Pixel 073 - Ιανουαριος 1991

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.853
Αντιδράσεις
3.778
Σκανάρισμα: Aardvark

Αριθμός σελίδων:

Μέγεθος Αρχείου: 52.3 ΜΒ

 
Το πρώτο Pixel που πήρα όταν είχα φρέσκια στα χέρια μου την Amiga 500. Χριστούγεννα του 1990 και το νέο μου micro είχε συνοδευτεί από αυτό το τεύχος.

Χίλια ευχαριστώ, ως συνήθως θα αφήσω το Billy να κάνει εκτενή περιγραφή.

BTW Wally άπαιχτη περιγραφή στα news!
 
P.S. Guys με Opera δεν κατεβαίνει αντί αυτού ανοίγει παράθυρο με αλαμπουρνέζικα.

Τσεκάρω με ΙΕ.
 
Ταχυπαλμια, αναστεναγμοι κλπ...

Το Walt Disney Animation ηταν μια μεγαλη παιδικη ονειρωξη (η οποια εμεινε για παντα στο επιπεδο της φαντασιωσης).

Εντωμεταξυ αντιλαμβανομαι τωρα οτι οσες επικεφαλιδες δεν ειχαν να κανουν με παιχνιδια μου ηταν εντελως αορατοι: Τωρα μολις βλεπω αναφορα σε Erasable CDs απο τον Ιανουαριο του 1991, παροτι εγω χρησιμοποιησα πρωτη φορα το 2002 :Ρ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Φοβερο τευχος! operation stealth,venus ,bat θείκοι τιτλοι!!
 
Σε ευχαριστούμε και πάλι! Μήπως το τεύχος 69 είναι στα προσεχή σου πλάνα; Νομίζω πως αυτό ήταν που περιείχε review του Kick Off 2. Γύρω-γύρω το φέρνεις! :)
 
Χαχα, σελίδα 16, αναφορά στο καινούριο adventure της Lucas, "The mystery of the monkey island"!

Θενκς Aardvark!
 
Και walkthrough για το Snoopy and the peanuts από τον Θεόδωρο Δεβελεγκα...
 
Εύγε Aardvark - έχεις αρχίσει και "σαρώνεις" (κυριολεκτικά και μεταφορικά :D )

Kαλό το αφιέρωμα στα "κλασσικά" handhelds, ενώ όπως πάντα δεν λείπουν και οι παρουσιάσεις κορυφαίων παιχνιδιών σαν το PowerMonger (η "επιστροφή" του Molyneux - δεν υπάρχει strategy-fan που να μην το έχει παίξει), το αρκετά βατό Venus the Flytrap με τα φανταστικά χρώματα και "ντεγκραντέ" στο background (amiga είν' αυτή !!), αλλά και τα Operation Stealth, BAT, και UNREAL.

Τέλος, οι commodorάδες, ας ρίξουν μία ματιά στο πολύ όμορφο Creatures !!
 
Είχα το ΒΑΤ σε 6128 και μέχρι να καταλάβω πώς να το παίξω είχα παλαβωσει.Οταν ομως το καταλαβα το ελιωσα μεχρι και την δευτερη πλευρα απο την πρωτη δισκεττα. Μετα τα γαλλικα μου δεν ηταν τοσο καλα και δεν καταλαβαινα τι γινοταν. Παντως οι σκηνες που ειχες το πιστολι με τον αντιπαλο σε1 ον 1 ηταν το κατι αλλο...
 
Ευχαριστώ πολύ! Ήταν το πρώτο περιοδικό που απέκτησα (μου είχαν αγοράσει οι γονείς μου δηλαδή...). Πέμπτη δημοτικού πήγαινα, θυμάμαι και από ποιο περίπτερο το είχα πάρει :)
 
Rakeesh είπε:
Εντωμεταξυ αντιλαμβανομαι τωρα οτι οσες επικεφαλιδες δεν ειχαν να κανουν με παιχνιδια μου ηταν εντελως αορατοι...
Πόσο δίκιο έχεις!!

Ευχαριστούμε Aardvark!!!
 
Α τωρα που το θυμηθηκα. Στη στηλη 'Γεγονοτα-Φημες-Σχολια' υπαρχει ενα trivia για την ταινια Robocop 2. Τη σκηνη που περιγραφει ομως ποτε δεν μπορουσα να τη θυμηθω. Ειδικα τωρα που ειδα την ταινια μολις χτες ειμαι σιγουρος οτι δεν υπαρχει. Το εχει παρατηρησει κανενας;
 
Πίσω
Μπλουζα