Pixel 053 - Μάρτιος 1989

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.794
Αντιδράσεις
4.286
Σκανάρισμα: DINO

Αριθμός σελίδων: 120

Μέγεθος Αρχείου: 42,3 ΜΒ

Ανάλυση: 150 dpi

 
Ως αποτέλεσμα του παραπάνω σκαναρίσματος αφού ευχαριστήσω τον Dino για το upload προχωρώ στην τήρηση της δέσμευσης μου για το υπόλοιπο της ημέρας. (ζητώ την κατανόηση των mods απλά πρέπει να κρατήσω τον λόγο μου για τα σημερινά μου posts! )

Για σήμερα λοιπόν 05/08/08 και ΜΟΝΟ για σήμερα ισχύουν τα εξής...

Ο atari st είναι υπερυπολογιστής!


Πρόκειται για το ταβάνι των home micros!



Με την χρήση του η Nasa βρήκε νερό στον Άρη



O Jack Tramiel είναι ομορφάντρας.



To SOTB τρέχει καλύτερα στον st από την αμίγκα.



I love ΑΤΑRI.
 
Χε χε... Ο.Κ. Είμαστε κομπλέ! :D

Με κάλυψες!

Α! Και το απόγευμα στο chatbox, 20 φορές "ATARI ST RULES!"... :D
 
Dino, δεν έχω λόγια να σε ευχαριστήσω.Είσαι τέλειος!Να σε χαίρεται η φίλη σου-σύζυγος και φυσικά όλοι εμείς εδώ.
 
Μπράβο φίλε Dino - καλωσήρθες πλέον και επίσημα στο GRM scanning team (περιμένουμε και συνέχεια ασφαλώς !! :D ).

To τευχάκι είναι "αστέρι" !! Και μόνο το review του Falcon με τα αναγνωρίσιμα 3D γραφικά του Martin Kenwright, αποτελεί νοσταλγικό "σημείο αναφοράς" στους fans των εξομοιωτών πτήσης.

Ενδιαφέρον έχει και άλλο ένα θέμα για την πειρατεία, όπου διαβάζουμε για αρκετά γνωστά (και μη εξαιρετέα) ονόματα και βλέπουμε διάφορα επίσης γνωστά πρόσωπα.

Στα reviews υπάρχει το WEC Le Mans (υπέροχο στον amstrad, αν και οι εικόνες είναι απο τον ακατανόμαστο), το Mata Hari των Amstrad & ST, αλλά και το θαυμάσιο Zak Mc Kracken - αυτή τη φορά απο τον Λεκό και τον Γιωργάκη, και όχι απο τον Αντρέα - ο οποίος όμως παρουσιάζει το κορυφαίο Legend of the Sword: Πρόκειται για ένα παιχνίδι καμουφλαρισμένο με τον μανδύα ενός RPG, αλλά ουσιαστικά είναι adventure.

Mακάρι να είχαμε δεί την αρχική amstrad version !! (διαβάστε σχετικά).

Επίσης μία διαπίστωση: Σε κάποια απο τις εικόνες, φαίνεται πως η έκδοση που χρησιμοποιεί ο Αντρέας είναι η σπασμένη απο τους Bladerunners !!

Mάλλον την χρησιμοποίησε γιατί βαριόταν να ψάχνει την νουβέλλα κάθε φορά που κάνει load !! :D

Οσο για την στήλη του video review, εκεί έχουμε τον Πλανήτη των Πιθήκων, και τον Τελευταίο Αστρομαχητή. Τα σχόλια νομίζω ότι περιττεύουν !! :D
 
Ο Billy,ακομα και αν τον ξερω τοσο καιρο,συνεχιζει να ΜΕ ΕΚΠΛΗΣΣΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ!!!!

(σχεδον με εκνευριζει... :D )
 
...μα επίτηδες το κάνω, για να σε εκνευρίσω !! :diablotin:

( j/k :biglaugh: )
 
Γιούπι νέο σκανάρισμα! Ευχαριστουμε Dino! ... Ωραίο και το νέο layout με πλάγιο το pixel και αντανάκλαση... δείχνει ωραία... Keep on scanning team!
 
Να'στε καλά όλοι!

billy, το είχα υποσχεθεί και το'κανα... :boss:

Προσκυνώ την παρατηρητικότητά σου και τις γνώσεις σου! :worship:

Wally, χρώσταγα κάτι από τότε με τους δεινόσαυρους (Panini), θυμάσαι;

lester, χαίρομαι που σου έδωσα χαρά, φίλε! :)

Όσο για την 3D εμφάνιση, να'ναι καλά οι Mods...
 
billy είπε:
Legend of the Sword: Πρόκειται για ένα παιχνίδι καμουφλαρισμένο με τον μανδύα ενός RPG, αλλά ουσιαστικά είναι adventure.
Το Legend Of The Sword ειναι ισως το πιο ομορφο text/graphics adventure που επαιξα ποτε στον ST. Kαι εχει καταπληκτικα γραφικα (και μοιαζουν σαν να ειναι παρμενα απο novel book) και ισως την καταπληκτικοτερη θεματολογια, με trolls, καστρα, τουνελ, leprechauns, evil wizard, και την καταπληκτικη δυνατοτητα να παιρνετε τον ρολο κατα βουληση του καθε ενος μελους της ομαδος (χρησιμο εφοσον καθε μελος εχει διαφορετικες δυνατοτητες και διαφορετικο inventory - αλλα με απλουστατο τροπο και οχι με το στυλ των RPG's).

DINO, υποκλιση και respect για την καταπληκτικη δουλεια σου!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Phil, τα είπες όλα !! :thumbup:

Σίγουρα είναι ένα παιχνίδι που κάθε adventurάς επιβάλλεται να παίξει !!
 
Σε ευχαριστώ phil_vr! :)

Μου δίνετε κουράγιο να συνεχίσω...
 
Ρε DINO τι avatar ειν' τούτο ;;;
 
teaser! :D (Κι απ'ότι βλέπω, έπιασε!)

Απλά, πειραματίζομαι!

Δεν ετοιμάζω κάτι, άνευ αδείας... don't worry! :D
 
Χε χε!! Μέσα!

Κοίτα να δεις! To δικό μου avatar, του έκανε εντύπωση και όχι το δικό σου!!! :D

Κορυφαίο btw!!!!
 
...πάντως εγώ σίγουρα δεν θα έλεγα όχι σε μία τέτοια ιδέα !!

Να υπάρχουν π.χ. όλα τα υπέροχα reviews ("GRMviews" :D ), που έχω διαβάσει κατά καιρούς απο μέλη του GRM, μαζεμένα σε ένα "περιοδικό" !!
 
Σε ένα ;

Bγάζουν και παραπάνω έχω την εντύπωση,μαζί με κάποια ακόμη άρθρα....
 
Πίσω
Μπλουζα