Pixel Junior 002 - Ιανουάριος 1988

D@redevil

Retired Admin
Joined
31 Οκτ 2008
Μηνύματα
8.888
Αντιδράσεις
568

Ένα πολύ όμορφο δωράκι μας περίμενε το Σαββατοκύριακο από τον φίλο LIBAVIUS που έκατσε και σκάναρε ένα ακόμα Pixel Junior με πολλά ενδιαφέροντα θέματα!

Σκανάρισμα: LIBAVIUS

Aριθμός σελίδων: 88

Mέγεθος αρχείου : 12.8 mb

(κάντε κλικ στο εξώφυλλο για κατέβασμα!)



Περιμένουμε πώς και πώς σχόλια από τον Billy & ένα μεγάλο ευχαριστώ στον 1@LIBAVIUS[/USER]

 
Libavius, μπράβο και απο εμένα για τον κόπο σου και την ποιοτική δουλειά σου. :thumbup:

Γενικά υπάρχει μεγάλη ποικιλία απο listings (μέχρι και Microdrive manager πρόγραμμα για QL έχουμε !!). Θυμάμαι ότι ήθελα να δοκιμάσω την Μονόπολη στον Amstrad μου, αλλά τελικά δεν χρειάστηκε αφού χρησιμοποίησα την εμπορική έκδοση απο Laser Genius (που είχε τα σχετικά licences για διάφορα επιτραπέζια-και-όχι-μόνο).
 
Ναι βρε φίλε!!! :clap:

Αυτές είναι αναμνήσεις!!!

Ευχαριστούμε LIBAVIUS! :vbwave:
 
Nice!

Δοκίμασα OCR για τα listings, ναι καμία ελπίδα. Ίσως με λίγο μεγαλύτερης ανάλυσης images να γινόταν κάτι, αλλά σίγουρα όχι 100%.
 
arpacolla είπε:
Nice!
Δοκίμασα OCR για τα listings, ναι καμία ελπίδα. Ίσως με λίγο μεγαλύτερης ανάλυσης images να γινόταν κάτι, αλλά σίγουρα όχι 100%.
Φίλε μου νομίζω ότι τεμπέλιασες , θυμάσαι τον παλιο καλό καιρό με τις ατελείωτες ώρες πληκτρολόγισης;

Δες και στις σελίδες 32-33 και 48-49 τα σημάδια που άφησα πληκτρολογώντας στο Spectrum το City και το Space Attack.

Τα χειρότερα ήταν όταν πέρναγε κάποιος τα listings σε γλώσσα μηχανής (δες σελίδες 40-42). Ωραίες αναμνήσεις!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα