Pixel Next Generation!

Oκ AMSTRAD κανένα πρόβλημα ούτως συ αλλιώς το έχουμε σε ψηφιακή μορφή!!Αν θέλεις να πουλήσεις κανένα διπλό ιδικά από τα πρώτα που μου λείπουν τα αγοράζω όλα!!!!!!!
 
Nemo!!!!!!!!!!!!Μήπως είναι καιρός να σκανάρεις λιγουλάκι????? :D
 
Όντας console gamer από μικρό παιδί η μοναδική μου επαφή με το Pixel ήταν μέσω του μεγάλου αδερφού ενός φίλου μου που ήταν Aμιγκάγκιας κι έβλεπα τις στίβες με τα τεύχη του Pixel που είχε. Έτσι η πρώτη μου ουσιαστική επαφή ήταν όταν αγόρασα το πρώτο τεύχος του Pixel Next Generation τ' οποίο κι αγάπησα. Το μοναδικό μου παράπονο ήταν το κράξιμο που έκαναν για τα Pokemon πρωτού καν έρθουν στην δυτική αγορά και τα οποία ταύτιζαν με τα Tamagotchi δείχνοντας έτσι ότι δεν είχαν την παραμικρή ιδέα για το πως είναι το παιχνίδι αλλά παρόλα αυτά το έκραζαν. Το καλό τουλάχιστον ήταν ότι αποθέωναν παιχνίδια που το άξιζαν όπως το Sonic R και το Mischief Makers τα οποία τότε τα έθαβαν άλλα γνωστά ξένα περιοδικά και sites για videogames.
 
Αν τα χρειαζεται καποιος, εχω ολα τα τευχη του pixel NG.

(Υ.Γ. Οχι δεν χαριζονται ούτε πωλούνται, δυστυχως.. :) )
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ρε παιδιά μήπως τα έχει σκανάρει κάποιος;

Είχα όλα τα τεύχη, και φοβάμαι ότι τα έχω πετάξει καταλάθος, και τα ψάχνω εδώ και 1+ χρόνο... :cry:
 
Eχει σκανναριστεί ένα τεύχος προς το παρόν (εδώ), απο τον φίλο Νemo. :)

Εχουμε ως προτεραιότητα την ολοκλήρωση των αρχικών τευχών. Οταν με το καλό τελειώσουμε με αυτά, θα δούμε τι μπορεί να γίνει και με τα υπόλοιπα τεύχη του Next Generation.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τεύχη Pixel Next Generation 140-141

Χαιρετω τους πάντες και ρωτώ:

Μπάς και έχει κανεις πουθενα ξεχασμένα τα τευχη του Pixel Next Gen 140-141?

Η συναισθηματική αξία μεγαλη μιας και είχα μια ταπεινη συνεισφορα τοτε.

Ευχαριστω πολύ. #)
 
billy είπε:
Eχει σκανναριστεί ένα τεύχος προς το παρόν (εδώ), απο τον φίλο Νemo. :)
Εχουμε ως προτεραιότητα την ολοκλήρωση των αρχικών τευχών. Οταν με το καλό τελειώσουμε με αυτά, θα δούμε τι μπορεί να γίνει και με τα υπόλοιπα τεύχη του Next Generation.
Oπως και το τευχος 138 απο τον φιλο sepultribe




Κατι τυπικο αλλα και απαραιτητο.

(στον τιτλο του Thread [h=2]"Pixel 138 - Μάρτιος 1996 " μηπως θα επρεπε να προστεθει ενα "NG " ή "Next Gen" ή "Next Generation"[/h]

http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?23588-Pixel-138-%CC%DC%F1%F4%E9%EF%F2-1996

οπως κι εδω αντιστοιχα

http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?4802-Pixel-142-%C9%EF%FD%EB%E9%EF%F2-%C1%FD%E3%EF%F5%F3%F4%EF%F2-1996

>>>> E κυριοι Admins και mods <<<<<
 
Royce είπε:
Χαιρετω τους πάντες και ρωτώ:Μπάς και έχει κανεις πουθενα ξεχασμένα τα τευχη του Pixel Next Gen 140-141?

Η συναισθηματική αξία μεγαλη μιας και είχα μια ταπεινη συνεισφορα τοτε.

