Pixel 082 - Νοέμβριος 1991

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.785
Αντιδράσεις
4.264
Σκανάρισμα: bspus (εξώφυλλο Aardvark)

Αριθμός σελίδων: 132

Μέγεθος Αρχείου: 47 ΜΒ

 
Απο εξωφυλλο σκιζει!!
 
Γιά μία ακόμη φορά ο bspus δίνει ρέστα... :headbang:

Κορυφαίο τευχάκι με σπέσιαλ-αφιέρωμα του Λεκό: μία (φανταστική) νύχτα με τον Λάρρυ στην Αθήνα !! :D

Ακόμη έχουμε το 5ο μέρος του Λάρρυ σε review του Ανδρέα, καθώς επίσης και παρουσιάσεις παιχνιδιών όπως τα Nebulus 2, R-Type 2, αλλά και το Blade Warrior !!

Στο special review δεσπόζει ο Sonic - το "killer app" παιχνίδι του MegaDrive.

Πολλοί απο εμάς δεν πιστεύαμε στα μάτια μας βλέποντας το demo να τρέχει στις βιτρίνες των μαγαζιών στη Στουρνάρη.

Σύντομα, η γρήγορη κίνηση του Sonic άρχισε να βρίσκει μιμητές και σε computer games (θυμηθείτε π.χ. το τρέξιμο του James Pond στο "Robocod" όταν κατέβαινε τις σκάλες του κάστρου), ώστε να γλυκαθούμε λιγάκι και εμείς οι computer users !!

Eπίσης διαβάστε το Play the Game του πολύ καλού Night Shift, αλλά και το θεματάκι περί Incentive/Dimension/Superscape.

To τεύχος κλείνει κλασσικά, με ευθυμογράφημα του Δ. Γαζήλα. :thumbup:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αγαπημενο τευχος ,μπραβο Bspus για τον κοπο σου. :thumbup:
 
Το τευχάκι είναι απολαυστικό...

Two thumbs up!!! :thumbup: :thumbup:
 
Να στε καλα!

Θυμαμαι το αρθρο με το Larry οταν το πρωτοδιαβασα. Καθως δεν ημουν ποτε adventuraς και δεν ειχα παιξει κανενα Larry ξεκινησα να διαβαζω το αρθρο πιστευοντας οτι προκειται για πραγματικη συνεντευξη :eek: . Δεν ειχα ξαναδει και ποτε ψευτικη συνεντευξη οποτε το concept μου ηταν αγνωστο.

Βεβαια σχετικα γρηγορα καταλαβα τι παιζει
 
Ευχαριστώ πολύ!!!
 
την ευχή μας νά'χεις!

τώρα θα το διαβάσω με την ησυχία μου γιατί τότε τα είχα παρατήσει λίγο λόγω διαβάσματος.
 
Ευχαριστουμε ολους τους ιθύνοντες για αλλη μια φορα :)
 
Eυχαριστω πολυ παντα τετοια..
 
τέλειο παιδιά μπράβο!
 
Εκείνη την εποχή είχα σταματήσει να διαβάζω Pixel, αλλά έχω μεγάλη περιέργεια να δω τί λέει στην συνέντευξη ο Λάρρυ. :D
 
Btw να σημειωσω οτι ενας φιλος μου εχει χαρισει το βιβλιο του Al Lowe που περιλαμβανει μια "βιογραφια" του Λαρρυ, κατι σαν διαλογο μαζι του, τις λυσεις των παιχνιδιων και πολλα αλλα παρασκηνια
 
αντί για τον Larry δεν βάζανε φωτό του....Λεπά (Πανταζή), χεχεχε τι ομοιότητα Θεέ μου!

Το παιχνίδι ήταν (και είναι) υπέροχο. Ένα από τα πιο δισκεδαστικά (ξεκαρδιστικά) adventures ever!
 
παιδιά σας ευχαριστούμε εκ βάθους καρδίας για όλα αυτά που ανεβάζετε...να είστε καλά...κρατάτε τη φλόγα αναμένη
 
Πίσω
Μπλουζα