Playmobil: Αγαπημένη σας σειρά

Kambia

Retired Admin
Joined
11 Ιαν 2008
Μηνύματα
13.665
Αντιδράσεις
1.394
Για να δούμε ποια σειρά συγκέντρωνε τις προτιμήσεις σας όταν ήσασταν μικρά.
 
Εγω παντως ειχα τρελα με τους πειρατες.Ακομα εχω το πειρατικο καραβι φτιαγμενο πανω σε ενα ραφι.
 
Playmobil αρρώστια! :D

Playmobil να 'ναι, κι ότι να 'ναι!
 
Για μένα ένα κλικ πιο πάνω από όλα ήταν οι ινδιάνοι και τα western. Με αγαπημένο "κομμάτι" το Fort Randall
 
Εγω όπως έχω ξαναπει, είχα τρέλλα με την σειρά playmospace, που ήταν μια εκδοχη των playmobil αστροναυτες, μια διαστημοπολοια, ρομποτάκι και τέτοια..!! Αξέχαστο παιχνιδι..! Πολύ το ειχα αγαπησει..!! :)

Eπίσης, είχα καιμια άμαξα, την οποία δυστυχώς και δνε θυμάμαι και πολύ αλλά μου άρεσε πολύ τότε..!! ήταν απ αυτες τις άμαξες που ειχαν σκεπαστό άσπρο πανί από πάνω..!! Θυμάμαι χαρακτηριστικά είχε και κάτι βαρελάκια... όρε τι παιχνίδι ειχα κανει τότε μιλάμε..!!!!!

Εδω μέσα νομίζω δεν την εχω δει ποτέ..!! Πως γινεται αυτό..!! :eek:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καουμποϋδες, Ινδιάνοι και φυσικά το ανυπέρβλητο Ιππικό!!!!!

Western για μένα και το all time classic Fort Union!
 
Ατέλειωτες ώρες παιχνιδιού με τους ινδιάνους, τους καουμπόυδες και το ιππικό! Ημουν(και εξακολουθώ να είμαι) και φαν του λούκυ λουκ, οπότε δεν μπήκε ποτέ στο σπίτι playmobil άλλης σειράς! :eek: Ο αδερφός μου είχε και κανα δυο αστυνομικούς με μηχανές, αλλά πάντα έμεναν στο καλάθι, δεν κόλλαγαν ποτέ με τα σκηνικά που στήναμε!! ::)
 
Fort Union... ;)
 
PLAYMOBIL Medieval Knights.jpg Εμενα αγαπημενη σειρα ηταν η Μεσαιωνικη (φαινεται αλλωστε) αλλα χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν μου αρεσαν οι υπολοιπες.Απλα Ιπποτες,Καστρα,Βασιλιαδες κλπ... ηταν ενα "κλικ' πιο πανω στις προτιμησεις μου.Στεναχωριεμαι μονο που δεν μπορεσα να παρω πιο πολλα κομματια (παντα σχετικα με Μεσαιωνικη σειρα) και να ειχα πιο ολοκληρωμενη συλλογη... :( .PLAYMOBIL Medieval Castle.jpg
 
Playmospace δαγκωτό. Είχα θυμάμαι αυτό

pm-3509sm.jpg

και κάποιες άλλες μικροσυσκευασίες (με αστροναύτες και ρομποτάκια). Πάντα ζαχάρωνα τον "ιπτάμενο δίσκο"(σταθμό) και τα διπλοκάμπινα :)
 
playmobil κι οτι να ναι,συμφωνω!

αλλα ψηφισα τη σειρα western,γιατι ο βηχας κι ο ερωτας δεν κοβονται-και αυτη η σειρα ειναι και ερωτας και αρρωστια-χαχαχαχα
 
Ροζ σειρά εννοείται!!!Και κερδίζει με μικρή διαφορά από τα υπόλοιπα,γιατί όλα τα αγαπώ,αλλά η συγκεκριμένη σειρά είχε περισσότερη λεπτομέρεια,και λατρεύω τα συγκεκριμένα σπίτια,τα αυτοκίνητα και τις άμαξες εκείνης της εποχής!
 
με τα playmospace ειχα τρελα, ειδικα το ufo ειναι ολα τα λεφτα
 
Την πειρατικη σειρα φυσικα! Ειχα παθει πορωση με το καραβι!! Αργοτερα βγηκε και με vikings... φοβερο!
 
Μόνο η ζωή στην πόλη δεν έχει ψήφους!Τουλάχιστον θα πω ότι ήταν η δεύτερη αγαπημένη μου σειρά,μετά τη ροζ σειρά!!!
 
Δεν είχα κάποια ιδιαίτερη προτίμηση! Ότι να 'ναι,αρκεί να είναι playmobil.
 
Άγρια δύση! Ειδικά το ιππικό. Αλλά μου άρεσαν και κάτι σειρές που είχαν βγει με ναπολεόντειους στρατιώτες ( ψηλά καπέλα, διπλή σειρά κουμπιών, κανόνι)...καμιά φώτο κάποιος;
 
RIO είπε:
Αλλά μου άρεσαν και κάτι σειρές που είχαν βγει με ναπολεόντειους στρατιώτες ( ψηλά καπέλα, διπλή σειρά κουμπιών, κανόνι)...καμιά φώτο κάποιος;
Αυτούς πρέπει να λες.

3544.jpg

Και με κανόνι θα δεις σε αυτόν τον κατάλογο (προς το τέλος του ποστ)
 
Πίσω
Μπλουζα