Ευχαριστω πολύ. #)
Για ποιό πράγμα μιλάς ακριβώς φίλε Royce, μήπως σκανάρουμε μόνο τα επίμαχα κομμάτια; ;)
 
Έβαλα το [NG] στο τέλος κάθε τίτλου για τα τεύχη του Next Generation και δεν υπάρχει πρόβλημα με τη σειρά ταξινόμησης ;)
 
Nemo είπε:
Oπως και το τευχος 138 απο τον φιλο sepultribe
Πολύ σωστά - αν και όταν έκανα εκείνο το post δεν είχε σκανναριστεί ακόμα το 138. ;)

Aardvark είπε:
Θα συμφωνήσω.

Μιά και τα τεύχη του NG συνέχισαν να ακολουθούν την αρίθμηση της αρχικής σειράς Pixel (χωρίς να αποτελούν κάτι το "ξεχωριστό", όπως π.χ. τα Super Pixel ή τα Pixel Junior), νομίζω δεν υπάρχει πρόβλημα αν αφήσουμε την ονοματολογία ως έχει. :)
 
DINO είπε:
Για ποιό πράγμα μιλάς ακριβώς φίλε Royce, μήπως σκανάρουμε μόνο τα επίμαχα κομμάτια; ;)
Καταρχίν εκπληκτικη δουλεια το Retromaniax και ενα μεγάλο ευγε σε όλους. Τώρα... αν θύμαμε καλά είχα κάνει ένα review για το Alundra για το PS (νομίζω στο 140 τευχος), ενα για το τότε World Cup '98 της EA, καθώς και σε ενα αφιέρωμα για το καλύτερο ποδοσφαιράκι στο ίδιο τευχος, το 141 νομίζω... Δυστύχως (alas!!!), κάπου στη πορεία χάθηκαν μαζί με οτι είχα απο το αγαπήμένο μου Subbuteo (αυτο χάθηκε παλιότερα :p ). Το μόνο που έχει μείνει στα χέρια μου είναι το 142 που απ οτι είδα έχει σκαναριστεί.

Ευχαριστώ πολυ! #)
 
Dino να τα μεταφέρω σε κάποιο ποστ? Είναι "χαμένες" εικόνες?

Το μήνυμα αυτό θα αυτοκαταστραφεί μόλις απαντηθεί :)
 
Ναταλί, διάβασε τα ποστ #23, #25 και #27 και θα καταλάβεις... ;)

Αυτοκατάστρεψε και αυτό το μήνυμα! :D
 
Royce είπε:
Χαιρετω τους πάντες και ρωτώ:Μπάς και έχει κανεις πουθενα ξεχασμένα τα τευχη του Pixel Next Gen 140-141?

Η συναισθηματική αξία μεγαλη μιας και είχα μια ταπεινη συνεισφορα τοτε.

Ευχαριστω πολύ. #)

DINO είπε:
Για ποιό πράγμα μιλάς ακριβώς φίλε Royce, μήπως σκανάρουμε μόνο τα επίμαχα κομμάτια; ;)

Royce είπε:
Καταρχίν εκπληκτικη δουλεια το Retromaniax και ενα μεγάλο ευγε σε όλους. Τώρα... αν θύμαμε καλά είχα κάνει ένα review για το Alundra για το PS (νομίζω στο 140 τευχος), ενα για το τότε World Cup '98 της EA, καθώς και σε ενα αφιέρωμα για το καλύτερο ποδοσφαιράκι στο ίδιο τευχος, το 141 νομίζω... Δυστύχως (alas!!!), κάπου στη πορεία χάθηκαν μαζί με οτι είχα απο το αγαπήμένο μου Subbuteo (αυτο χάθηκε παλιότερα :p ). Το μόνο που έχει μείνει στα χέρια μου είναι το 142 που απ οτι είδα έχει σκαναριστεί.
Ευχαριστώ πολυ! #)

DINO είπε:
Προφανως οι ......3 μηνες(μαλλον 3 τερμενα εννοουσε , εκτος κι αν προηγηθηκε ανταλλαγη π.μ. /email ) μπερδεψαν μαλλον την Kambia ....

Upd - με προλαβε για 2 λεπτα ο Dino (18.18 εκεινος 18.20 εγω -με εφαγαν τα ..."κυκλωματα" = τα multi quote με μαραναν :fafoutis: ) -Upd
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ευχαριστώ σας :flower: Θα τα τακτοποιήσω asap
 
Πίσω
Μπλουζα