Pixel 019 - Φεβρουάριος 1986

Μεγάλε αυτός είσαι!!!!!!!

Συνέχισε την άψογη δουλειά!!!!

Ξύπνησέ μας όλες τις αναμνήσεις!!!!

Το τεύχος με την Amiga 1000!!!!!!!

Θυμάται κανείς το demo με τον κλόουν;
 
Ασφαλως φιλε μου αξεχαστο demo!!!! ;)

Σημειο αναφορας για την Amiga......

Πρεπει να το εχω και σε emulator θα το κοιταξω...... :)
 
Το τευχος αυτο το ειχα αγορασει απο το ψιλικατζιδικο της γειτονιας μου!!

Χε χε (Εχτες ηρθε ο μαγαζατορας συνταξιουχος πια και φιλος του πατερα μου στο σπιτι μας για καφε....Μου ελεγε...Θυμασε Γιωργο που ερχοσουνα στο μαγαζι με τα κοντα παντελονακια για να παρεις μικυ μαους?) χε χε χε

Οταν ειδα το εξωφυλλο πραγματικα επαθα σοκ....Γιατι ειδα ενα πανερι τις λαικης,επανω τα αγαπημενα μου micro και ταμπελες απο τιμες οπως στην λαικη.....Ειπα μεσα μου...Μπα κοιτα να δεις στην Αθηνα τα πουλανε χυμα οπως στην Ιαπωνια τα game & watch χα χα χα ωραια χρονια ρε παιδια

γεματα απλοτητα και αθωοτητα!! :D
 
Φίλε Akmakas αν το έχεις κάπου δώσε ένα link μια και το ψάχνω. Θυμάμαι όταν πήγαινα φροντιστήριο στην Αθήνα και πριν να πάω για μάθημα περνούσα από την Στουρνάρη και μια μέρα είδα ένα περίεργο μηχάνημα με έγχρωμο monitor να βρίσκεται σε μια βιτρίνα και να παίζει ένα περίεργο demo.

Μπροστά από τη βιτρίνα καμιά 20αριά geeks να έχουν πάθει παράκρουση. Μετά από λίγο καμιά 50αριά άτομα είχαν μαζευτεί και παραλληρούσαν. Ήρθε η αστυνομία μια και κάποιος νόμιζε ότι κάτι έχει γίνει και όταν οι αστυνομικοί έμαθαν τι συμβαίνει άρχισαν να κάνουν το σταυρό τους!!!!!!!!

Η πρώτη μέρα που η Α1000 είχε έρθει στην Ελλάδα. Ο καταστηματάρχης μας είπε ότι ήταν ένα pre-production sample από την ίδια την Amiga (πριν να αγοραστεί από τη CBM) και μάλλον επρόκειτο για κομμάτι που στο εσωτερικό της έφερε τις υπογραφές των designers!!!!!!

Αυτές ήταν εποχές. Αξέχαστες!!
 
Παιδιά μήπως υπάρχει πρόβλημα στο συγκεκριμένο αρχείο? Κατεβάζει μόνο 24mb και δεν ανοίγει ολόκληρο. Εκτός αν κάνω κάτι λάθος.....
 
Δεν κανεις καποιο λαθος - το αρχειο ειναι οντως 24.3 mbs ενω θα επρεπε να ειναι 64 mbs - ισως κατι εγινε λαθος κατα τη μεταφορα στο νεο server - θα το κοιταξουμε μεσα στο σ/κ και θα διορθωθει.
 
Παιδιά το πρόβλημα με το αρχείο παραμένει ακόμα.
 
Καλα που μας το θυμησες Γιωργο...μαλλον ξεχαστηκε να διορθωθει :(

Ο Τακης και ο Χρηστος εχουν το fullbackup οποτε καποιος αυριο θα ανεβασει τα χαμενα τευχη :)
 
Τα τσεκάρω όλα από την αρχή, οπότε ότι πρόβλημα και αν προκύψει θα το ποστάρω στο ανίστοιχο τεύχος φίλε Πάνο!
 
ΟΚ και αυτο απλα επισης με ελαφρως μεγαλυτερο μεγεθος
 
Πίσω
Μπλουζα