (κάτι ανάλογο που έκανε δηλαδή αρκετά αργότερα με το Pixel junior το ίδιο το Pixel όταν απέκτησε περιεχόμενο πιο..ποικίλης ύλης). Τhe rest is History... ;)
 
kati den paei kala me to link?
 
Διορθώθηκε :)
 
Θυμάμαι ότι είχε πέσει στα χέρια μου από ένα φίλο που το είχε πάρει για να γράψει τα listings στο Spectrum. Μου είχε κάνει εντύπωση η υφή του χαρτιού, καθόλου ποιοτικό, χοντρό και κιτρινωπό. Είχα σκεφτεί μα καλά ένα τέτοιο περιοδικό μπορεί να έχει μέλλον;

Με τα χρόνια κατάλαβα ότι δεν είναι το περιτύλιγμα αλλά το περιεχόμενο αυτό που μετράει. Άλλες εποχές, άλλες ηλικίες, άλλα ήθη, τι να πει κανείς. :)
 
Εγω περιμενω τον billy να σχολιασει το τευχος!!!

Εχτες παιδια ημουν στην κοσμαρα μου!!!

Ειχα μπροστα μου...ναι στην οθονη του PC μου

το τευχος του Pixel No 1 Δεν το πιστευα..Ολοκληρο το βραδυ

το αφιερωσα διαβαζωντας τις ιστορικες του σελιδες!!!

Και παλι ενα μεγαλο ευχαριστω στον ambu dare ο οποίος ειπε λιγα και εκανε τα μεγιστα!!!
 
...εγώ τι παραπάνω σχόλιο να κάνω, την στιγμή που ο φίλος μου ο Aeon μέσα σε τρείς γραμμές τα είπε όλα !!

...με τι άλλα λόγια να περιγράψει κανείς την γέννηση ενός θρύλου...; :D

Και πάλι ένα μεγάλο μπράβο στους ambu & Maddog. :)
 
Thanks man!!! Ta palia einai ta kalytera
 
Καλωσήρθες Ιάκωβε. :)

...το link βρίσκεται πάνω στην εικόνα του εξώφυλλου του περιοδικού, στο πρώτο post.
 
Δεν το ειχα προσεξει πιο νωρις...Thanks!
 
Sorry alla den vlepw link! To exofyllo den fainetai. Ftaine oi rithmiseis toy explorer?
 
Η εικόνα φένεται μιά χαρά και το λίνκ λειτουργεί. Ναί, κοίταξε τις ρυθμίσεις σου.
 
Γεια..

Εγω είμαι με firefox και δεν βλέπω ουτε λινκ ουτε εικόνα!

τα βγάλατε?
 
telamonas.stokos είπε:
Καλησπερα xc8 , εχουμε κανει μια ανακοινωση εδω
Παντως δεν θα αργησει η στιγμη που θα ειναι παλι διαθεσιμα :)

thanx a lot !! και με είχε πιασει ενας πανικός (κατι σαν στερητικό σύνδρομο) διότι τα ειχα κατεβάσει ΟΛΑ και απο βλακεία του backup (backup να σου τύχει) μου τα έσβησε (το άθλιο@!!!)

εν αναμονη λοιπόν του νέου σας διακομιστή (με το καλό)
 
Να σαι καλα φιλε :anim-cheers:
 
xc8 είπε:
thanx a lot !! και με είχε πιασει ενας πανικός (κατι σαν στερητικό σύνδρομο) διότι τα ειχα κατεβάσει ΟΛΑ και απο βλακεία του backup (backup να σου τύχει) μου τα έσβησε (το άθλιο@!!!)
α ρε chris τι σου μελε να πάθεις... κουράγιο φίλε..
 
To έχω παιδιά το πρώτο τεύχος...

Το είχα πάρει από το παζάρι πρίν αρκετά χρόνια.Απλά respect...
 
Πίσω
Μπλουζα