Pixel junior 03 - Μάρτιος 1988

billy

Retromaniax Co-Founder
Joined
8 Ιαν 2006
Μηνύματα
4.232
Αντιδράσεις
244
Σκαννάρισμα: billy

Aριθμός σελίδων: 88

Mέγεθος αρχείου : 11 mb

Ανάλυση: 100+ dpi



Pixel Junior 03

Επιστρέφουμε ξανά στην "ενεργό δράση" - αυτή τη φορά με ένα τεύχος Pixel junior, όπως πάντα γεμάτο listings προγραμμάτων για πολλούς δημοφιλείς home micros !!

Mε την αφορμή αυτή θα ήθελα να ευχαριστήσω και δημόσια τον εκλεκτό amstrad user, Αce, που διέθεσε το τεύχος του για σκαννάρισμα, καθώς και για την πολύ ενδιαφέρουσα "ρετροκουβέντα" τις δύο φορές που βρεθήκαμε για την "παράδοση / παραλαβή" του επίμαχου τεύχους. :thumbup:

(το τελευταίο το ξεκαθαρίζω ώστε να μην υπάρχουν "σκοτεινά σημεία": το τεύχος βρίσκεται και πάλι στα χέρια του Ace :) )

Εnjoy !! :headbangdude:

[To λινκ μονιμοποιηθηκε]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν το πιστευω!! Μου το ειχε στειλει και ο Aardvark πριν μια εβδομαδα για να το ανεβασω!!

Μετα απο αρκετο καιρο, το ιδιο Pixel-ακι, σε δυο διαφορετικα σκανς, απο δυο ρετροβετερανους!!!

Σας ευχαριστουμε και τους δυο...και τους τρεις βασικα διοτι πρεπει να συμπεριλαβουμε και τον φιλο Ace

Billy συντομα θα βαλουμε το scan στον server
 
Thank you gentlemen !!

Πραγματικά δεν το ήξερα ότι το ετοίμαζε ο Aardvark, αλλιώς εννοείται ότι δεν θα το είχα ξεκινήσει !! Ας βάλουμε διπλό link στο πρώτο post ώστε να υπάρχουν και τα δύο. :)

To τεύχος το συζητούσα ανοιχτά ότι σκοπεύω να το σκαννάρω πριν ένα μήνα περίπου, εδώ...

Τις προσεχείς ημέρες θα βάλουμε και τα junior μαζί με τα κανονικά τεύχη Pixel στην λίστα τευχών που απομένουν να σκανναριστούν (ή έχουν ήδη ξεκινησει να σκαννάρονται), ώστε να μην γίνεται διπλός κόπος.

Οποιος προτίθεται να σκαννάρει τεύχη που δεν έχει ήδη αναλάβει κάποιος άλλος, ας μου κάνει μία κρούση να τον προσθέτω στη λίστα. :)

---EDIT---

Ok, προστέθηκαν και τα Pixel jr (που δυστυχώς μέχρι τώρα τα είχαμε αφήσει εκτός πιξελολίστας).
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Να αναφέρω εδώ, ότι...

...ως κάτοχος του τεύχους και αντικειμενικά... αντικειμενικός κριτής (χε, χε, χε), οφείλω να ομολογήσω ότι η δουλειά που έριξε ο billy στο scanning, είναι υποδειγματική και μπορούμε επιτέλους να πούμε ότι το Pixel Junior No 3, πέρασε στην αθανασία...

...και μπορώ κι εγώ πλέον, να το βγάλω από την Ελβετική τράπεζα, που ευλαβικά φυλασσόταν σε θυρίδα της, τα τελευταία 20 χρόνια! :p
Να ευχαριστήσω επίσης με την σειρά μου αμφότερους, τους billy και Wally για τα εύσημα και ελπίζω σύντομα σε περισσότερα τεύχη, μιας και από τη συνάντησή που είχα με τον billy, αποκόμισα εξαιρετικά ενδιαφέροντα, inside infos!
 
Ξέχασα να σχολιάσω σε αυτό το τιτανομέγιστο thread! :banghead:

Ευχαριστώ όλους του εμπλεκόμενους γι'αυτό το εξαιρετικό (και σπάνιο) τευχίδιον!

Πραγματικά μπαίνω σε παλαιοβιβλιοπωλεία με την ελπίδα οτι θα βρω καμιά στοίβα από αυτά...

Τεσπα... Συνεχίζω να ελπίζω...

DINO says "THANX guys"!!!
 
Δυστυχώς το link δεν λειτουργεί.

Μπορείτε παρακαλώ να το ανανεώσετε;

Ευχαριστώ πολύ!
 
Πίσω
Μπλουζα