Pixel 078 - Ιούνιος 1991

manos426f είπε:
Παιδιά,μόνο εγώ όταν κλικάρω πάνω του δε μπορώ να το κατεβάσω ;;;(με Opera browser...)
Δεξι κλικ στην εικονα και

-save linked content (με προλαβε ο Wally )

ή/και

- save to download folder.
 
Τhanks ρε παίδες,τώρα κάνω τα...πρώτα συστηματικά βήματα με Opera :)
 
Θυμάμαι εκείνη την εποχή είχα έναν συμμαθητή στα... Αγγλικά, με τον οποίο συζητούσαμε τα reviews, και αποκαλούσε το Supremacy "Σουπερμάκυ". Μάλλον το συγκεκριμένο φροντιστήριο δεν έκανε ιδιαιτέρως καλή δουλειά... :)

Επίσης, σχετικά με τις προσβολές του Monkey Island στο Adventure SOS, να πούμε ότι είναι από τις λίγες φορές που ο Τσουρινάκης πιάνεται "αδιάβαστος" καθώς δεν ξέρει την απάντηση στην 17η προσβολή. Διορθώνει όμως την κατάσταση στο επόμενο τεύχος.

Τέλος, να πούμε ότι είναι το τελευταίο τεύχος που ο Τσουρινάκης έχει το περίγραμμα με τα τουβλάκια στα reviews και στο SOS, με το οποίο εγώ προσωπικά γνώρισα και αγάπησα τα άρθρα του...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οντως ο Τσουρινακης (οπως και αλλοι) ηταν πολλες φορες αδιαβαστος. Αλλα αυτο ηταν το στοιχειο που με εκανε να τη βρισκω τρελά στα adventures και στη στηλη του συγκεκριμενα: ηταν interactive και ειχε το δικο του κοινο. Αν εκανε ενα λαθος τη μια φορα, την επομενη το διορθωνε, η του απαντουσε ενας αναγνωστης, και ετσι δημιουργουσε μια Knowledge base.

Ηταν παμπολλες οι φορες που ψηνομουν να του γραψω γραμμα με κατι που ανακαλυψα ή ηθελα να συμπληρωσω ή να διορθωσω σε κατι που εγραφε. Τελικα δεν το εκανα ποτε :Ρ
 
Φίλε Rakeesh, ίσως σε ενδιαφέρει αυτό:

tsourinakis_1990.jpg
 
Nτοκουμεντο,ωραιο.
 
Πράγματι φοβερό ντοκουμέντο !! Thanks for sharing, agou. :thumbup:

Ναί ο Τσουρινάκης υπήρχε πιθανότητα να κολλήσει (αν και πολύ αραιά) σε κάποια σημεία στα adventures, όμως υποθέτω ότι αυτό γινόταν λόγω φόρτου εργασίας (αρκετές φορές έπαιζε πολλά adventures ταυτόχρονα), αλλά συνήθως σε επόμενα τεύχη είχε "ξεκολλήσει" - όπως αναφέρθηκε (και όπως ήταν και το αναμενόμενο απο τον "μαίτρ" του είδους :) ).

Χαρακτηριστικά θυμάμαι στο review του Star Trek (25th anniv.) που έγραφε ότι δεν μπορούσε να πιάσει 100% σκορ, ενώ εγώ το είχα καταφέρει όταν oλοκλήρωσα το παιχνίδι σε ένα και μοναδικό playthrough, και βέβαια αισθανόμουν πολύ περήφανος... :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα