Pixel 047 - Σεπτέμβριος 1988

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.794
Αντιδράσεις
4.286
Σκανάρισμα: Iakovos

Αριθμός σελίδων: 142

Μέγεθος Αρχείου: 28.8 ΜΒ

Ανάλυση: 100 dpi

 
Επίκαιρο τεύχος, θα έλεγα...

Τα σέβη μου στον Ιάκωβο και στο Quality control team του GRM!!!

Ελπίζω και το δικό μου σκανάρισμα να έχει επάνω τη στάμπα Q.C. passed!!! :D
 
...καλά, απίθανο τεύχος !!

Είδα κάτι ειδησούλες, χάρμα: "Spectrum emulator για Amstrad" ("θα έχει πολύ γέλιο όταν κυκλοφορήσει" :D ). Eπίσης στο "Εδώ Λονδίνο", διάβασα νέα για την Anamartic (βλέπε avatar :D ), και έριξα γέλιο με τον "SUGAR-AΦΕΝΤΗ" :biglaugh:

Θα σταθώ λίγο και στο The Pawn, που εγκαινιάζει επίσημα την στήλη "Αdventure" στο Pixel. Mέσα στα επόμενα χρόνια, ο Αντρέας είναι στην ουσία αυτός που θα μυήσει στον κόσμο των adventures τους νεότερους Pixelάδες, και θα διευρύνει τις γνώσεις των παλιότερων. Με τον ενθουσιασμό του και τις φοβερές παρουσιάσεις του, σε συνδιασμό με το ότι το μέσο ελληνόπουλο είχε αρχίσει να έχει μεγαλύτερη ευχέρεια στην αγγλική γλώσσα, ο Αντρέας κατάφερε να δείξει το πραγματικό πρόσωπο των adventures: Δεν ήταν πλέον κάτι δυσπρόσιτο ή "ακαταλαβίστικο", αλλά κάτι απίστευτα διασκεδαστικό !!

Οσο για το Special Review του Λεκό πάνω στο φοβερό παιχνίδι του Bob Dinnerman, F/A-18 Interceptor, μπορώ να πω μετά βεβαιότητος ότι δεν υπάρχει fan των flight-sims που να μην έμεινε με ανοικτό το στόμα κοιτάζοντας τις απίθανες εικόνες - ειδικά απο τις εξωτερικές γωνίες, κάτι που ήταν πρωτόγνωρο για τα τότε δεδομένα !!

Οταν δύο χρόνια αργότερα αγόρασα μία Amiga, ήταν απο τα πρώτα παιχνίδια που αναζήτησα. (Δυστυχώς, "κόλλησα" μετά απο 5-6 αποστολές :D ).

Στην στήλη "arcade" έχουμε και το Pacmania !! Ενα πολύ καλό παιχνίδι - αυτή τη φορά ψευδοτρισδιάστατο - βασισμένο στην γνωστή φόρμουλα του Pacman.

Oλοι μας νομίζω πως απο την πρώτη στιγμή που το παίξαμε στα arcades, αρχίσαμε να μετράμε μέρες μέχρι να δούμε και το πολυπόθητο conversion... :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Επιστροφή στα σκαναρίσματα λοιπόν και στο μέγα Pixel project. Ένα μεγάλο ευχαριστώ στα παιδιά που ενεπλάκησαν ώστε να ξαναδούμε τεύχη μετά απο καιρό. :thumbup:

Όσον αφορά το mega review, θα συμφωνήσω απόλυτα με τα λεγόμενα του Billy καθώς πέρασα άπειρες ώρες πιλοτάροντας το F/A-18 Hornet του παιχνιδιού και χαζεύοντας τα γραφικά του γύρω τρισδιάστατου κόσμου. Το Interceptor ήταν το πρώτο Flight Sim που έπιασα στα χέρια μου με προσγείωση σε αεροπλανοφόρο και οι "τσαντίλες" κάθε φορά που δεν μου έφτανε ο διάδρομος είτε να απογειωθώ είτε να προσγειωθώ έδιναν κι έπαιρναν. Στην πορεία κατάλαβα οτι η προσγείωση ήταν απλούστερη αν κατέβαζες τον ειδικό γάντζο για να πιαστεί στο ειδικό έλασμα που έφερε το αεροπλανοφόρο και που στην ουσία φρέναρε το "θηρίο" ακαριαία :D
 
Εγώ πάντως άφηνα τις αποστολές, και προσπαθούσα να περάσω κάτω από την γέφυρα του San Fransisco. :D Συνήθως βέβαια δεν τα κατάφερνα. :D :D
 
Captain Kal είπε:
Εγώ πάντως άφηνα τις αποστολές, και προσπαθούσα να περάσω κάτω από την γέφυρα του San Fransisco. :D Συνήθως βέβαια δεν τα κατάφερνα. :D :D
Το είχα παλέψει κι εγώ άπειρες φορές! Τις περισσότερες έκανα κι εγώ ... μπάνιο βέβαια (μαζί με το αεροπλάνο :p )
 
Κeeper, χαίρομαι που είχες παίξει αυτό το θαυμάσιο παιχνίδι !! (με εξέπληξες μπορώ να πω, καθ' ότι δεν ήξερα ότι σου άρεσαν τα flight sims !!) :thumbup:

Oσο για τα σχόλια του Kal, τι άλλο να πω; Πραγματικά η αίσθηση του Ιnterceptor είναι απίστευτη, και σε κάνει να θέλεις συνεχώς να πραγματοποιείς ακροβατικά !! :D (Kάτω απο την γέφυρα Golden Gate, γύρω απο "Τον Βράχο" του Αλκατράζ, κλπ. H περιοχή του Σαν Φρανσίσκο είναι αγαπημένο "θέμα" του Dinnerman και στα άλλα του flight sims).
 
Στο πνέυμα των καιρών ...
 
Πίσω
Μπλουζα