Pixel 078 - Ιούνιος 1991

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.785
Αντιδράσεις
4.254
Σκανάρισμα: bspus

Αριθμός σελίδων: 119

Μέγεθος Αρχείου: 58.1 ΜΒ

 
Ωραιο τευχακι με την προχωρημενη για την εποχη του τεχνολογια Virtual Reality.

Το διαβαζε ο 3χρονος τοτε Aardvarkακος το τευχακι και φανταζε με το μυαλο του ταξιδια εξωτικα ως την Jamaica ,μαχες με δρακους και νιντζα και ολα αυτα φορωντας ενα κρανος.

Ονειρο ηταν και παει... :(

Το ιδιο να συμβει με το Natal και τα Motion sensing Κοντρολια.

Την καταρα μου να εχουν.
icon9.gif
 
Χαχαχα! Εσενα εψαχνα χτες το βραδυ που μας εστειλε το link o bspus, να σου στειλω teaser :)
 
Το εχω το τευχος και το εχω κορνιζαρει μαλιστα. :p
 
*Πολύ* καλό τευχάκιον με θέμα την VR όπως επεσήμανε και ο φίλος Aardvark. Μπράβο στον φίλο bspus :thumbup:

Στο τεύχος περιλαμβάνονται και παρουσιάσεις ορισμένων πολύ ωραίων παιχνιδιών βεβαίως-βεβαίως: Armour-Geddon της Psygnosis, Navy Seals, ένα πολύ καλό conversion του Super Monaco GP απο τα ηλεκτρονικά (με φοβερή αισθηση ταχύτητας), και το Hunt for Red October (όχι το simulation αυτή τη φορά).

Στο Special Review έχουμε το Supremacy των γνωστών απο την πολύ καλή τους δουλειά σε Amstrad & Spectrum, David Perry & Nick Bruty - ένα εξαιρετικά ενδιαφέρον παιχνίδι στρατηγικής που διαθέτει και αρκετές όμορφες στατικές οθόνες. Οσο για την εισαγωγική μουσική του Jeroen Tel, έχει μείνει "χαραγμένη" στις καρδιές των απανταχού κομμοντοράδων - είτε αυτοί είχαν τον 64άρη, είτε την amiga.

Απο adventure έχουμε την πρώτη παρουσίαση παιχνιδιού με το νέο παραθυρικό σύστημα χειρισμού της Magnetic Scrolls. Το όνομα αυτού: Wonderland. Ενα adventure που "ζωντανεύει" τις περιπέτειες της Αλίκης στην οθόνη του υπολογιστή μας.

Στις αρχικές σελίδες υπάρχουν και κάποιες αρκετά ενδιαφέρουσες ειδησούλες (και μία σχετική με "ίντριγκες" για μία ακόμα φορά, στην σελίδα 22 :diablotin: )
 
Το τευχος αυτο το ειχα παρει οταν ειχαμε παει οικογενειακως με την ξαδελφη μου σε κινεζικο εστιατοριο. Ηταν η πρωτη φορα που πηγα σε τετοιο. Το ξεφυλλιζα ενω ετρωγα παπια με ανανά και φύλλα μπαμπού.

Επισης το τευχος αυτο το εχω λιωσει κυριολεκτικα γιατι ηταν θησαυρος: Ο Τσουρινακης δημοσιευε τις λυσεις των γριφων του Conquests of Camelot καθως και τις προσβολες του Monkey Island!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τι μου θυμησες...

Το μηχανμα virtual reality του εξωφυλλου το ειχα προλαβει σε ενα εμπορικο κεντρο οταν σπουδαζα στην Αγγλια και μου εχει κατσει απο τοτε καθως ειχαμε παει εκδρομουλα απο το Plymouth στο Λονδινο και τελικα δεν μπηκα ποτε γιατι ειχε τοοοοσο πολυ κοσμο που περιμενε να μπει εκει και δεν ειχα προλαβει γιατι επρεπε να φυγουμε... :(

Νομιζω οτι καποτε το ειχε το Village στο Μαρουσι (ισως καλυτερο μοντελο γιατι το θυμαμαι καπως αργοτερα) αλλα και παλι δεν το ειχα προλαβει ουτε εκει λογω του οτι δουλευα στο εξωτερικο, Γκρρρρ!!!
 
Τυχερός είσαι τελικά, αυτά τα πρώτα VR αποδείχτηκαν τόσο μούφα που θα έκλαιγες τα λεφτά σου αν είχες μπει. ;)

EDIT: ευχαριστούμε bspus!!!
 
Thanks a lot bspus!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
ευχαριστώ φίλε bsbus
 
You're welcome guys!

Μεσα στις επομενες βδομαδες θα ακολουθησουν κι αλλα.

Δυστυχως ο σκανερ στον οποιο το εκανα εχει τα μαυρα του τα χαλια. Το τζαμι εχει παρει χρωμα σε ενα μεγαλο κομματι στο κεντρο και αλλοιωνει τα χρωματα. Αυτο φαινεται περισσοτερο στις σκουρες φωτογραφιες, οπως στο εξωφυλλο. Ευτυχως δεν επηρεαζει το κειμενο.
 
Ωραίος!!! :thumbup:

Άλλο ένα τεύχος περνά στην αθανασία!!!
 
Παιδιά,μόνο εγώ όταν κλικάρω πάνω του δε μπορώ να το κατεβάσω ;;;

(με Opera browser...)
 
Εγώ δεν έχω πρόβλημα Μάνο (Firefox).
 
Mε Firefox κι εγώ δεν είχα προβλήματα Άλκη σε ανάλογα αρχεία,αλλά τον ξαπόστειλα οριστικά τον browser αυτό,από την ώρα που έβαλα την -τραγική- 3.5 έκδοση κι αφού γίνανε όλα άνω κάτω,με αποτέλεσμα να χάσω πολύ σημαντικά bookmarks...
 
Δεξι κλικ και Save Linked Content As
 
Πίσω
Μπλουζα