Pixel 100 - Ιούλιος 1993

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.794
Αντιδράσεις
4.286
Σκανάρισμα: ROM The Spaceknight & billy

Αριθμός σελίδων: 116

Μέγεθος Αρχείου: 35.3 ΜΒ



---UPDATE---

Σκανναρίστηκαν και οι σελίδες που έλειπαν, οπότε το τεύχος είναι πλέον ολοκληρωμένο !!

Οι admins ειδοποιήθηκαν για το αρχείο στις 11/9/2011 , οπότε καλώς εχόντων των πραγμάτων, κάποια στιγμή θα πραγματοποιηθεί και το επίσημο upload.

Μέχρι τότε, μπορείτε να κατεβάζετε το τεύχος απο εδώ.

Τα νέα στοιχεία είναι:

Αριθμός σελίδων: 124

Μέγεθος Αρχείου: 35.6 ΜΒ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
100στο Pixel και collectors edition oπως γραφει στο εξωφυλλο.

Που να ηξεραν οτι θα γινοντουσαν ολα συλλεκτικα.

Μπραβο μπραβο...... :thumbup:
 
Ακόμα δεν προλάβαμε να διαβάσουμε το 102!!!! Μπράβο και ξανά μπράβο και άπειρα ευχαριστώ ROM!
 
Εκατο χρυσα τευχη ιστοριας. Να'στε καλα ολοι :)
 
O RΟΜ δίνει ρέστα !

Kαι πάλι thanks !!!
 
Το τεύχος, που περίμενα πως και πως!!!!! :D :D:D
 
Χαίρομαι που σας άρεσε...

Έχω και άλλα, όμως δεν είναι σε τόσο καλή κατάσταση...

Βλέπετε για κάποιο λόγο (που δεν θα σας αναφέρω #) )...

...μερικές σελίδες τις έχω πετσοκόψει...

οι υπόλοιπες όμως είναι μια χαρά.

Θα κάνω ότι καλύτερο μπορώ, όμως θα προτιμούσα την επόμενη φορά να μη διαγραφεί από το φάκελο το αρχειάκι txt με την προειδοποίηση για τις ελλείψεις, σε περίπτωση που κάποιος θέλει να σαρώσει (σε ανάλογη ποιότητα) αυτές τις λιγοστές σελίδες και να τις τσοντάρει στο τεύχος.

Σε γενικές γραμμές αν διαφωνείτε με τον τρόπο αυτό, επικοινωνήστε μαζί μου για το πως πρέπει να γίνει με τον καλύτερο τρόπο.
 
Φιλε ROM παντα γινονται καποιες "παρεμβασεις" στα αρχεια που στελνουν οι φιλοι. Πχ τη σωστη μετονομασια ωστα να "σορταρονται" σωστα, καποιες αισθητικες παρεμβασεις πανω στα σκαναρισματα και λοιπες αλλες.

Το αρχειακι αφαιρεθηκε λογω "ομοιογενειας". Προσπαθουμε ολα τα αρχεια μας να εχουν κοινα χαρακτηριστικα. Καποιες λεπτομερεις μπαινουν σε metatags και εκει μπορειτε και εσεις να προσθετετε οτι θελετε.

Μπορεις αν θελεις να μου στειλεις ενα PM να το συζητησουμε.

Και παλι thanx για το τευχος!
 
Ευχαριστώ πολύ παιδιά!
 
Ένα τεύχος που έχω λειώσει στο διάβασμα, λόγω των ανασκοπήσεων... αλησμόνητο!
 
Aλλη μία πολύ ωραία προσθήκη στην Pixelo-συλλογή μας.

Ευχαριστούμε πολύ !!
 
Απίθανη προσπάθεια από ένα απίθανο μέλος. Ιππότη του Διαστήματος σε ευχαριστούμε πάρα πολύ!!!!!!!!!!!!!!
 
Τυχερε Pooky, ενα τευχος λιγοτερο για να σκαναρεις εσυ. To 100 προοριζοταν για ενα απο τα μελλοντικα πακετακια τευχων που θα σου δανεισω.

Φιλε ROM, τις σελιδες 33 και 55 δεν τις σκαναρες γιατι ειναι διαφημισεις? Γιατι σκισμενες αποκλειεται να ειναι αφου η πισω σελιδα εχει βγει.

Αν υπηρχε καποιος αλλος λογος και δεν μπορουσαν αν βγουν ισως μπορεσω να τις βγαλω εγω απο το δικο μου.

Αν και δεν εχω σκανερ σπιτι, καποια απο τα γυρω γραφεια στη δουλεια εχουν και για 2 σελιδες δεν θα υπαρχει προβλημα. Πες μου μονο τι βαθος χρωματος και dpi χρησιμοποιησες
 
Ευχαριστω για το κουραγιο σου που θα μπορουμε ξαναδιαβασουμε αυτα τα "διαμαντια"
 
Aπάντησα στον bspus με προσωπικό μήνυμα, όμως μετά σκέφτηκα πως αυτά ισχύουν και για όλους που κατεβάζουν το τεύχος και πως θα έπρεπε να τα είχα γράψει εξαρχής...

Μερικές διαφημήσεις όντως δεν τις σάρωσα διότι τις είχαν ψωμοτύρι στα PIXEL της εποχής...

Αυτές όμως τις διαφημήσεις που ήταν μοναδικές στο συγκεκριμένο τεύχος τις έβαλα...

Επίσης και οι αγγελείες είναι από άλλο τεύχος (τις έβαλα χάρην ομοιομορφίας)

Είχα βάλει και μια προειδοποίηση στο φάκελο ότι το τεύχος είναι 99% ολόκληρο (ειδικά για άτομα που θα θέλαν να κάνουν αυτό που λέει ο bspus τώρα)

Αν θέλεις να συμπληρώσεις σελίδες και είσαι σίγουρος πως θα σαρώσεις το σωστό πράγμα που λείπει, απλά βάλε κάτι λιγότερο από 120dpi (απ'οτι θυμάμαι) και flexible size και στείλτα σε κάποιον admin
 
7 σελιδες συνολο λοιπον. Θα δοκιμασω απο βδομαδα
 
Ωραίος!

Να'σαι καλά ROM!!!
 
Ευχαριστώ πολύ, μου θύμισε ωραίες στιγμές...
 
φοβερό τεύχος. ευχαριστούμε!!!!
 
Πώπω τι μου θύμισες. Θυμάμαι μέχρι και το περίπτερο που το κατέβασα να το αγοράσω. Είχε και review eye of the beholder 3 (αν και αργότερα δεν μου άρεσε το παιχνίδι σε σχέση με τα προηγούμενα και όχι μόνο). Πάντως πρέπει να ήταν από τα τελευταία pixel που είχα πάρει, δεν θυμάμαι σε ποιό σταμάτησα μετά απλώς σε μια φάση νομίζω σταματήσαν να έχουν review για παιχνίδια PC οπότε το γύρισα στο PC Master (που ξεκίνησε να βγάζει το PC gamer ένθετο τότε ή αργότερα νομίζω). Πότε άραγε έγινε αυτή η αλλαγή στο pixel;
 
Πίσω
Μπλουζα