Pixel 066 - Mάϊος 1990

Επαγγελματικη δουλεια οπως παντα! ;)

Αντε, ακομα ενα Pixel πιο κοντα στο στοχο...
 
Billy εισαι Αψογος !!!! αυτο το τευχος εχει special review το it came from the desert παιχνιδαρα! Thanks!
 
Μπράβο billy!!!

Έχοντας ύπόψη τα αυξημένα καθήκοντα που έχουμε αυτόν τον καιρό, ;) σου αξίζουν συγχαρητήρια (ούτως ή άλλως)...

:thanx2:
 
billy,the second coming !

Άψογος και πάλι,thanks !
 
Xαίρομαι που το απολαμβάνετε !! :D

Πρόκειται για τευχάρα ασφαλώς - με το It came from the Desert για special review, όπως είπε και ο Vagosta. :thumbup: (για μένα, ίσως η καλύτερη στιγμή της Cinemaware).

Εχω και σπέσιαλ ρετρο-ανάμνηση: To τεύχος το είχα αγοράσει καθ' οδόν προς το σινεμά, όπου έπαιζε το Star Trek 5: The Final Frontier. Δεν σας κρύβω ότι με το ζόρι κρατιόμουν μέχρι να έρθει το διάλειμμα, για να αρχίσω την ανάγνωση !! Και όταν ξεκινάς να διαβάζεις για το It Came from the Desert, είναι δύσκολο να σταματήσεις. (δεν αντιλήφθηκα καν το "πιάνο" για το β' μέρος της ταινίας. Το περιοδικό το παράτησα αναγκαστικά όταν έκλεισαν τελικά τα φώτα... :biglaugh: ).

Kαι οι υπόλοιπες παρουσιάσεις φυσικά δεν πάνε πίσω. Το γλέντι ξεκινάει ήδη απο τα previews, με hits όπως το Midnight Resistance, το Crack Down και το Golden Axe και συνεχίζεται με παρουσιάσεις παιχνιδιών σαν το Retrograde του commodore και το Rings of Medusa, ενώ πολύ καλό είναι και το αφιέρωμα σε διάφορα αντιπροσωπευτικά shmups.

Στην στήλη adventure, ο "μαίτρ" παρουσιάζει την διασκευή της Level 9 του αυθεντικού adventure των Crowther & Woods. Ενα review ιστορικής αξίας !!

Στα γεγονότα-φήμες-σχόλια, κάνει "μπαμ" η αναφορά στον STe. Μην παραλείψετε να το διαβάσετε για να δείτε "τι πήγε στραβά" με το μηχανάκι αυτό... :D :D :D
 
Για άλλη μία φορά, εύγε Μανώλη!!!!!!
 
Thanks Τζωρτζ !! :)
 
ένα από τα πολύ αγαπημένα μου τεύχη που δυστυχώς χάθηκε και αυτό μαζί με όλα τα δεκάδες που είχα... χίλια ευχαριστώ και απο εμένα ΑΕΟΝ
 
Βροχή τα νέα Pixel και αυτό μας κάνει να χαιρόμαστε, γι άλλη μια φορά THANKS Billy
 
το θυμάμαι αυτό το τεύχος...ευχαριστώ και πάλι φίλε μου!
 
Ποναει η καρδια μου πραγματικα να βλεπω τα τευχη που ειχα (1989-1992) σε αριστη κατασταση και δυστηχως πεταχτηκαν.. :(

Billy, χιλια ευχαριστω φιλε μου..
 
Το θυμάμαι πολύ καλά αυτό το τεύχος! Είχα διαβάσει το review για το atari lynx και είχα ξετρελαθεί! Άρχισα να μαζεύω χρήματα από χαρτζιλίκια για να το πάρω μόλις μπορέσω αλλά μέχρι να τα καταφέρω είχε βγει το sega gamegear και πήρα εκείνο τελικά! :p

:thanx2:
 
Σας ευχαριστώ όλους για τα καλά λόγια !! ...σε μερικές εβδομάδες, φιλοδοξώ να έχω έτοιμο άλλο ένα τεύχος. :headbangdude:
 
Μπράβο μπραβο μπραβο... billy. Ήταν ένα από τα τεύχη που κατείχα. Η χρυσή εποχή του Pixel και των Home micros. Ένα από τα καλυτερα τεύχη ever!
 
Να' σαι καλά arc. :)
 
Πίσω
Μπλουζα