Pixel 056 - Ιούνιος 1989

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.794
Αντιδράσεις
4.286
Σκανάρισμα: Billy

Αριθμός σελίδων: 112

Μέγεθος Αρχείου: 30.6 ΜΒ

Ανάλυση: 100dpi

 
Αξίζουν πολλά μπράβο και συγχαρητήρια, στα παιδιά που σκανάρουν!

Όποιος δεν έχει σκανάρει ολόκληρο τεύχος, δε μπορεί να καταλάβει τι μανίκι είναι ένα σωστό σκανάρισμα!!!

Να είσαι καλά billy!

:thanx2:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
DINO είπε:
Αξίζουν πολλά μπράβο και συγχαρητήρια, στα παιδιά που σκανάρουν!Όποιος δεν έχει σκανάρει ολόκληρο τεύχος, δε μπορεί να καταλάβει τι μανίκι είναι ένα σωστό σκανάρισμα!!!

Να είσαι καλά billy!

:thanx2:
Eυχαριστώ και πάλι Dino. Το σκανάρισμα είναι όντως ζόρικη υπόθεση, ειδικά αν 9 στις 10 το περιοδικό "γλυστράει" απο τη θέση του !! :D

Πάμε στα σχόλια τώρα...

...άλλο ένα φοβερό τεύχος !!

Τι να πρωτοαναφέρουμε... sampler για ST, sci-fi διήγημα, η επική τριλογία του Πόλεμου των Αστρων στην βιντεο-παρουσίαση, και μία ειδησούλα για ένα "σπιτικό coin-op" στην σελίδα 20. Καλό μηχανάκι φαίνεται... άραγε θα πιάσει στην αγορά; :D

Πάνω απ' όλα φυσικά, έχουμε πολλά και καλά games !!

Φάτσα-κάρτα στα reviews, η οθόνη απο το Skweek σε amstrad. Υπέροχο, πολύχρωμο παιχνίδι, απόλυτα ταιριαστό με την φανταστική παλέττα του αγαπημένου μας cpc. To Rex είναι άλλο ένα παιχνίδι που "λέει" (εξαιρετικό και στον spectrum). Eπίσης έχουμε το πολύ διασκεδαστικό Zany Golf και το Powerplay, ένα παιχνίδι που έκανε "θραύση" στην Ελλάδα, λόγω της πολύ καλής προσαρμογής του στην γλώσσα μας. Οσο για το τρίτο μέρος του Renegade, προσωπικά δεν μπορώ να πω ότι με εντυπωσίασε. Μεγάλη χαμένη ευκαιρία να κλείσει η τριλογία το ίδιο "επικά" όπως ξεκίνησε...

Δύο ακόμα τίτλοι στους οποίος αξίζει να σταθούμε είναι η συνέχεια του Gnome Ranger που παρουσιάζει ο "μαίτρ" Ανδρέας, καθώς και το Heroes of the Lance.

To τελευταίο είναι ένα υβρίδιο action παιχνιδιού με κάποια στοιχεία rpg, το οποίο προσωπικά δεν πίστευα ότι θα έβλεπα σε special review, μιά και το είχαν "ψιλο-θάψει" σε παλιότερη αναφορά (πάλι ο Γιώργος αν θυμάμαι καλά !! :D ).

Τέλος, στις παρουσιάσεις παιχνιδιών με μία ματιά, υπάρχει και το Singletικό War in Middle Earth, που πραγματικά θα άξιζε full-review. (σημειώστε πως τις 16-bit εκδόσεις δούλεψε ο πολύς "Goblin" Bob Clardy).

Και μία παρατήρηση: Μάλλον λόγω κακής συννενόησης, ο Δημήτρης Ασημακόπουλος και ο Λεκό παρουσιάσαν το Shoot-out ταυτόχρονα με την στήλη "με μία ματιά" (την οποία έχω την εντύπωση ότι επειμελείτο ο γνωστός σπεκτρουμάς Κώστας Βασιλάκης). Eχει πλάκα η διαφορά της βαθμολογίας και τα σχόλια !! :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ billy ειδικά και γενικά στα παιδιά που σκανάρουν. Υπήρξα φανατικός οπαδός του PIXEL τα χρόνια πέριξ του 89. Ίσως ανακαλύψω κι εγώ τεύχη κάποια στιγμή στο πατάρι του πατρικού μου όταν πείσω την μάνα μου να το αδειάσουμε!

Πάντα θυμάμαι που μου έτρεχαν τα σάλια με την στήλη των arcades και τις λιποθυμικές τάσεις στο μαγαζί Computer για όλους την Καλλιθέα όταν πηγαίνοντας πακέτο με το Pixel για παιχνίδια στον 6128 έπεφτα πάντα πάνω σε μια Amiga (που εννοείται αργότερα πήρα)

Τα λέμε παιδιά και πάλι μπράβο
 
ευχαριστω φιλε μου να σαι καλα
 
Παιδια τα thanx στον Billy και στα εκαστοτε παιδια που μας προσφερουν τετοια δωρα
 
Billαρε για άλλη μία φορά εύγε.

Οι αναμνήσεις κοντεύουν να μας πνίξουν και αυτό είναι πάντοτε καλό!!!!!!
 
Pooky είπε:
Οι αναμνήσεις κοντεύουν να μας πνίξουν και αυτό είναι πάντοτε καλό!!!!!!
Γιώργο,δυστυχώς έχει και την κακή του πλευρά,αλλά δεν είναι της παρούσης αυτό.Ας την αφήσουμε για άλλη φορά τη συζήτηση αυτή...
 
Eυχαριστώ και πάλι όλους σας !! :)

Εν αναμνονή του Dino τώρα, που σύντομα σχεδιάζει να "ρεφάρει"... :D
 
Χε χε χε!!! Τα ρέστα μου! :D
 
"Tα βλέπω" !! :biglaugh:
 
"Ντούκου!" :biglaugh:

Ο ορισμός του OffTopic!!! :D :D:D
 
χαχα !! έχεις δίκιο, "σκίσαμε" και πάλι !! :biglaugh:

(σταματάω εδώ. :D )
 
Μπράβο ρε παιδιά... Εύγε Billy !!!
 
Εχω παθει σοκ ολες οι αναμνησεις μαζεμενες το τευχος δεν το εχω οπως και αρκετα του 1988 και 1989 λογο στρατου, η ημερομηνια του τευχους ειναι καθοριστικη για εμενα διοτι απολυθηκα απο τα ελληνικα στρατα !!!!
 
Να σου ευχηθω καλος πολιτης (εστω και με 20 χρονια καθυστερηση!) μπουαχαχαχα
 
μπράβο φίλε μου.. παλιός και εγώ στο home computing (spectrum - c64 - atari st - amiga, και καταντήσαμε με τα pcιά.....) ΕΡΩΤΗΣΗ : Ποιό είναι το τευχος που έχει αρθρο και φωτο για την σύλληψη της κυρίας που εχει ακόμη το "εγκεφαλος computer" στα εξαρχεια? Περιμένω απαντήσεις..
 
Kαλησπέρα !!

Το "επίμαχο" τεύχος είναι το νούμερο 53.

Το είχε σκανάρει πριν κάποιο καιρό ο φίλος Dino. :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εισαι μεγάλος... Ευχαριστώ πάρα πολύ!! Παω να το τσεκάρω.... :)
 
Πίσω
Μπλουζα