Pixel 067 - Ιούνιος 1990

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.794
Αντιδράσεις
4.282
Σκανάρισμα: Iakovos

Αριθμός σελίδων: 132

Μέγεθος Αρχείου: 53.3 ΜΒ

Ανάλυση: 100 dpi

 
Φοβερό το εν λογω τευχος!! :headbangdude:
 
Πράγματι, ιδιαίτερα νοσταλγικό καθώς αναφέρεται και στο Μουντιάλ του 1990!

Πω πω... Πάνε κοντά 20 χρόνια από τότε!!! 20!!!

Larry 3, Kick Off 2 και Midwinter, τα highlights!!! :headbangdude:

Thanks!!! :)
 
Πέρασαν 18 χρόνια από τότε...σαν νεράκι...

Ευχαριστώ που μοιράστηκες μαζί μας τον κόπο σου!
 
Midwinter Τι παιχνιδάρα. Άντε για να μάθουν οι νεώτερες γενιές από που ξεκίνησαν τα sandbox games. :D (Και από το Elite φυσικά :D . Και όχι από το GTA 3.)
 
...αχ αυτό το Midwinter !! :D

O Singleton (εξπέρ στα παιχνίδια με έλεγχο πολλών χαρακτήρων), σε μία απο τις καλύτερες στιγμές του !!

Μου είχε κάνει εντύπωση όχι μόνο το concept, τα φοβερά γραφικά και το απίστευτο μέγεθος του νησιού (όλο σε 3D), αλλά και ο στερεοφωνικός ήχος, που σε βοηθούσε να καταλάβεις απο που σε πλησιάζει ο επόμενος αντίπαλός σου...

Βέβαια το παιχνίδι δεν είναι κάτι το εύκολο - τουλάχιστον μέχρι να μαζέψετε αρκετούς χαρακτήρες. Στην αρχή ειδικά, όπου "πετάει" πάντα τον Stark δίπλα σε μία εχθρική διμοιρία οχημάτων, θα σας δυσκολέψει αρκετά καθώς θα προσπαθείτε να αποφύγετε τους πυραύλους που σκάνε δεξιά και αριστερά...

Αξίζει όμως να το παλέψετε !!

Στα υπόλοιπα games γίνεται πραγματικά χαμός, ξεκινώντας κατ' ευθείαν απο τα "προσεχώς" στο Software Flash !!

Για τι να πρωτοπούμε; Για το Speedball 2; ,για το Stormlord 2; ,για το Spherical; ή μήπως για το πολύ διασκεδαστικό Jumping Jack Son; (το οποίο είδαμε σε παρουσίαση και στο "Computer Games").

Στα κανονικά reviews πάντως, έχει το Warhead του Glyn Williams !! Oσοι το είχαν παίξει, σίγουρα θα θυμούνται τον παρανοϊκό Berzerker (o οποίος αργότερα επέστρεψε για να μας ταλαιπωρήσει και στο Mantis).

Διαβάζοντας το review του Hammerfist (απο τον Theo Develegas) και βλέποντας την όμορφη κεντρική εικόνα, έσπευσα να το προμηθευτώ στον amstrad, αλλά μου προέκυψε port του ακατανόμαστου !! :( (αχ-βαχ).

Αξιόλογα παιχνίδια είναι ασφαλώς και τα Xenomorph & Infestation, ενώ στα arcades, κυριαρχεί το εθιστικότατο Toki !! :thumbup:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
σε μία εχθρική διμοιρία οχημάτων, θα σας δυσκολέψει αρκετά καθώς θα προσπαθείτε να αποφύγετε τους πυραύλους που σκάνε δεξιά και αριστερά...
Εάν αρχίσεις να κάνεις γύρους , γύρω από τον εαυτό σου, χάνει το λοκάρισμα π πύραυλος. Και στην αρχή ο Stark πρέπει να την κάνει με ελαφρά πηδηματάκια, γιατί δεν αντέχει πολύ στην μάχη πεζός. :D
 
...αυτό με τους "γύρους" πρέπει να το δοκιμάσω !! :thumbup:

Για το ότι πρέπει να "την κάνει" ο Stark, συμφωνώ και εγώ. Είναι η καλύτερη λύση. Ακόμα και αν βρεθείς δίπλα σε κάποιο δέντρο για να σκαρφαλώσεις, όλο και κάποιος πύραυλος θα σε ρίξει... :D
 
Το πρωτο μου τευχος. Το ειχα αγορασει μονο και μονο για να δω πως παιζεται το Λαρρυ 3 που μου ειχαν γραψει. Και απο κει κολλησα.... :)

To Midwinter αποτελει ακομα απωθημενο. Δεν το παλευω με τιποτα
 
Εποχές χαμένες στη λήθη του χρόνου. Δεκαεννιά χρόνια πριν. Τι να πω, η ανατριχίλα είναι δεδομένη. Τότε τα reviews των παιχνιδιών γινόταν στα γραφεία του Pixel, κρατούσαμε σημειώσεις και η κειμενοποίηση στο σπίτι, σε PC με το...Volkswriter σε DOS. Προσπαθούσαμε να είμαστε αντικειμενικοί όμως σίγουρα κάποια παιχνίδια είχαν εταιρικό σπόνσορα και χρειαζόταν πιο ευνοϊκό σκορ.
 
Πίσω
Μπλουζα